Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?
 Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92
 Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar
 Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

Situatie ciudata Whatsapp

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

remus43

remus43

Member

• Grup: Members
Buna seara, am cont de Whatsapp Business si am primit notificare ca numarul e folosit in alta parte, e un numar vechi si posibil sa fie expirat. Am incercat sa ma loghez prima data cu alt numar, a mers, am avut conversatiile, apoi am dorit sa schimb numarul cu cel curent si am fost curios sa dau pe "link this device", dat pe acea optiune de a conecta practic un alt Whatsapp de pe alt telefon si mi-a aparut conversatiile de pe celalalt telefon, nu cele de pe contul de Business, nu stiam ce este aceasta optiune, cand am vazut ca nu sunt conversatiile cele dorite si originale de pe contul de Business, am bagat din nou numarul meu de Business, dar acum contul este gol practic, nu mai am conversatii, nici numele nu a mai ramas ori poza Posted Image In setari la telefon, iphone 6s, vad ca este Whatsapp Business si ocupa cam 200 mb, deci datele sunt, dar cum pot sa vad din nou conversatiile si pozele ce le aveam in contul acesta? Multumesc mult, sper ca am explicat bine Posted Image

P.S. acum cateva zile am primit pe ambele conturi mesaje  sa intru din nou cu numarul, desi nu am incercat in alta parte reconectare si am putut intra linistit, a mai patit cineva recent pe Whatsapp sa fie dat afara si pus din nou sa se logheze cu numarul? O fi ceva bug?

Edited by remus43, 27 September 2023 - 20:32.

wertyck

wertyck

Guru Member

• Grup: Senior Members
Nu le vezi pentru ca trebuia sa faci backup la conversatiile de pe Whatsapp Business inainte de a te loga pe alt cont.

remus43

remus43

Member

wertyck, on 28 septembrie 2023 - 08:39, said:

Nu le vezi pentru ca trebuia sa faci backup la conversatiile de pe Whatsapp Business inainte de a te loga pe alt cont.
Pai si cum fac sa le vad? Multumesc

wertyck

wertyck

Guru Member

Nu le mai poți vedea dacă nu ai făcut înainte backup în cloud la Google.

remus43

remus43

Member

wertyck, on 28 septembrie 2023 - 13:05, said:

Nu le mai poți vedea dacă nu ai făcut înainte backup în cloud la Google.
Buna, este iphone, nu am avut google la el. Cum se pot recupera? Ca nu am sters nimic, nu am dezinstalat aplicatia, doar numarul l-am pierdut :(

wertyck

wertyck

Guru Member

Dacă aveai activat backup din aplicația WhatsApp in icloud sau unde se face la iPhone backup, ar trebui să le găsești și să recuperezi la reasocierea numărul de telefon cu aplicația WhatsApp.

Edited by wertyck, 28 September 2023 - 16:28.

remus43

remus43

Member

wertyck, on 28 septembrie 2023 - 16:28, said:

Dacă aveai activat backup din aplicația WhatsApp in icloud sau unde se face la iPhone backup, ar trebui să le găsești și să recuperezi la reasocierea numărul de telefon cu aplicația WhatsApp.
Salutare, si daca pun  alt numar? Cel vechi a expirat ca nu l-am mai incarcat. Nu stiam ca il elimina Whatsapp daca nu il mai platesc sau expira.

Edited by remus43, 29 September 2023 - 14:11.

wertyck

wertyck

Guru Member

Cu alt număr de telefon vei avea alt cont de WhatsApp, ce nu va avea legătură cu informațiile din contul aferent numărul vechi, dar vei putea folosi WhatsApp pe noul număr de telefon independent de informațiile la care nu mai ai acces.

Edited by wertyck, 30 September 2023 - 07:08.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate