Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Adidasi pt alergat de pe AliExpress

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

usturoi-copalau

usturoi-copalau

Junior Member

• Grup: Junior Members
Cred ca este deja multa lume care comanda de pe AliExpress.
Eu vreau sa command niste adidasi pt alergat. ASICS gel kayano 29 si Brooks Ghost 15.
Am observat, surpriza placuta, ca sunt in medie cu 50 la suta mai ieftini: in jur de 350ron pe AliExpress, in jur de 700ron pe site urile romanesti de sport.
Singura chestie e ca livrarea dureaza 1 luna.

Dar de ce sunt asa de ieftini? Sunt fake? (Desi arata in poza CA si pe site urile romanesti)
Sau e pt ca sunt facuti acolo in China,sau in imprejurimi, si astfel e si cum ai cumpara de la producator,deci mai ieftin?
Ca si cei care re-vand , in magazine, nu tot de acolo cumpara?

M-am uitat si la alte produse- geci, tricouri - si sunt intr-adevar multe care arata fake de la o posta. Dar adidasii pe care-i vreau eu arata ok. Sau o fi procesul de productie diferit/nesupravwgheat si risc sa-mi rup picioarele in ei?

maccip

maccip

46 ani

• Grup: Senior Members
Pe business/Afaceri deschizi topic daca vrei apoi sa-i vinzi.
Exista topic de "cunoscsatori"
https://forum.softpe...xpresscom-2022/
Nu te baza doar pe poze. In rest, nu stiu ca nu cumpar haine sau incaltari de pe aliexpress.
Sunt si multe produse de proasta calitate. Din experienta mea, bunurile de larg consum, au un raport pret calitate asemanator cu ce se gaseste si pe la noi.
Doar bunurile de nisa merita luate.

Asa, am vazut si eu geci de piele de tot felul. Sunt mare fan, dar n-am avut inca curajul sa iau ceva de-acolo, desi sunt si la sfert de pret si e varietate mult mai mare.
In poza toate arata bine.

Edited by maccip, 19 September 2023 - 16:48.

business11

business11

Info Austria

AliExpress nu vinde produse originale, foarte rar pe partea electronica/electrocasnica mai gasesti produse originale. Restul este fake.

Pentru alergat recomand sa cumperi adidasi de calitate si sa investesti in ei, deoarece sanatatea este la mijloc. Alergatul/pasul gresit poate provoca multe probleme.

Eu alerg cu niste Brooks Glycerine 19 si Caldera 6 pe ploaie, geniali.

LE: acum am vazut ca tu defapt doresti sa ii vinzi. Da asta ar insemna sa cumperi fakeuri si sa ii vinzi ca si originali aici.

Edited by business11, 19 September 2023 - 16:48.

tigerheart

tigerheart

Savage Member

Unele produse au chiar 3-4 variante de calitate pe piata din China, depinde si de cat de cerute sunt, pe langa faptul ca multe de pe piata sunt fake-uri.
Nu cred ca merita la produse de minim 50$ si cu sanse mari sa primesti niste fake-uri care arata bine si te lasa dupa 1-2 luni de utilizare.

Naijax

Naijax

Guru Member

Mergatorii pentru alergat se probeaza bro'
N-as lua asa ceva de pe net nici batut
Cu atat mai putin de pe AliExpress

Valy_User

Valy_User

Senior Member

Eu aș lua Kalenji.
Nu o sa fi dezamăgit.

Puferiu_

Puferiu_

Membru foarte activ

Am cautat si eu sa iau adidasi de pe AliExpress si am ajuns la concluzia ca sunt facaturi. Am ramas la Olx si Vinted, de unde am luat si noi, si sh, trimisi prin curier sau posta. Si am 15 perechi, stiu ce zic. Mizuno sunt rigizi, nu recomand pentru alergare. Saucony sunt chiar comozi. Asics sunt undeva intre. La Saucony si Asics trebuie sa iti iei cu jumatate de numar mai mare decat porti tu de obicei.

Edited by Puferiu_, 19 September 2023 - 16:59.

alex342

alex342

Senior Member

View Postusturoi-copalau, on 19 septembrie 2023 - 16:38, said:

Eu vreau sa command niste adidasi pt alergat. ASICS gel kayano 29 si Brooks Ghost 15.
Am observat, surpriza placuta, ca sunt in medie cu 50 la suta mai ieftini: i

Ai grija, sunt multe fake-uri.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Mai bine cumperi dupa emag cand prinzi oferta.

Vrei incaltaminte comoda? Iti recomand ceva cu periunute de aer, de la nike.
Dar daca vrei ceva pentru alergare: https://www.emag.ro/...tins-v4138941/?

Fane

Fane

cipat

View Postbusiness11, on 19 septembrie 2023 - 16:47, said:

...AliExpress nu vinde produse originale, foarte rar pe partea electronica/electrocasnica mai gasesti produse originale....
iar cand sunt intr-adevar originale costa cat la noi, daca nu ceva mai scump, platesti si transportul din china si dupa toata chestia asta n-ai nici o garantie ca chinezul nu-ti trimite un fake la bani mai multi decat unul original cumparat de la noi de pe canale oficiale, cu factura si garantie.

Adm

Adm

Property Caretaker

• Grup: Administrators
Mergi pe Kalenji de la Decahtlon mai bine.
Tot spuma au.

Pe ali vezi si "xiaomi sport shoes"

Fane

Fane

cipat

xiaomi fabrica si adidasi? :)

Fane

Fane

cipat

concluzia topicului: nu te duci pe aliexpress pt chestii originale decat daca-s marci chinezesti 100%.

MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

Member

• Grup: Members
Asa cum au mai scris si alti colegi, articolele de imbracaminte/incaltaminte de pe AlieExpress sunt de obicei fake.

hyp3rion

hyp3rion

Active Member

• Grup: Members
Decât să arunci banii pe adidași gen , Kalenji, Xiaomi wtf?!, și tot felul de fake-uri de pe ALiexpress, mai bine investești într-o pereche de calitate.
Eu folosesc Hoka de vreo 3 ani și sunt extrem de mulțumit. Foarte rari la noi, ca deh n-avem cultură decât de nike si adidas.
Încearcă un Hoka Rocket X2 o să rămâi surprins de ei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate