Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco

Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...
 Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Sfat achizitie bmw e92 320d

switch Gigabit POE pentru toate e...
 Triunghi

Relatie, vorbit prin mesaje

Radon!

S-a ocupat Dumnezeu de formarea o...
 Windows 10 Pro - Automatic Repair...

Purici pisica apartament

Romania se afla in top 5 cele mai...

Dividende 2023 declaratia unica A...

Aplicatie pentru floor planning

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Mehanix

Mehanix

Junior Member

• Grup: Members
Hei, nu am mai intrat pe acest forum de foaarte multa vreme, dar de programare nu m-am lasat Posted Image

Asta e ultima creatie a mea: https://arcada.nicoleta.cc/ la care nu am mai scris din 2022 dar ma gandesc daca sa reincep lucrul la ea. Am sesizat in piata o lipsa de floor planners freeware care sa fie usor de folosit, fara prea multe briz-brizuri (la vremea respectiva cel de la ikea era dat jos, acum l-au pus la loc, deci poate nu mai e asa de util).

Mi-am dat seama ca nu am cerut feedback unui public mai larg pana acum, motiv pentru care postez aici. Evident ca eu vad 1000 lucruri care trebuie imbunatatite mai ales pe parte de ux, dar sunt curioasa si de experienta unor end-useri care nu au contextul pe care il am eu.

Nu stiu exact cat o sa il mai tin up (probabil pana raman fara free credits pe heroku) dar codul e open-source pe github + exista un docker-compose setup deci poate fi hostat local daca chiar i se pare util cuiva.

Drop me a ⭐ daca v-a placut: https://github.com/mehanix/arcada - mai am si alte aplicatii aici daca n-aveti ce face, majoritatea facute for fun/ca sa invat.

Mersi mult!

radu103

radu103

Guru Member

• Grup: Senior Members
Esti talentata pe domeniul asta !
Mergi si lucreaza la o multinationala ca sa te realizezi profesional si sa nu mai ramai cu-atata timp liber de irosit in freeware

Edited by radu103, 12 November 2023 - 15:32.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Pe telefon nu reușesc nimic. Sau e doar pt desktop?
Attached File  Screenshot_2023-11-12-19-12-49-824_com.android.chrome.jpg   133.81K   29 downloads

Mehanix

Mehanix

Junior Member

• Grup: Members
Da, suportul pentru mobil nu e foarte bun, e mai degraba accidental si in stadiu de proof-of-concept - nu sunt controalele gandite pentru asta, si nici design-ul toolbar-ului in sine(poti si vedea asta din faptul ca ocupa prea mult pe ecran) - ai putea sa reusesti sa desenezi ceva apasand pe + -> draw wall -> apasa pe + din nou ca sa inchizi meniul (e programat pentru hover nu pentru taps) si dupa sa desenezi pe ecran, pinch to zoom in/out, etc. Am facut colturile mai mari pe mobil ca sa poata fi tappable, pentru ca altfel era complet imposibil de folosit.

Recomand calduros sa incerci pe desktop though.

View Postradu103, on 12 noiembrie 2023 - 15:32, said:

Esti talentata pe domeniul asta !
Mergi si lucreaza la o multinationala ca sa te realizezi profesional si sa nu mai ramai cu-atata timp liber de irosit in freeware

Working on it :) dau interviuri in perioada asta.

radu103

radu103

Guru Member

View PostMehanix, on 12 noiembrie 2023 - 19:44, said:

Working on it Posted Image dau interviuri in perioada asta.
Daca vrei coaching gratuit scrie-mi in privat.
Sunt de vreo 15 ani prin IT

tehnics

tehnics

acolo unde vara-i zi la miezul noptii

Misto. Felicitari

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate