Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco

Familia Simpson

plata impozit profit actiuni trad...
 Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Sfat achizitie bmw e92 320d

switch Gigabit POE pentru toate e...
 Triunghi

Relatie, vorbit prin mesaje

Radon!

S-a ocupat Dumnezeu de formarea o...
 Windows 10 Pro - Automatic Repair...

Purici pisica apartament

Romania se afla in top 5 cele mai...

Dividende 2023 declaratia unica A...

Bani blocati de Glovo, plata nefinalizata, comanda nelivrata

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

sdf8923jfsd

sdf8923jfsd

Junior Member

• Grup: Members
Salutare forumisti.

Vineri mi-am facut cont pe Glovo (am mai avut in trecut si am renuntat) si am comandat tutun de la un magazin local. Mi-a blocat c. 300 de lei dar plata nu s-a finalizat. Am mai comandat inca o data (da, stiu, eu prost) si la fel. In fine, am peste 600 de lei blocati catre comerciantul GLOVO29SEPxxxxx si nici una dintre cele 2 comenzi nu-mi apare in aplicatie in istoric ca sa pot apela la chat/support. Am sunat la un numar de call center al celor de la Glovo gasit pe net, dar era doar pentru parteneri (curieri). Din aplicatie nu am nici o optiune de support.

Cei care v-ati mai lovit de problema asta, cum ati rezolvat-o? Sau ce pot face ca sa-mi recuperez banii blocati. Evident comanda nu a fost livrata si nici nu apare in istoricul de comenzi.

pasilla

pasilla

Superior Member

• Grup: Senior Members
In mod normal se deblocheaza automat.

Epidaurus

Epidaurus

Active Member

problema nu este neaparat la glovo ar ptea sa fie si la banca. Suna acolo intai si vezi ce zic.

Leo2006

Leo2006

Guru Member

Deja in acest timp i-a intrat banii la loc pe card. Daca e de vineri, banii ii ai in cont de mult. In cazul meu se face tranzactie reversal in cateva secunde cu cardul de Ing.

Edited by Leo2006, 04 October 2023 - 16:20.

sdf8923jfsd

sdf8923jfsd

Junior Member

View PostLeo2006, on 04 octombrie 2023 - 16:14, said:

Deja in acest timp i-a intrat banii la loc pe card. Daca e de vineri, banii ii ai in cont de mult. In cazul meu se face tranzactie reversal in cateva secunde cu cardul de Ing.
Sumele aferente celor doua apar ca fiind blocate. Cred ca stiu mai bine ce am in cont.Posted Image

pakomusicromania

pakomusicromania

Junior Member

Poate sunt băgați în contul Glovo, v-ați uitat? În mod normal, în cel mult 30 de minute banii ar trebui să se reîntoarcă pe card. Cel mult! Probabil acel peco, sau de unde erau țigările, nu au dat nici confirmare nici refuz la comandă. Poate fi o eroare și de la ei. Banii se pot recupera cumva, nu există. Și de nu și de nu, sunați banca. Dar ei nu văd decât o plată către Glovo nu au de unde ști alte informații.

sdf8923jfsd

sdf8923jfsd

Junior Member

View Postpakomusicromania, on 04 octombrie 2023 - 16:26, said:

Poate sunt băgați în contul Glovo, v-ați uitat? În mod normal, în cel mult 30 de minute banii ar trebui să se reîntoarcă pe card. Cel mult! Probabil acel peco, sau de unde erau țigările, nu au dat nici confirmare nici refuz la comandă. Poate fi o eroare și de la ei. Banii se pot recupera cumva, nu există. Și de nu și de nu, sunați banca. Dar ei nu văd decât o plată către Glovo nu au de unde ști alte informații.
Banii nu sint transferati catre Glovo si nici catre comerciant. Sumele sint blocate. Plata nu s-a finalizat. Cel mai probabil a fost o eroare, cum ai scris.

Am contactat banca si sint sigur ca se va rezolva.

Problema mea este ca cei de la Glovo nu au absolut nici o modalitate de contact nici in aplicatie nici pe site, deci nu ii pot contacta. (Ma rog, au in aplicatie din istoricul de comenzi, dar eu, neavand nici o comanda, nu pot accesa chatul.)

Multumesc pentru raspuns!

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators
Pai nu vor sa fie contactati si plictisiti cu sesizari... e normal Posted Image Pe vremuri cand era Food Panda, faceai sesizare si se ocupau rapid, deblocau imediat daca plata nu a fost efectuata.

Edited by andreic, 04 October 2023 - 16:39.

pasilla

pasilla

Superior Member

Glovo mai are si un alt sistem de plati, in afara de cele normale.
Se plateste cu cardul, banii intra in contul Glovo, curierul plateste cash catre comerciant si de aici toata nebunia aferenta.

Edited by pasilla, 04 October 2023 - 16:44.

MooF2010

MooF2010

Senior Member

Glovo nu este responsabilă pentru orice astfel de problemă care intră în activitatea și responsabilitatea Platformei de plată sau a băncii sau instituției financiare asimilate a Utilizatorului.

Ca tot ai semnat TC-ul

Edited by MooF2010, 04 October 2023 - 17:12.

pasilla

pasilla

Superior Member

Cum nu ? Glovo/comerciantul nu trebuie sa dea refund ?

Edited by pasilla, 04 October 2023 - 17:21.

badmania98

badmania98

Nenea

Ba da, doar dacă apare că s-a efectuat plata. În cazul de față înțeleg că nu apare.

TehCube

TehCube

Railgun user

View Postkopac, on 04 octombrie 2023 - 16:22, said:

Sunt satul de indieni, pakistanezi pe trotuare!
Las' ca si altii sunt satui de romani pe trotuare. Circle of life.

pasilla

pasilla

Superior Member

View Postbadmania98, on 04 octombrie 2023 - 17:47, said:

Ba da, doar dacă apare că s-a efectuat plata. În cazul de față înțeleg că nu apare.
Plata e blocata in favoarea Glovo/comerciantului. Ala are ceva timp sa isi traga banii, sau sa faca refund. Nu sunt sigur cat e acel timp, dar vorbim de zile.

Edited by pasilla, 04 October 2023 - 18:40.

stevetlangat

stevetlangat

Active Member

Daca a fost o eroare si banii au fost blocati eronat.

Teoretic , daca nu sunt decontati, se elibereaza in 14 zile.

Comerciantul poate cere decontarea si dupa cele 14 zile. Cand au fost deja eliberati. Si banca ii va trimite.
Dar ai sanse de chargeback.

kopac

kopac

Senior Member

View PostTehCube, on 04 octombrie 2023 - 18:34, said:

Las' ca si altii sunt satui de romani pe trotuare. Circle of life.

Am fost eu eliptic, numitii de mai sus, pe biciclete facand glovo pe trotuare!

TehCube

TehCube

Railgun user

Ah, da, cu asta sunt complet de acord. Bicicletele nu prea au ce cauta pe trotuarele din Bucuresti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate