Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Produse care au fost manufactura ...

WoW Ascension parere

Caut un NVR model HGNVK-48902

Baterie Macht
 Complex termogenic opinii ( Arzat...

Reteta compensata dupa scrisoare ...

aerofoto mapn dji mini 4 pro

Click inchidere fereastra Win11 e...
 Nedumerire produs

Se justifica constructia edificii...

Sfat achizitie masina - drumuri n...

Sticla noua de la Sigma
 La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...

Ce tip/ material de pantaloni recomandati pentru stationare la 0 grade celsius?

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

un_trecator_

un_trecator_

Junior Member

• Grup: Junior Members
Salutare! Dupa cum spune si titlul, ce tip sau ce material de pantaloni recomandati pentru stationare la 0 grade celsius, unde vantul nu este prezent? Am un buget pana in 600 de lei, in cazul in care cineva doreste sa vina cu recomandari concrete. Pot fi si second hand.

Multumesc!

Valy_User

Valy_User

Senior Member

• Grup: Senior Members
La geruri cel mai ok sunt cei Thinsulate.

sebulbus

sebulbus

cereal killer

Incepi cu lenjerie termica de ski, adica izmene cu crac. Marca ieftina de la Decathlon e suficienta. Peste adaugi orice pantalon cu fata de material impermeabil la apa si vant, gen alea denumite popular fâș si cu captuseala varuita.
Daca iti intra in buget vreun pantalon softshell, esti foarte ok.

un_trecator_

un_trecator_

Junior Member

Multumesc! Mai astept si alte pareri ale colegilor :)

Am uitat sa mentionez ca stationarea la 0 grade celsius este pentru cel putin 12 ore, fara conditii de vant sau ploaie.

Mai am de adaugat ca singurul efort fizic pe care il voi face este de 2 plimbari, cel mult 4, a cate 20 de minute fiecare, pe teren drept.

Alltrack

Alltrack

Senior Member

• Grup: Validating
Cu pantalon termic(colanti) preferabil merino , poti folosi orice fel de pantaloni !
https://merino-shop....-5-elastan.html

Edited by Alltrack, 26 November 2023 - 14:42.

Sef-chenko

Sef-chenko

Senior Member

Straturi, straturi, straturi. Incepand cu lenjerie termica, cum spune si sebulbus.
Eu am supravietuit iernii finlandeze cu lenjerie termica + asa ceva

crisstonne

crisstonne

Ἀταραξία

Iei ceva de iarnă, chiar dacă nu mergi prin viscol și zăpadă.

Parusoaica

Parusoaica

Junior Member

Colanti termici si orice pe deasupra. Mai degraba fii atent la sosete si incaltari.

Edited by Parusoaica, 26 November 2023 - 15:11.

Adm

Adm

Property Caretaker

• Grup: Administrators
https://www.decathlo...nature_pantalon

Astia sunt foarte ok. Sunt polulari in tot neamul.

https://www.decathlo...-negru-barbati/

un_trecator_

un_trecator_

Junior Member

Va multumesc tuturor!

View PostParusoaica, on 26 noiembrie 2023 - 15:10, said:

Colanti termici si orice pe deasupra. Mai degraba fii atent la sosete si incaltari.

Am o pereche de Salomon GTX 4D, care nu sunt specifici pentru iarna, fiind pentru toate sezoanele, insa intentionez sa iau niste perechi de ciorapi merino.

-------------

Citind prin diverse locuri am observat ca au fost mentionati pantalonii din puf ca fiind cei mai caldurosi pentru stationare. Ce parere aveti despre acesti tip de pantaloni?

crisstonne

crisstonne

Ἀταραξία

Vizualizare mesajun_trecator_, pe 26 noiembrie 2023 - 16:27, a scris:

Va multumesc tuturor!

... pantalonii din puf ca fiind cei mai caldurosi pentru stationare. Ce parere aveti despre acesti tip de pantaloni?
Nu ai pentru ce!

Dar, bagă și tu o captură de ecran (poze, cum am făcut eu mai sus), să înțelegem cam ce ai găsit, ce dorești, altfel, vorbim în abstract și pierdem timpul.

Edited by crisstonne, 26 November 2023 - 16:34.

Alltrack

Alltrack

Senior Member

View Postun_trecator_, on 26 noiembrie 2023 - 16:27, said:

Citind prin diverse locuri am observat ca au fost mentionati pantalonii din puf ca fiind cei mai caldurosi pentru stationare. Ce parere aveti despre acesti tip de pantaloni?
Pai sunt si cei mai buni si cei mai caldurosi si cei mai confortabili dar nu in bugetul declarat Posted Image ! Salopetele RULES !

Edited by Alltrack, 26 November 2023 - 16:37.

un_trecator_

un_trecator_

Junior Member

Pe acestia i-am gasit:
https://i.imgur.com/jeX5Pbs.png

Sunt peste buget, insa daca veti avea o parere buna, fie o sa incerc sa economisesc, fie o sa incerc sa gasesc ceva la un pret mai mic.

sebulbus

sebulbus

cereal killer

Nu stiu daca ai nevoie sa mergi chiar asa extrem pentru zero grade. Gandeste-te ca si o patrula de jandarmi sta afara o tura intreaga si nu sunt umflati chiar asa.
Mai important e sa ai totul calduros pe tine pentru ca sangele sa nu piarda din caldura incalzind fata, talpi samd, si sa circule spre picioare.
Daca e compatibil cu activitatea ta, si o jacheta lunga, stil manta militara ajuta, la fel si incaltaminte si sosete cat mai bune. Iar daca stai pe loc multa vreme, ia o bucata de izopren sau extrudat si stai pe ea cu talpile.

Si oricand poti sa adaugi un spor de caldura daca aduci un termos cu lichide calde din care sa consumi periodic.

wiseguy76

wiseguy76

just don't

Daca nu te misti deloc, imbarca-te gros, ca te spargi de frig. Am lucrat afara toata viata si stiu ce zic, e o mare diferenta intre ce haine iti trebuie daca de ex, lucrezi sau mergi alert, sau te misti intr-un fel, si cu totul alte cerinte daca doar stai pe loc cu orele.

Alltrack

Alltrack

Senior Member

View Postun_trecator_, on 26 noiembrie 2023 - 16:57, said:

Pe acestia i-am gasit:
https://i.imgur.com/jeX5Pbs.png

Sunt peste buget, insa daca veti avea o parere buna, fie o sa incerc sa economisesc, fie o sa incerc sa gasesc ceva la un pret mai mic.
Nu am auzit de aceasta ''celebra firma'' .
AVANTAJE - Au CUIN bun , fermoar YKK , pot fi folositi ca suprapantaloni la pauzele de traseu !
Dezavantaje - La ploaie nu numai ca nu rezista...dar se ingreuneaza si cu elasticul ala din talie Posted Image ! Sunt mai mult fashion , de purtat pe sub alti pantaloni sau de cort...or fi rezistenti la abraziune dar materialul exterior se poate face praf rapid .

Daca vrei un raport pret calitate iei https://www.foxfishi...-fox-sherpa-tec !
Daca ai bugetul de 1000 de lei cauti Fjallraven Barents Pro Winter si joaca s-a terminat , o sa ii ai si 100 de ani !

Edited by Alltrack, 26 November 2023 - 17:39.

maccip

maccip

45 ani

https://www.decathlo...7105?mc=8600855
Cum vine oleaca mai tare frigul, o sa-i iau.
Anul trecut i-a purtat peste tot. Ca am cam imbatranit si ma ia mai repede friguletul.
Avantajul e fata de altii ca nu transpiri cand e cald. Deci merg cu ei si la birou. Nu e problema.

corinadaniela

corinadaniela

Guru Member

• Grup: Moderators
Cauta la decathlon, la echipamente pentru vânătoare și pescuit.

Edited by corinadaniela, 26 November 2023 - 18:21.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate