Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Improvizatii si accidente stupide...

Siguranta automata panouri fotovo...

Pc randare 3d.

Sistem Anti Racheta PATRIOT fabri...
 Dezactivare abuziva cartela Vodaf...

EURO 24 - Meciul 3: Slovacia - Ro...

Melodie house veche aprox 2011

Cum va arata viitorul?
 Saptamana de lucru de sase zile i...

Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin
 Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

HDD dus sau recuperabil?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

ScSSoft

ScSSoft

Junior Member

• Grup: Members
Nu pierd toate datele prin formatare?

bogdan_o

bogdan_o

Active Member

Salut

Daca mai speri sa recuperezi ceva, nu te apuca sa-l formatezi sau, mai rau, sa-l deschizi. Fara soft, echipament si cunostinte de specialitate nu ai cum sa recuperezi datele de pe el in conditiile expuse.

Iti recomand cu caldura Quartz: https://www.quartz.ro/. Am folosit serviciile lor de mai multe ori si de fiecare data colaborarea cu ei a fost impecabila.

Nu este un serviciu ieftin, deci depinde cat de mult conteaza datele alea pentru tine.

tehnics

tehnics

Guru Member

• Grup: Banned

View Postabac, on 21 noiembrie 2023 - 10:44, said:

Da, e o idee minunata sa iei munca ta fara backup pe un hard mecanic si sa topai cu el in buzunar pana la job.
1 la mana, nu l-am topait. Pur si simplu l-am avut in buzunar si am circulat doar cu masina. Pe jos am mers maxim 100m. Iar problema a facut-o aleator. Adica am lucrat o sapt de acasa, din 5 zile, 2 am patit problema. si problema e doar la dataele scrise in ziua respectiva. adica da-o dracu de treaba, intelegeam daca pica si alte fisiere...dar fix ce lucrasem in ziua aia ? Si culmea era ca daca lucram la munca si il montam acasa, no problem.
2 nu e primul HDD portabil avut. Mai am unul cumparat in aceiasi perioada. Tot nou, dar este WD Elements, aceleasi conditii de functionare, no problem. Plus ca mai am vreo 6 hdd-uri protabile pe acasa care n-au avut nici o problema.

Edited by tehnics, 21 November 2023 - 11:27.

alseeme

alseeme

Active Member

View PostScSSoft, on 21 noiembrie 2023 - 10:58, said:

Nu pierd toate datele prin formatare?
Ti-am scris ca recuperezi datele cu softul ala, alta solutie e sa il pui pe post de bibelou cum au facut cei din filmul "Inca doua lozuri" cu stick-ul cu bitcoin. Posted Image

Nu ai cum sa accesezi datele alea decat prin formatare, te-ai lamurit ca nici linuxul nu le vede.

Edited by alseeme, 21 November 2023 - 11:30.

tehnics

tehnics

Guru Member

• Grup: Banned
Exista imagini ISO cu windowsPE cu utilitare. Nu am cum sa dau nume ca nu sunt agreate de SP, dar pe privat pot da numele respectivelor imagini. Eu le folosesc mereu ca utilitare.
Si acolo exista multe chestii care m-au scapat de probleme. Poate fi o problema cu MBR/GPT.

PiticVerde

PiticVerde

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cablul respectiv de date de la Hdd se poate schimba?Aceasi problema am intalnit-o la unul extern,am schimbat cablul si totul a fost in regula.Sa nu cumva sa fie problema de la cablu.

Phoenix

Phoenix

Member

Daca te-ai plimbat cu el, posibil sa fi ars ceva pe placa (electrostatic). Incearca sa-l pui slave pe alta calculator sau un rack mai bun. Cum spuneai cu cei de mai sus cel mai bine apelezi la cineva care se pricepe. Daca ai date sensibile du-l la SRI si spunele ca ai pe el harta cu tunelurile HAMAS-ului, recupereaza tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate