Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Romania - Andorra (15.10.2023, 21:45, Prima TV)

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

Poll: Romania - Andorra (15.10.2023, 21:45, Prima TV) (18 member(s) have cast votes)

Care credeti ca va fi rezultatul meciului?

1. castiga Romania (9 votes [50.00%] - View)

Percentage of vote: 50.00%

2. egalitate (3 votes [16.67%] - View)

Percentage of vote: 16.67%

3. castiga Andorra (6 votes [33.33%] - View)

Percentage of vote: 33.33%

Vote Guests cannot vote

om_cuminte

om_cuminte

New Member

• Grup: Candidate Members
Batem confortabil, probabil 3-0, dar adevăratele meciuri vor fi cu Elveția și Israel.

lupini

lupini

Guru Member

• Grup: Senior Members
Ce frumoasă atmosferă cu copiii pe Arena Naţională ! România - Andorra 3 - 0, la pauză.

View Postlost_in_a_dream, on 15 octombrie 2023 - 16:25, said:

Israelul ar trebui exclus.

Şi acceptat FC Hamas în loc ?! Posted Image

Edited by lupini, 15 October 2023 - 21:40.

aris86

aris86

Traieste constient!

Belarus a remizat 3-3 la Berna cu Elveția, ce tari erau dacă încurcau și pe Israel. Acu fiecare echipă este la mâna ei sa se califice.

DanyHiker

DanyHiker

Guru Member

View Postlost_in_a_dream, on 15 octombrie 2023 - 16:25, said:

Israelul ar trebui exclus.
Nici macar nu e in Europa.
Dar Kazahstan e in Europa? Dar Cipru?
Turcia, cat % e in Europa?

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Nu ma iei u pe mine la intrebari. Posted Image

Ma bucur pt. Hagi junior. A dat si el un gol.
Oricum frumos meci si frumoasa atmosfera.
Totul se decide luna viitoare.

business11

business11

Info Austria

Dupa parerea mea am jucat slab cu Andorra, chiar daca am inscris 4 goluri.

Noi avem o problema mare in a lega pese, in a crea jocul. Cu Andorra care oricum erau praf in defensiva, noi inca lansam jucatorii pe sus, cu pese lungi in varful de atac sau pe benzi. Nu avem jucatori rapizi, inalti sau capabili sa preia mingiile din situatii dificile.

Jocul nostru la sol este foarte slab, pasele sunt date la nimereala, fara concept, fara gandire, fara tactica.

Chiar daca multi nu il apreciaza pe Hagi, dupa parerea mea este unul dintre putinii jucatori care gandeste pasele inainte si are un joc destul de tactic. M-am tot uitat pe Nicusor Bancu care alerga de nebun din defensiva in ofensiva si care nu este in stare sa lege o pasa corecta, sau o minge cu o traiectorie gandita inainte.

Daca ajungem la europene, o facem cu mult noroc si mai putin pe meritul nostru. Elvetia s-a impotmolit si ea la Belarus si avem 3 echipe care se vor lupta la calificare in ultima etapa.

Elvetia este obligata in ultima etapa sa ia cel putin 4 puncte pentru a isi fixa calificarea. Daca o sa avem un joc gandit bine, putem scoate 1 punct cu Elvetia fara dar si poate, dar imi este greu sa cred ca o sa fim in stare sa ii batem pe israelieni.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Poate avem noroc si e exclus Israelul din competitie.
Asa ar fi normal.
Trebuie sa ne calificam, cu orice pret!

Moinesti72

Moinesti72

Guru Member

Papagalis cica a facut furori, a reintrat in atentia Barcelonei.
Si a lui Real.
Deja e giuvaier la Alaves, fac aia cheta sa-l cumpere.

Edited by Moinesti72, 16 October 2023 - 09:45.

lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

Senior Member

Ce ai cu el?
Face ce poate.
Crezi ca pentru el e usor sa fie comparat tot timpul cu taica-su?

DanyHiker

DanyHiker

Guru Member

View Postlost_in_a_dream, on 16 octombrie 2023 - 09:21, said:

Asa ar fi normal.
Poate avem noroc si cade drobul de sare pe picioarele elvetienilor.
Oare cand avem noroc sa ne calificam pe bune, adica dupa puterile noastre?

View Postlost_in_a_dream, on 16 octombrie 2023 - 00:59, said:

Nu ma iei u pe mine la intrebari. Posted Image
Da, inteligent argument.
Denota o vasta gandire logica.

business11

business11

Info Austria

View Postlost_in_a_dream, on 16 octombrie 2023 - 09:21, said:

Asa ar fi normal.

Cred ca mai degraba le dau EM-ul, decat sa ii descalifice pe saracii israelieni, care sunt hazardati si bombardati de 1000 de teroristi hamas.

Eu vad problema altfel, israelienii vor da tot posibilul ca sa se califice si sa aduca putina mandrie acasa, cum o fac si ucrainienii acum.

View PostMoinesti72, on 16 octombrie 2023 - 09:44, said:

Papagalis cica a facut furori, a reintrat in atentia Barcelonei.
Si a lui Real.
Deja e giuvaier la Alaves, fac aia cheta sa-l cumpere.

Nu stiu mai exact ce probleme aveti cu Hagi. Mentalitatea romanului oricum este limitata foarte rau. Sa il compari pe Gigi cu Ianis este oricum o nebunie curata, nu imi aduc aminte sa il compare cineva pe copilul lui Zidane cu el insusi, sau alte exemple de tata-fiu. Ianis este un jucator foarte bun pentru nivelul nostru, care la orice echipa a lasat o imagine buna, de jucator muncitor si luptator. Ca noi avem impresia ca ar trebui sa ajunga la Barcelona si sa castige direct Champions League-ul din postura de titular, este cu totul altceva.

mirel3003

mirel3003

Senior Member

View Postbusiness11, on 16 octombrie 2023 - 10:08, said:

Nu stiu mai exact ce probleme aveti cu Hagi. Mentalitatea romanului oricum este limitata foarte rau. Sa il compari pe Gigi cu Ianis este oricum o nebunie curata, nu imi aduc aminte sa il compare cineva pe copilul lui Zidane cu el insusi, sau alte exemple de tata-fiu. Ianis este un jucator foarte bun pentru nivelul nostru, care la orice echipa a lasat o imagine buna, de jucator muncitor si luptator. Ca noi avem impresia ca ar trebui sa ajunga la Barcelona si sa castige direct Champions League-ul din postura de titular, este cu totul altceva.

Exact nu ai cum sa il compari pe Gica cu Ianis... sincer nu stiu nici un jucator mare ca fisu sa ii fi calcat pe urme sa fi jucat la acelas nivel...

Nu aruncati cu pietre, dar din punctul meu de vedere Ianis e cam de liga a II din Romania, sau liga a III-a din Spania, Franta, Germania, etc....
El joaca acum unde joaca doar ca il cheama Hagi...  bine nici acolo nu joaca ca e mai mult rezerva.

bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

Very very sketchy stuff

Au evoluat in mod neasteptat pt mine. Pe cine laudam inainte (Morutan de ex) mi s-a parut ca a avut multe faze pripite/negandite fara justificare (insa ii ramane viteza si iscusinta), Pe cine criticam, de exemplu Coman chiar a avut o prestatie super. Hagi am zis ca-i bine sa nu fie pe flancuri ci mai spre mijloc, si-asa a fost si-a marcat, si joaca ok acolo.
M-a intristat initial cand a dat gol Stanciu, ca eu mi-as fi dorit intr-un final sa nu mai fie bagat pe teren (dar realizez ca nu se va intampla asa ceva). Dar in continuare sustin ca trage in jos Stanciu.. Da, suteaza bine.. dar in primul rand el vrea mortis sa dea el gol, in loc sa dea pase, si da, daca tot tragi la poarta o s-o nimeresti intr-un final, de-aia da goluri din cand in cand. Dar e mult mai greu de realizat un gol cand bati o lovitura (dupa un fault), si e mai usor daca centrezi (bine), ori Stanciu ca sa culeaga laurii incearca mereu gol.
Bancu pe care-l criticam dur, a contribuit multicel totusi. Si pasa aia spre Hagi a dat-o el, si-a fost o pasa grea (de pe flancul st. spre centru fata). Deci n-am ce sa-i reprosez.
Alibec iarasi m-a impresionat cu niste sclipiri de geniu.. dar iarasi s-a pripit la niste chestii (a iesit in offside in primul rand), dar f bun s-a gandit cum sa dea pasa, si chiar a marcat Mihaila. Iarasi mi se pare bun.
Per total mi se pare ca avem jucatori decenti.
Am avut si noroc cu o echipa care s-a abatut..(Andora), am avut noroc si cu penalty-ul ala care zic eu ca n-a fost meritat (si aici m-a cam enervat Hagi ca prea simuleaza faulturile), Si am avut noroc si cu executarea penaltyului care mi s-a parut foarte slaba..a fost la noroc.. a dat-o pe centru la mijlocul inaltimii. E chestie de statistica mai mult aici.. Daca esti bun, dai undeva spre colt mai sus unde chiar daca-ti ghiceste directia tot n-o poate prinde. Acolo esti bun.. Ca asa si-un copil o poate da, si statistic e o probabilitate mare sa iasa gol (ca portarul deobicei se-arunca. si ramane gol centrul portii)

Edited by bursucelu_viesel, 16 October 2023 - 19:48.

Malus_Dacus

Malus_Dacus

Brasovean

Pai daca esti bun, joci la o echipa ca lumea...nu e cazul la Razvan Marin.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate