Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Cam cât primesc de la firma de asigurări?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

csgocsgo11

csgocsgo11

Junior Member

• Grup: Junior Members
Am fost implicat într-un accident ușor, fiind lovit din spate, am făcut amiabila și sunt curios dacă îmi poate spune cineva estimativ cam ce suma voi primi de la firma de asigurări. Am un Logan 2019. Mai jos am trecut ce scrie in devizul trimis firmei de asigurări.
1 2581 BARA PROTECTIE SPATE Complet   INLOCUIRE/VOP
2 2625 ABSORBER ST BARA SP            INLOCUIRE
3 2711 PANOU SPATE                    INLOCUIRE/VOP                      
4 2743 PANOU INT SUP SPATE            INLOCUIRE/VOP
5 2744 PANOU INT INF SPATE            INLOCUIRE/VOP
6 2931 CAPOTA PORTBAGAJ               REP 1h/RV
7 3900 PODEA PORTBAGAJ                REP 4h/UNI

pasilla

pasilla

Superior Member

• Grup: Senior Members
Nu primesti nimic, daca masina este reparata in service autorizat. Asiguratorul doar plateste factura.

alexa32

alexa32

Senior Member

Se poate si in regie proprie dar nu as recomanda la ce e acolo.
Plus ca poate sa fie nevoie de reconstatare.

Leo2006

Leo2006

Guru Member

La mine o bara de plastic si un far cu halogen plus vopsire a costat 3000 lei inainte de cresterile astea de preturi. La cate repere si cata manopera pentru demontat, taiat, sudat , remontat, si vopsit, sub 20000 lei nu are cum sa faca. Asta la reprezentanta.
1200 lei m-a costat putin chit si o revopsire panou spate.

Edited by Leo2006, 28 September 2023 - 17:27.

pasilla

pasilla

Superior Member

Aproape dauna totala economica ?

Epidaurus

Epidaurus

Active Member

• Grup: Members
numai accident usor nu este acolo...  ma intreb cand este doar luata vopseaua cum se numeste accidentul Posted Image

Edited by Epidaurus, 28 September 2023 - 17:31.

Leo2006

Leo2006

Guru Member

Nedeclarat. Posted Image

EMPP

EMPP

Guru Member

2,4,5,7 cine a zis că le schimbă?se acoperă cu plastic și nu se mai văd.

AztecWarrior

AztecWarrior

Active Member

csgocsgo11, on 28 septembrie 2023 - 16:31, said:

Am fost implicat într-un accident ușor, fiind lovit din spate, am făcut amiabila și sunt curios dacă îmi poate spune cineva estimativ cam ce suma voi primi de la firma de asigurări. Am un Logan 2019. Mai jos am trecut ce scrie in devizul trimis firmei de asigurări.
1 2581 BARA PROTECTIE SPATE Complet   INLOCUIRE/VOP
2 2625 ABSORBER ST BARA SP INLOCUIRE
3 2711 PANOU SPATE INLOCUIRE/VOP   
4 2743 PANOU INT SUP SPATE INLOCUIRE/VOP
5 2744 PANOU INT INF SPATE INLOCUIRE/VOP
6 2931 CAPOTA PORTBAGAJ    REP 1h/RV
7 3900 PODEA PORTBAGAJ REP 4h/UNI
Eu zic sa o faci in service, nu sa ceri banii.
O spun ca unul ce a luat bani de 4 ori de la asigurări.
1. I-a banii cati iti dau daca crezi ca o faci - sau NU o faci - singur. Eu prin 2015 am refuzat sa mi-o repare ei și am primit 2200 de lei pentru pentru ca unul mi-a ""belit"" vopseaua de pe bara de plastic. Am luat un spray cu 25 lei și am vopsit-o eu. Mașină era neagră așa ca nu se vedea tare. De la 3 m nici nu realizai ca bara a fost frecata. Trebuia sa te chiorasti.
2. Alta data in schimb a fost de lucru mult, m-a lovit unul din spate - și îmi pasa de acea mașină. Atunci am băgat-o in service. Au plătit ei tot. Dar mașină a ieșit execrabil - se vedea diferența de culoare și dispersorul de lumini nou contrasta cu cel vechi.
3. Odata am făcut-o in regie proprie - era avarie aparent nesemnificativa - dar m-a costat atât de mult când am tras linia nu am făcut nimic, poate am pierdut ușor.
4. Din nou lovit in spate - am cerut banii - vroiam sa casez acea mașină oricum - ai am primit 4800 de lei. Am îndreptat tabla la portbagaj, am dat singur de mântuială cu chit și am vopsit cu spray. Toatal vreo 50-60 lei. Se vedea de data asta și de la 5 metri dar nu mi-a pasat ca după un an am casat-o. Reparata de mântuială sa nu se lege Poliția.

Smedmscss

Smedmscss

Member

Epidaurus, on 28 septembrie 2023 - 17:31, said:

numai accident usor nu este acolo...  ma intreb cand este doar luata vopseaua cum se numeste accidentul Posted Image
De obicei se zice "n-are nimic, iese la polish"...

realnick

realnick

Active Member

cel mai naspa este ca atunci cand o sa vrei sa vinzi masina aia..unul care se pricepe va vedea ca s-a umblat la podeaua portbagajului si va zice pas.
du-o la un reparator priceput...oricum o sa si dureze reparatia si o sa fie destul de complicat sa iasa ca lnainte.

csgocsgo11

csgocsgo11

Junior Member

• Grup: Junior Members

Epidaurus, on 28 septembrie 2023 - 17:31, said:

Ieșeam de pe o străduță laterala în bulevard, voiam sa fac dreapta, aveam impresia ca pot sa intru, m am pus in miscare dar venea o mașină din stânga, am frânat, cel din spate nu a văzut ca am fanat din nou și a întrat în mine cu maxim 20-30km/h. Impactul resimțit nu a fost mare, nu a pățit nimeni nimic... d asta am zis accident ușor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate