Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Laptop DELL Inspiron 15 3520-nu gasesc drivere

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

corondo

corondo

Member

• Grup: Members
Salut!
Am laptopul din titlu, am instalat win10 cu licenta si nu reusesc sa-i gasesc niciun driver. Pe pagina DELL am doar optiunea Permiteți ca Dell să găsească automat actualizări ale driverelor pentru dvs. Inteleg ca daca s-ar fi conectat automat la internet, prin aplicatia Checking for SupportAssist
Cand am instalat win 10 nu l-am conectat la internet, iar dupa instalare nu se mai conecteaza/nu reusesc sa-l conectez la net.
Ce pot face?

Edited by corondo, 11 November 2023 - 13:43.

mihaicozac

mihaicozac

Guru Member

• Grup: Senior Members
Îl legi la internet prin cablu de rețea nu wireless.

pateu_98

pateu_98

Active Member

Cre ca e prea nou modelu ala si n are drivere pentru W10 ca decat da Ubuntu LRT 20.04, windows 11 si windows 11 s-mode am gasit la ei pa site https://www.dell.com...-laptop/drivers

Baga si tu cablu da la smartphone sa dai internet la laptop sa downloadezi driverele da windows 11 ca sigur e compatibile cu windows 10

corondo

corondo

Member

mihaicozac, on 11 noiembrie 2023 - 14:07, said:

Îl legi la internet prin cablu de rețea nu wireless.
Nu are mufa RJ45 pentru cablu de retea

pateu_98

pateu_98

Active Member

Eu am vazut pe google cum arata laptopu s am vazut ca n are mufa pentru cablu de retea si d aia ti am zis sa bagi cablu da la smartphone in laptop sa i dai net sa tragi driverele da Network, Ethernet and Wireless da la ei da pa site https://www.dell.com...-laptop/drivers

gigelvasile

gigelvasile

Junior Member

Recent au schimbat pagina de descarcare si nu mai apar direct driverele, dar poti accesa optiunea "Permiteți ca Dell să găsească automat actualizări ale driverelor pentru dvs", anulezi cand vrea sa instaleze asistentul si la final o sa iti arate lista clasica din care poti descarca ce ai nevoie, chiar daca esti pe alt calculator.

Edited by gigelvasile, 11 November 2023 - 14:27.

tclau

tclau

Active Member

Le cautati individual, dupa identificator, gen COMPANYNAME:DEVICENAME

corondo

corondo

Member

Hai ca pana la urma am instalat driverele de win 11 de pe site-ul original si a mers.
Multumesc!

Attached Files

pateu_98

pateu_98

Active Member

Hai ca pana la urma am instalat driverele de win 11 de pe site-ul original si a mers.
Serios? si cum ai reusit asta cand laptopu nu se conecta la internet din cauza ca nu era instalat driveru la retea?  :)

modoran

modoran

Senior Member

• Grup: Senior Members
Nu-s 1000 de posibilitati sa faci rost de un driver ? cd, stick, telefon, etc

corondo

corondo

Member

pateu_98, on 11 noiembrie 2023 - 15:15, said:

Serios? si cum ai reusit asta cand laptopu nu se conecta la internet din cauza ca nu era instalat driveru la retea?  Posted Image
De pe pc-ul din dotare.

DT34

DT34

Junior Member

• Grup: Junior Members

gigelvasile, on 11 noiembrie 2023 - 14:27, said:

Recent au schimbat pagina de descarcare si nu mai apar direct driverele, dar poti accesa optiunea "Permiteți ca Dell să găsească automat actualizări ale driverelor pentru dvs", anulezi cand vrea sa instaleze asistentul si la final o sa iti arate lista clasica din care poti descarca ce ai nevoie, chiar daca esti pe alt calculator.

Pagina de suport Dell Romania?

Dacă nu le găsești acolo, caută pe US sau UK, cu service tag-ul aferent laptopului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate