Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...
 Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Ucigand cu cruzime in numele lui ...

Accesorii iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

• Please log in to reply
440 replies to this topic

OClaudiu

OClaudiu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ce huse de protectie folositi pentru Iphone 15 Pro care sa protejeze si camerele ? Alea originale sunt bune ?
De asemena folositi incarcatoare Magsafe de la Apple ?

raducanu969

raducanu969

Active Member

• Grup: Members
pt OClaudiu - eu am luat de pe gsmnet si sunt OK, astept sa-mi ajunga comanda de pe AliExpress

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Doar ce mi-a ajuns husa din China. Am comandat-o pe 17 septembrie și a ajuns astăzi, pe 29. Rezonabil, zic. Sunt super multumit, vine perfect, nu e nicio problema cu geamul de protectie care l-am atasat pe camere, deci n-am ce sa-i reprosez. Mai atrage doar cateva scame, fiind de silocon, dar asta este o problema specifica tuturor huselor din acest material.
Pretul a fost de doar 17 lire, cu transport gratuit. Am mai spus-o: este total impotriva principiilor mele sa de 30-40 de lire pe o folie si 50 de lire pe o amărâtă de husă.

Attached Files

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Am si primit cablul de la Baseus. N-am avut niciodată nimic de la ei dar, sa fiu sincer, sunt foarte plăcut impresionat! Calitate foarte buna, pare cu adevărat profi, ambalajus este wow, adica ai acele mici hârtiuțe și niște stickere. Iar, pe spatele cutiei, trebuie sa răzuiești un pătrățel, ca la lozuri, si apare un QR code. Îl scanezi si îți va spune daca produsul este original sau nu. Interesant.  Cred ca o sa merg pe gama lor de aici înainte.

Attached Files

cata32

cata32

Member

Păi ți-am zis că sunt ok și cel puțin în România sunt mai ieftini decât Anker.
Eu am multe produse Baseus, nu s-a stricat niciunul până acum. Mai este un youtuber care demontează tot ce mișcă la cabluri și încărcătoare, poți vedea și acolo o părere avizată.
https://www.youtube.com/@ChargerLAB

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Acest youtuber vorbește și de produsele Baseus?

PaulFCB

PaulFCB

Senior Member

Pentru incarcare am luat asta MLL82ZM/A cu 72 de lei, intre timp l-au scos din stoc pe itgalaxy dar il vor livra dupa 2 saptamani.

O sa caut si de USB4 sa fie full transfer si macar Ugreen de 10gbps, dar ce ma tenteaza e sa iau un cablu de 3m si doar Apple are Thunderbolt4 acolo si ala e 160 euro, poate poate vin si ei cu un USB C braided care sa duca 10 si sa fie si la 3m si sa fie mai OK ca pret.

In rest o sa iau vreo 10-15 cabluri probabil ca sa am in fiecare loc, am 3x Apple 20W(mici, ieftine si bune si sunt pe Altex) si 1x 29W de pe vremea lui iPhone X + 1 Magsafe + laptop personal + PC cu USB 3.2 + la munca sa am in geanta si o sa imi iau mai multe de 30W pentru ca totusi din cate stiu 14 Pro si 15-urile duc peste 20W si nu vreau sa limitez viteza deloc. Deci e un debacle, cum ar zice Tim Apple trecerea la USB-C-USB-C, efectiv nu am avut niciun cablu pana acum, doar unele USB A - USB C de la castile Sony. Probabil voi pastra Lightningurile 4-5 ani pentru ca mai e nevoie pentru telefoanele vechi in special ca vechiul X il am donat in familie si apoi o sa ajunga la groapa de gunoi unde vor crea waste dupa planurile Muiunii Europene.

b0se

b0se

Member

View Postboy4ever, on 29 septembrie 2023 - 17:10, said:

Doar ce mi-a ajuns husa din China. Am comandat-o pe 17 septembrie și a ajuns astăzi, pe 29. Rezonabil, zic. Sunt super multumit, vine perfect, nu e nicio problema cu geamul de protectie care l-am atasat pe camere, deci n-am ce sa-i reprosez. Mai atrage doar cateva scame, fiind de silocon, dar asta este o problema specifica tuturor huselor din acest material.
Pretul a fost de doar 17 lire, cu transport gratuit. Am mai spus-o: este total impotriva principiilor mele sa de 30-40 de lire pe o folie si 50 de lire pe o amărâtă de husă.

gripul e foarte bun la astea de silicon dar nu te deranjeaza faptu ca nu poti baga telefonu in buzuar ? sau sa il scoti, pe mine m-a enervat maxim si am schimbat-o

View Postcata32, on 30 septembrie 2023 - 19:21, said:

Păi ți-am zis că sunt ok și cel puțin în România sunt mai ieftini decât Anker.
Eu am multe produse Baseus, nu s-a stricat niciunul până acum. Mai este un youtuber care demontează tot ce mișcă la cabluri și încărcătoare, poți vedea și acolo o părere avizată.
https://www.youtube.com/@ChargerLAB

Dap, si eu folosesc baseus si pot sa spun ca au chestii de calitate

Edited by b0se, 01 October 2023 - 14:33.

armag3d0n

armag3d0n

Senior Member

Ce husa transparenta ati folosit/folositi si o recomandati?

Vrea consoarta husa transparenta sa nu mai ascunda rozul telefonului :))

PaulFCB

PaulFCB

Senior Member

Isi face treaba si n-are nici decoratie de Magsafe. + vine si cu geam pentru fata :).

Edited by PaulFCB, 01 October 2023 - 15:36.

kvlq

kvlq

Active Member

View Postarmag3d0n, on 01 octombrie 2023 - 15:22, said:

Ce husa transparenta ati folosit/folositi si o recomandati?

Vrea consoarta husa transparenta sa nu mai ascunda rozul telefonului Posted Image)

Torras sau Spigen. Ai varianta cu sau fără MagSafe.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Am luat și DJI Osmo Mobile 6 azi. Îl pun la testat după memorialul 9/11

OClaudiu

OClaudiu

Senior Member

Îmbarcarea telefonului o faceți prin cablu sau încărcător wireless ? Ce model de încărcător wireless folosiți ?

cata32

cata32

Member

Dacă nu ai motiv să folosești wireless, cum ar fi în mașină sau alte situații, folosește cablu. Ajută bateria care și-așa se încălzește destul de tare, dar la wireless se încălzește suplimentar tocmai din cauza asta.

Vezi că s-a mai scris mai în urmă. Eu folosesc toate tipurile de încărcătoare pe USB-C, de la Samsung, Baseus, de la MacBook, Anker, baterii externe Anker și Baseus. Cu toate e super ok, nu am întâmpinat probleme de incompatibiltăți.

Apropos de accesorii.
Sticla de protecție pentru ecran e de două feluri, cu margine neagră și fără margine neagră, adică complet transparentă. Pe care o preferați și de ce?
Am văzut că la aia transparentă pe margine, pe cant, unele cică fac un fel de efect de curcubeu. Eu ce am folosit până acum pe orice telefon, nu am observat asta.

Edited by cata32, 01 October 2023 - 20:58.

FallenAngel

FallenAngel

Active Member

View PostOClaudiu, on 01 octombrie 2023 - 20:53, said:

Îmbarcarea telefonului o faceți prin cablu sau încărcător wireless ? Ce model de încărcător wireless folosiți ?
Eu folosesc doar wireless de cand ma stiu pentru toate telefoanele.
Incepand cu 13 pro am folosit doar urmatoarele incarcatoare:

Acasa: https://www.emag.ro/...1/pd/D9MKYFMBM/
In momentul in care l-am cumparat era singurul de pe piata care era certificat 15w magsafe pentru iphone. Acum parca are si Anker ceva, iar belkin a mai scos cateva modele.
Mie imi place ca pot incarca si ceas, si casti, si telefon. Sta zilnic pe chargerul asta ca stand.
Tocmai am vandut 14 pro cu bateria la 98% dupa ce a stat zi de zi non stop pe chargerul respectiv.

Deplasare: https://www.emag.ro/...a/pd/DTC7S7MBM/
Cand plec printr-o deplasare, am asa ceva cu mine. Incarcatorul original de la apple pentru telefon si ceas. Fast charging pe ambele. Mic, compact, insa trebuie sa car cu mine si un charger de minim 30w ca sa le alimentez pe ambele. Am un GaN de la Baseus, ca tot se vorbea mai sus. Nu cred ca exista ceva mai calitativ / pret decat Baseus.
https://www.gsmnet.r...egru-ccgp050101

View Postboy4ever, on 29 septembrie 2023 - 17:10, said:

Suntem frati de huse. Aia portocalie e foarte frumoasa, iar siliconul asta pare mai "lichid" decat ala de la 14 pro.
Acum sunt in cautarea unei huse transparente si cred ca o sa merg pe dbrand daca nu gasesc ceva mai okish.

Attached Files

Edited by FallenAngel, 02 October 2023 - 07:23.

OClaudiu

OClaudiu

Senior Member

Ce alimentator de rețea are nevoie Apple Magsafe Duo pentru a incarca în același timp și ceasul și telefonul ? Ăla de 20 W de la IPad e suficient ?

kvlq

kvlq

Active Member

Mi-au ajuns si mie foliile si carcasa de la Torras, de pe Amazon.

Attached Files

cata32

cata32

Member

Revin cu întrebarea referitoare la sticla de protecție ecran.
Sticla de protecție pentru ecran e de două feluri, cu margine neagră și fără margine neagră, adică complet transparentă. Pe care o preferați și de ce?
Am văzut că la aia transparentă pe margine, pe cant, unele cică fac un fel de efect de curcubeu.

Și mai e ceva. Nu se suprapune marginea neagră peste parte afișabilă a ecranului?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate