Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pardoseala foarte denivelata apar...

Garnitura robinet baie

Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence
 Taxa pe soare

din greseala am stropit pomii cu ...

Branduri de card acceptate la pla...

Doctoratul sau al 2-lea masterat ...
 Reparatie tabla smulsa in jurul u...

W11 home , problema cu limba engl...

De unde cumpar o tigaie wok?

Modem 4G LTE (USB) cu sim Vodafone
 Cartela cu numar pentru activarea...

Cablu ingropat

Presiune/amenințari

Sapatura de jur imprejurul casei

Accesorii iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

• Please log in to reply
440 replies to this topic

kvlq

kvlq

Active Member

• Grup: Members
Eu am pus Torras. Cele cu bezel negru sunt ok pentru ca nu-ti fac curcubeu pe margini de la lumina.
Spigen au avut probleme (nu stiu situatia actuala) de adeziv si erau (sunt?) mai mici, ceea ce strica si aspectul si functionalitatea (raman cativa mm buni din ecran fara folie pe margini. ESR aveau bezel negru dar era prea gros si taia milimetric din vizibilitatea pe margini (exact ce zici tu- din cate stiu au scos batch nou care ar rezolva problema, nu sunt sigur insa).

Ca si concluzie daca vrei ceva mai de buget as merge pe torras, iar daca vrei cea mai ok folie din toate pct de vedere=>FloLab.

Edited by kvlq, 06 December 2023 - 16:20.

RaulXd

RaulXd

New Member

• Grup: Candidate Members
Este vreo diferenta intre cablul de incarcare cu care vine telefonul  si cablul cu care vin airpodsurile 2 gen usb type c?

cata32

cata32

Member

Nu ar trebui să fie, deși puterea de încărcare diferă între cele două dispozitive.

aspirina

aspirina

Member

A mai comandat cineva direct de la Torras si a primit comanda ? Am o comanda (husa & folie) de pe la inceputul lui Noiembrie care inca nu a ajuns. Din tracking pare ca de pe 09-Dec zace pe undeva printr-un depozit al postei romane. Cei de la Torras mi-au facut si refund intre timp, dar as fi vrut produsele.

serban_bogdan

serban_bogdan

Active Member

In prezent sa rezolvat problema foliilor Spigen. Am aplicat atat folie privacy cat si cea transparenta si totul e ok, atat doar ca e mai mica ca si dimensiune.

cata32

cata32

Member

Eu am comandat sticla mată de la Flolab, dar greu se mișcă. Mai au puțin și fac o lună. Am luat legătura cu ei și exact cum mă așteptam am primit un răspuns standard pentru că e clar că mint când spun că termenul de livrare este de 6-12 zile.
În rest? Văd că nu se mai plânge nimeni de nimic, niciun fel de activitate, nu se mai încălzesc, zgârie, sparg? Culmea, la cât de revoltați erau unii acum nicio problemă.
P.S. sper să îmi bage din nou Apple banii în cont. :D

sanuap

sanuap

Junior Member

• Grup: Junior Members
Si eu am o comanda de la flolab data in data de 14.12.2023.
In aceasta dimineata statutul comenzii este cel din imaginea atasata!
Sper sa ajunga anul acesta!

Attached Files

cata32

cata32

Member

Eu am coletul de vreo două săptămâni la statusul ăsta. Așa că dacă-ți vine e ca și cum ai câștiga la loto. :D

Apropos de foliile Spigen care nu acopereau ecranul cum trebuie și rămâneau distanțate la margine din cauza micii curburi a lui 15pro. Am făcut sesizare la ei, încă de atunci. Nimic, zero, nada. Am retrimis, cu poze, factură, descriere, nimic, zero. Să-i fwt și pr05t o fi ăla care o mai cumpăra de la ei.

RaySefo

RaySefo

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu am asta de la Spigen TEMPERED GLASS  GLAS.TR "EZ FIT"  este aproape pana la margine si e perfect asa ca altfel ai avea probleme cu carcasele .

Edited by RaySefo, 24 December 2023 - 13:59.

cata32

cata32

Member

Nu la distanța până la husă mă refeream, ci la margine, pe stânga și pe dreapta rămâne ca și cum ar fi ridicată. De fapt ea e dreaptă, dar sticla de pe ecran e în jos, rotunjită.

kvlq

kvlq

Active Member

View Postcata32, on 24 decembrie 2023 - 16:18, said:

Nu la distanța până la husă mă refeream, ci la margine, pe stânga și pe dreapta rămâne ca și cum ar fi ridicată. De fapt ea e dreaptă, dar sticla de pe ecran e în jos, rotunjită.

Am fost foarte multumit de foliile lor pe vremea iPhone 14 dar anul acesta aceeasi problema am avut-o si eu cu ei in septembrie, imediat dupa lansarea iPhone 15. Am si postat la momentul acela un "avertisment" aici, pe topic.
Nu stiu daca au scos vreo versiune imbunatatita de atunci, pentru ca multi s-au plans si pe afara, dar eu n-am mai incercat.

RaySefo

RaySefo

Senior Member

• Grup: Senior Members
La mine e lipita perfect. Nu am avut niciodata probleme cu sticlele de la Spigen.

cata32

cata32

Member

View Postsanuap, on 24 decembrie 2023 - 09:42, said:

Si eu am o comanda de la flolab data in data de 14.12.2023.
In aceasta dimineata statutul comenzii este cel din imaginea atasata!
Sper sa ajunga anul acesta!
Ți-a venit produsul?
La mine a ajuns undeva prin Bulgaria.
M-am luat de ei și îmi vor returna 10% din valoarea comenzii. Nu doar sticla pentru iPhone a fost în comandă.

sanuap

sanuap

Junior Member

View Postcata32, on 01 ianuarie 2024 - 17:30, said:

Ți-a venit produsul?
La mine a ajuns undeva prin Bulgaria.
M-am luat de ei și îmi vor returna 10% din valoarea comenzii. Nu doar sticla pentru iPhone a fost în comandă.
Nu a ajuns!

cata32

cata32

Member

Eu am primit folia de la Flolab. Instalată pe telefon, dar și pe ceas (AWU2). Ireproșabile ambele. Atât instalarea, cât și procesul. Am reușit să le pun perfect centrate și fără niciun fir de praf.
Sunt super încântat de folia de sticlă de la telefon. Îmi place că dincolo de așezarea perfectă este fantastică la atingere degetul alunecând extrem de ușor comparativ cu sticla telefonului sau folia de sticlă anterioară. Este versiunea mată/antireflectivă și face mare diferență față de protecțiile de sticlă lucioase. Să vedem cum se va comporta în timp.
Am mai avut folie mată, dar nu sticlă mată.

Sunt super încântat și a făcut toți banii deși am așteptat aproape o lună să sosească. E drept, am prins și sărbătorile.

De folia Spigen nu vreau să mai aud niciodată. O mizerie sinistră comparativ cu asta.

Link către ce am comandat eu. Atenție! Este pentru iPhone15Pro și folia antireflectivă, link-ul. Cei care aveți alt model de telefon să selectați corespunzător.
https://flolab.io/co...=43436359581847

sanuap

sanuap

Junior Member

View Postcata32, on 03 ianuarie 2024 - 13:51, said:

Eu am primit folia de la Flolab. Instalată pe telefon, dar și pe ceas (AWU2). Ireproșabile ambele. Atât instalarea, cât și procesul. Am reușit să le pun perfect centrate și fără niciun fir de praf.
Sunt super încântat de folia de sticlă de la telefon. Îmi place că dincolo de așezarea perfectă este fantastică la atingere degetul alunecând extrem de ușor comparativ cu sticla telefonului sau folia de sticlă anterioară. Este versiunea mată/antireflectivă și face mare diferență față de protecțiile de sticlă lucioase. Să vedem cum se va comporta în timp.
Am mai avut folie mată, dar nu sticlă mată.

Sunt super încântat și a făcut toți banii deși am așteptat aproape o lună să sosească. E drept, am prins și sărbătorile.

De folia Spigen nu vreau să mai aud niciodată. O mizerie sinistră comparativ cu asta.

Link către ce am comandat eu. Atenție! Este pentru iPhone15Pro și folia antireflectivă, link-ul. Cei care aveți alt model de telefon să selectați corespunzător.
https://flolab.io/co...=43436359581847
in ce data ai dat comanda?
te intreb sa stiu cat mai am de asteptat!
DPD-ul ti-a livrat-o?

cata32

cata32

Member

7 decembrie, da DPD.
Zic eu că îți vine cât de curând.

sanuap

sanuap

Junior Member

View Postcata32, on 03 ianuarie 2024 - 17:21, said:

7 decembrie, da DPD.
Zic eu că îți vine cât de curând.
Eu pe 14 decembrie am dat comanda

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate