Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde pot testa tastaturile mecani...

Seventh Wonder-caut membri trupa

Samsung S23 Plus sau iPhone 15 Pl...

Fallout (2024 _ ...)
 Vacanta in Slovenia - calatorie c...

Far aprins pe o singura parte can...

Euro 24 Germania

Camera auto GPS........
 Xiaomi watch S 1

perdele si draperii automate

Inregistrare iPhone + microfon Bl...

Ce fac cu bancnotele de 500 euro?
 Problema centrala termica Romstal...

Alegere radio player PNI

Alcool la volan

sursa diferentiala

Voi ce blacklist în materie de branduri aveți?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

Neaceasca85

Neaceasca85

The Soviet EU-Infrigment and RoExit

• Grup: Senior Members

View PostValy_User, on 18 septembrie 2023 - 15:17, said:

Te deranjează foarte tare PV Posted Image .
Si sunt de acord cu tine la Comtec. Sunt mizerii, electricianul care se respecta nu pune asa ceva. Proiecte Diverse a glumit zicand ca abia asteapta sa vada panoul si invertorul Comtec. Posted Image

radunic

radunic

Senior Member

View PostValy_User, on 18 septembrie 2023 - 15:09, said:

Ce ai pățit cu ei? Mi s-au părut oameni de treabă.
Au fost pînă n-au mai fost. Mi-au trimis o baterie externă desigilată și am avut tupeul să verific conținutul pachetului, s-o refuz și să cer una intactă. Mi-au trimis-o tot pe aia desigilată. Ok. De atunci n-au mai căpătat nici un leu de la mine.

Neaceasca85

Neaceasca85

Fineti, ala cu un T aparut dupa ce a disparut Finetti care era bun. Zici ca e vaselina, doar Nutella mai e OK. Nutella inventata in al doilea razboi mondial. Posted Image

Napolitane Alka si Nati.

Valy_User

Valy_User

Senior Member

View PostNeaceasca85, on 18 septembrie 2023 - 15:26, said:

Si sunt de acord cu tine la Comtec. Sunt mizerii, electricianul care se respecta nu pune asa ceva. Proiecte Diverse a glumit zicand ca abia asteapta sa vada panoul si invertorul Comtec. Posted Image
Dacă a făcut Hoff nu cred că mai este mult până acolo.
Totuși lui Ștefan nu prea îi place Gewiss și urăște El-Bi și nu înțeleg de ce.

Edited by Valy_User, 18 September 2023 - 15:32.

Neaceasca85

Neaceasca85

Si Arcelik, mi-a aparut reclama pe Youtube in Turcia.

Ah, la RCS-RDS, ONT-urile Fiber Home, execrabile is. Apoi Luster, dar par mai bune decat FH.

ManelistDeSuccesMaxim

ManelistDeSuccesMaxim

Senior Member

Asta?

Attached Files

Neaceasca85

Neaceasca85

Stiam duma. Posted Image

Mc Donald's, prefer shaorma.

Valy_User

Valy_User

Senior Member

View PostNeaceasca85, on 18 septembrie 2023 - 15:32, said:

Ah, la RCS-RDS, ONT-urile Fiber Home, execrabile is. Apoi Luster, dar par mai bune decat FH.
ZTE-ul sau Huawei-ul sau care?

Neaceasca85

Neaceasca85

Au fost Huawei, apoi ZTE (am acasa din 2012, ZTE negru), apoi Fiber Home si in prezent se pun lustre, aa, Luster, cu leduri puternice de iti iau ochii.

View PostValy_User, on 18 septembrie 2023 - 15:29, said:

Dacă a făcut Hoff nu cred că mai este mult până acolo.
Totuși lui Ștefan nu prea îi place Gewiss și urăște El-Bi și nu înțeleg de ce.
In materie de lampi stradale vechi cap de afis este brandul israelian Gaash, modelul Oron, se farama cu totul.

Baterii 777, in anii 90.

Lactate Danone.

Internet Romtelekom/Orange prin ADSL si VDSL. Apoi UPC-Vodafone coaxial. Posted Image

Modem/router ADSL Speed Touch (am din 2007 si merge ca switch), router Zioncom IP Time (primul meu router). Flamingo Diablo, primul meu PC, execrabil a fost.

radunic

radunic

Senior Member

View PostNeaceasca85, on 18 septembrie 2023 - 15:29, said:

Nutella mai e OK. Nutella inventata in al doilea razboi mondial. Posted Image
Pe asta am uitat s-o pun pe listă.
Nutella nu mai e Nutella de cînd i-au schimbat rețeta - au scos din cacao și au băgat în loc lapte praf. S-a dus naibii gustul.

Apropo, în caz că n-ați auzit - cui îi place Toblerone să mănînce acum cît mai e făcut în Elveția. După ce mută fabricarea în Slovacia se va duce dracului și gustul ăstuia.

Valy_User

Valy_User

Senior Member

Și acum se mai fac baterii 777, tot execrabile. Mi-am inundat cu acid o grămadă de electronice, printre care și un walkman.
Orice este Zinc-Carbon nu prea merită, mai ales că bateriile Alkaline au ajuns să fie foarte ieftine.
Singurele Zinc-Carbon care au fost wow pentru mine au fost de la o telecomandă de AC LG (au venit în cutia aparatului), bateriile erau ceva Panasonic Professional cred, m-au ținut mai bine de trei ani.
În rest sunt niște mizerii.
Acum am cupărat un pachet de baterii Hoff alkaline(ambalajul replică de Varta), să vedem cum o să fie.
Aș fi vrut să iau Varta, dar au început să aibă niște prețuri nesimțite, mi se pare enorm să dau 41 de lei pe un pachet de 24 de baterii.
Înainte cumpăram pachet de 24 de baterii Varta Value Pack, acum din păcate nu mai găsesc așa ceva. Chiar aveau un raport Preț/Calitate foarte bun, costau la jumate față de actualele Varta.
[ https://m.media-amazon.com/images/I/71OWgKY7snL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postradunic, on 18 septembrie 2023 - 15:43, said:

Apropo, în caz că n-ați auzit - cui îi place Toblerone să mănînce acum cît mai e făcut în Elveția. După ce mută fabricarea în Slovacia se va duce dracului și gustul ăstuia.
Mai există vreun produs care să aibă același gust și aceeași calitate ca acum 10 ani?
Și Gorgonzolla nu mai are gustul de altă dată.

Edited by Valy_User, 18 September 2023 - 15:56.

Punter

Punter

Senior Member

de Apple!

Neaceasca85

Neaceasca85

View Postradunic, on 18 septembrie 2023 - 15:43, said:

Cand aveam magazinul (2003-2020 RIP) le ziceam Tomberone. Posted Image

Bomboane Sugus. Le ziceam Sugius.

Pepsi e mai putin gustos decat Coca Cola, dar mai prost ca ambele era American Cola de la Micula. Posted Image

auditionstir

auditionstir

Junior Member

• Grup: Junior Members
Ce probleme are magazinul Forit?

djl

djl

orcs, go f*cking home. # jos turbanul. Iubesc șoriceii.

Prima dată când am văzut titlul, nu apărea întreg (aşa e în lista forumului) şi credeam că e vorba de browsere. Mi se părea ciudat să urăşti un browser, că eu nu am vreunul pe care să-l urăsc.   Posted Image
Dar dacă este despre mărci, "777" se ştie că-s proaste. Dar nu mai cumpăr "Duracell". Nişte mizerii supra-evaluate care curg. Şi au distrus şi marca Daneză? "Hellenses".   Posted Image  
Nu ţine de marcă, ţine de morală mai degrabă, încerc să evit Made in Turkey, China şi mai ştiu pe unde, atât timp cât se poate evita. Uneori cumpăr că nu am alternativă, alteori găsesc ceva care-mi place, dar în rest, nu. De ce să le dau bani? De aceea prefer uneori şi second-hand, ca să fie făcut în Europa, S.U.A., Japonia.
"Collgate-Palmolive" e chiar cam prin capul listei. Au închis fabricile din România ca să facă eficientizare. Atunci şi eu fac eficientizare morală.
"McDonald's". "Have a bad time" x 2 cu ei într-o seară, adios, nu mai calc pe la ei.
Nemţii... că au făcut companiile unele pentru război, e una, contează dacă au profitat de munca forţată. Totuşi, chiar dacă nu am aşa de mult la inimă naţia aia, prefer Germania decât China.
Nu beau chestii cu cola că nu-mi fac bine.
Ca "produse generaliste", evit "mărcile" care contribuie la tâmpirea populaţiei.

Edited by djl, 18 September 2023 - 16:04.

Neaceasca85

Neaceasca85

Ar fi in cazul meu si pacanelele de orice fel, imi place sa le privesc de afara, dar nu sa joc, watch but do not enter. Zone Club, Joker, Next Level, Red Star.

Si chiar si Loteria Romana. Posted Image

Decat sa joc la pacanele, mai bine platesc un gaz, un curent. Posted Image Un impozit. Posted Image

Valy_User

Valy_User

Senior Member

View Postdjl, on 18 septembrie 2023 - 16:03, said:

"Collgate-Palmolive" e chiar cam prin capul listei. Au închis fabricile din România ca să facă eficientizare. Atunci şi eu fac eficientizare morală.
Uite că am uitat. Urăsc Aqua Fresh și Himalaya.
Prefer să merg în Auchan și să iau o marcă mai puțin cunoscută la noi, dar mai scumpă. Și nu dau greș.
Pearl Drops o pastă foarte bună de exemplu. Acum folosesc whitewash laboratories. Și nu-i rea deloc.
Dintre mărcile cunoscute de pastă de dinți, singura care merită cred că este Sensodyne.
Piața de pastă de dinți românească este invadată de toate rebuturile, poate prin vest o fi mai de calitate, dar la noi e jale.

hamal

hamal

Active Member

• Grup: Members
Huawei - spionaj in favoarea RPC
Xiaomi -  spionaj in favoarea RPC
Altex - mi-au trimis cu totul alceva decat comandasem si au dat banii inapoi dupa multe amenintari. De 2 ori.
Camara Noastra - produse proaste
Curtea Brancoveneasca + Camara cu Merinde - produse ordinare vandute la suprapret.
Wizzair - pentru nesimtirea maxima.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate