Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
google.ro virusat?

Ati castigat vreodata la "con...

HIT FM Zarnesti - Metropolitan Br...

Google Consent Mode V2
 La multi ani @rz!

Placa retea integrata la un ASUS ...

Targ de viniluri - Bucuresti

Achizitionare furca RockRider
 End to end encrypted messenger

BMW E46 320d bari interioare dash...

masina de familie 9000 euro

T-Mobile intenționeaza sa in...
 5G N38 Digi Mobil

Road trip moto Tunisia

De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect

Accesorii iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

• Please log in to reply
439 replies to this topic

boy4ever

boy4ever

Senior Member

• Grup: Senior Members

kvlq, pe 25 septembrie 2023 - 21:50, a scris:

Are cineva vreun încărcător MagSafe pentru iPhone + AW? Caut de câteva zile unul si încă nu m-am decis.
Pana acum mi s-a pus pata pe asta https://www.amazon.d...RK&psc=1Ă‚ Ă‚ . Am citit lucruri bune despre el, insa nu știu cum e cu ventilatorul ăla pentru răcire...va sta pe noptiera, si mi-e sa nu facă zgomot. Îmi place maxim ca poți scoate încărcătorul pt AW si să-l iei cu tine, având posibilitatea sa îl încarci apoi si de la laptop, priza etc...

LE: Am gresit, modelul de sus nu are ventilator (CryoBoost), doar asta are: https://www.amazon.d...N632LI52U&psc=1 . Si cica poate fi oprit oricum.

Cum stai pe telefon când este la încărcat? Mi se pare cel mai aiurea incarcator. Este extrem de frumos și practic doar daca NU ai nevoie de telefon cât timp se încarcă.

stoki

stoki

Junior Member

• Grup: Members

kvlq a scris:

1695671728[/url]' post='30269417']
Niste poze cu ea pe telefon? De sus, lateral, jos, close-up etc Posted image )))) Posted image Posted image
Sunt curios cum arată, din ce am mai văzut pe net, îmi place, chiar daca se murdărește, rupe si mai știu eu ce.
Pozele Sunt după jumătate de zi de utilizare. Vedem în timp cum se comportă.
Attached File  IMG_1339.jpeg   369.75K   48 downloadsAttached File  IMG_1340.jpeg   426.99K   48 downloadsAttached File  IMG_1341.jpeg   365.48K   47 downloadsAttached File  IMG_1342.jpeg   379.89K   58 downloadsAttached File  IMG_1343.jpeg   316.92K   52 downloadsAttached File  IMG_1344.jpeg   477.34K   51 downloadsAttached File  IMG_1345.jpeg   544.87K   48 downloads

cata32

cata32

Member

kvlq, pe 25 septembrie 2023 - 21:50, a scris:

Are cineva vreun încărcător MagSafe pentru iPhone + AW? Caut de câteva zile unul si încă nu m-am decis.
....
Am încărcătorul original de la Apple, care apropos, e la reducere la Altex, l-am luat cu vreo 135 de lei. Este cel mai rapid, foarte subțire și Apple.

Seara/noaptea, telefonul stă pe un încărcător Samsung, wireless, cu ventilator (care se aude doar dacă lipești urechea de el) care este pe noptieră. Funcționează fără probleme funcția aia a telefonului când îl pun landscape.
Și eu m-am uitat la încărcătorul ESR, dar mi-e că se aude acel ventilator pentru că diametrul este mult mai mic decât de exemplu încărcătorul Samsung de care îți spuneam. Și ventilator mai mic automat înseamnă zgomot mai mare. Iar încălzirea la încărcarea wireless este destul de mare la orice telefon și cred că dacă nu e răcit corespunzător, pe termen lung ar putea avea impact asupra bateriei.

PaulFCB

PaulFCB

Senior Member

La 14 Pro indiferent de incarcator s-a cam supraincalzit, sunt oameni care au incarcat numa 20-80 cu cel de 5W si dupa 1 an tot sub 88% au. Deci diferenta de uzura normala intre 5W, 20W, 27W, Qi e relativ mica pe o perioada de 2-3 ani daca nu vin cu probleme d'astea ca la 14.

cata32

cata32

Member

Bună informația!
Eu acum am în familie, cumpărate de mine (:D) două 14 simple și unul are 99% (luat la lansare), iar altul 100% (luat înainte de Crăciun) după aproximativ un an de zile. Încărcate haotic, folosite haotic, dar în 95% din cazuri încărcate prin fir, nu wireless. Nu știu ce impact sau dacă are legătură, dar ar fi interesant și tocmai de aceea am scris în sensul în care avem colegi care încarcă preponderent wireless, cum stă treaba cu bateria astfel încât pe viitor să știm cum e mai bine.

kvlq

kvlq

Active Member

boy4ever, pe 26 septembrie 2023 - 04:33, a scris:

Cum stai pe telefon când este la încărcat? Mi se pare cel mai aiurea incarcator. Este extrem de frumos și practic doar daca NU ai nevoie de telefon cât timp se încarcă.

Clar, nu poți sta pe el cât timp e la încărcat. Dar nu vreau asta. Mă interesează doar Stand-by mode, va fi lăsat la încărcat peste noapte/la birou. Daca am nevoie ziua de o încărcare rapidă, voi folosi tot cablul.

cata32, pe 26 septembrie 2023 - 06:23, a scris:

Am încărcătorul original de la Apple, care apropos, e la reducere la Altex, l-am luat cu vreo 135 de lei. Este cel mai rapid, foarte subțire și Apple.
Seara/noaptea, telefonul stă pe un încărcător Samsung, wireless, cu ventilator (care se aude doar dacă lipești urechea de el) care este pe noptieră. Funcționează fără probleme funcția aia a telefonului când îl pun landscape.
Și eu m-am uitat la încărcătorul ESR, dar mi-e că se aude acel ventilator pentru că diametrul este mult mai mic decât de exemplu încărcătorul Samsung de care îți spuneam. Și ventilator mai mic automat înseamnă zgomot mai mare. Iar încălzirea la încărcarea wireless este destul de mare la orice telefon și cred că dacă nu e răcit corespunzător, pe termen lung ar putea avea impact asupra bateriei.

Da, încărcătorul lor e si cel de la Belkin de 150$ sunt singurele care încarcă cu 15W. Din ce-am văzut, se poate opri ventilatorul la ESR . Dar eu as merge oricum pe cel fără ventilator, la care nu mai ai nevoie de cablu pentru Apple Watch, ba chiar poți scoate modulul de încărcare pt watch din el si îl poți folosi la orice port usb-c/priza.

Edited by kvlq, 26 September 2023 - 09:43.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Toate incarcatoarele MagSafe (nu magnetice sau "compatibile magsafe") incarca 15W.

de ex Anker 3-in-1 charger cube, doar ca ii al naibii de scump.

cata32

cata32

Member

Așa e, merge și Cube de la Anker, dar mulți folosesc în denumire că e compatibil MagSafe, dar de încărcat nu încarcă decât cu 7,5w, iar asta scrie undeva mic sau nu scrie deloc. Ele chiar încarcă cu 15w, dar Samsung sau alte telefoane de la Android.
Poate fi o mică păcăleală.
Eu am un tester din ăla care arată cât trage dispozitivul pus la încărcat prin USB și la încărcătorul original Apple se duce în 19w. Deci cei 15w sunt cât se poate de reali.

Lex404

Lex404

Guru Member

pai asta zic, ca nu alea "compatibile", adica ele sunt compatibile cu magnetii, ca-i magnet, dar incarcatorul in sine e standard.

Cele Magsafe adevarate nu sunt "compatibile cu..", au MFI (Made for iPhone) pe cutie :)

kvlq

kvlq

Active Member

Au venit si instrucțiunile de le Apple pentru a curata husele FineWoven Posted image Posted image Posted image

Attached Files

Edited by kvlq, 26 September 2023 - 13:34.

cata32

cata32

Member

Poluează mai mult cu curățarea periodică, decât cu fabricarea husei, în sine.
Prostie mai mare ca asta cu renunțarea la husele de piele, nu am mai văzut.
Efectiv prosperă toți producătorii de huse de piele. Pentru planetă, tot o lulă e. Iar husele astea din material textil chiar nu sunt pe gustul majorității.

kvlq

kvlq

Active Member

A luat cineva vreodată ceva de pe "top4mobile.ro"? Sunt de încredere? Pare destul de dubios site-ul.
Ma uitam la husa asta după ce-am văzut-o in review-uri pe YT: https://top4mobile.r...15-pro-acs06721

Edited by kvlq, 26 September 2023 - 19:52.

serban_bogdan

serban_bogdan

Active Member

Am luat eu de multe ori de la ei si nu am avut niciodata nici o problema.

Lex404

Lex404

Guru Member

https://forums.macru...2#post-32560192

asa arata Spigen EZ Fit

MiG29

MiG29

Active Member

Am pus azi Spiegen EZ Fit pe 15 pro. Noroc ca am luat pack cu 2 ca am reusit sa dau buleala la prima, a prins 2 firicele de praf. Se potriveste perfect cu husa UAG Monarch Pro, aceasi combinatie pe care am avut-o pe 13 Pro.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Daca prinde praf o ridici iar usor de partea aia si iei praful cu unul din stickerele care ar trebui sa fie in pachet. Sau cu orice e mai lipicios. Eu am ridicat folia mea de vreo 3-4 ori, nu au fost probleme.

Lex404

Lex404

Guru Member

Deci ce bolund sunt.

V-am zis ca am comandat folia spigen EZ ma-sa si o carcasa spigen semi clear. de la selleri diferiti.

Vazut-am ca acea carcasa nu are magsafe, asa ca am decis ca o returnez.

o ajuns amandoua de sambata, dar una din ele au pus-o in alt paczkomat si mi-o fost lene sa ma duc, ma gandeam ca ii carcasa.

Am fost acum la paczkomatul normal sa ridic sticla si surpriza, aici era carcasa, sticla e inapoi in depozit Posted Image daca nu reusesc sa o bage in paczkomat pana diseara raman fara ea ca plecam nopatea asta :facepalm:

cata32

cata32

Member

Ai reușit imposibilul! Ți-a ieșit. Și nici nu ai vrut. :)))
Lasă, am returnat și eu tot o carcasă Spigen că mi-au trimis-o pentru PM, iar eu am P. Și tot așa, alt model față de ce am comandat și fără magsafe, desigur. Acum aștept comanda de la Nomad... sper să nu am surprize. :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate