Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

Accesorii iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max

• Please log in to reply
467 replies to this topic

kvlq

kvlq

Active Member

• Grup: Members
Avand in vedere ca încă nu mi-a ajuns niciun accesoriu (husa/folii), am zis sa încerc cu cele rămase de la iPhone 14 Pro.
Ca si concluzii:
  • Husele de 14 pro(Apple Leather case si Inca un transparenta) sunt ambele MARI pentru 15 Pro.
  • Foliile Spigen ezFIT pentru 14 Pro, nu se lipesc pe margini la iPhone 15Pro absolut deloc (asta pt ca marginile ecranului la 15 sunt ușor rotunjite).

cata32

cata32

Member

Mulțumim! Chiar ne-ai oferit informații importante. Mulți ne-am pus aceste întrebări dar nu aveam combinația ideală. Eu aveam 14PM și acum am 15P. Deci, nicio șansă să am ce să compar.

kvlq

kvlq

Active Member

Am uitat sa atașez pozele. Cam așa arată Spigen ezFIT de 14Pro pe un 15Pro.
Atentie mare si la foliile speciale pentru iPhone 15 anul asta, cel puțin momentan. Mulți au avut probleme cu ele.

Inclusiv cele de la FloLab pentru seria 15 arată la fel ca cea din poza mea (nu se lipește pe margini - si e folie de 40USD).Nu trebuie sa mă credeți: https://www.reddit.c...een_protectors/
Cele de la ESR cu margini negre, acoperă din ecran (pentru ca anu asta avem margini mai subțiri la telefon). Si sunt pentru iPhone 15! WTF

Asadar, eu unul, încă nu sunt decis pe care sa merg.. Pana acum singurele care au fost lăudate de cei ce le-au si aplicat deja, si care nu au probleme, ar fi cele de la Torras: https://www.amazon.d...1zcF9hdGY&psc=1

Attached Files

Edited by kvlq, 23 September 2023 - 17:04.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

• Grup: Senior Members
Tot citesc despre probleme cu foliile. Luati ce am pus eu, vine si se lipeste perfect.

boy4ever, on 23 septembrie 2023 - 03:30, said:

Eu am cumparat folia aceasta de la amFilm. Mi se pare foarte ok, vin doua folii in pachet, fiecare avand acel kit de instalare, deci e super usor. Pretul este foarte bun, efectiv este impotriva principiilor mele sa dau sute de lei pe o amarata de husa sau folie. Al luat-o de pe Amazon UK:

https://amzn.eu/d/cN6gjt6

PS in pachet au fost si doua protectii pentru camere. Nu am avut niciodată, așa că am pus de curios. Vine perfect, nu mi se pare ca ar pierde din calitate, ei zic ca este din safir. Voi ati folosit vreodată? Cum vi se pare, merita? As fi curios sa aud cateva opinii.

kvlq

kvlq

Active Member

Sunt curios cum arată, ne poți pune si niște poze cu ea montata?
Stratul oleofobic cum e?

Edited by kvlq, 23 September 2023 - 18:29.

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Uite cam asa arata. Nu stiu cat de reusita e poza, dar macar sa-ti faci o idee. Am atasat si protectia de la camere. Nu stiu daca o pastrez, momentan este de proba.

Attached Files

Edited by boy4ever, 24 September 2023 - 05:00.

AdiAdrian

AdiAdrian

Junior Member

Nu am crezut ca trebuie sa aștept ȘI după accesorii originale Apple. Mi-am comandat silicon clay pentru 15 pro pe Altex luni, trebuia sa ajungă azi, m-au amânat până pe 7 oct. Am mai pus o comanda la aceiași husă pe eMag de vineri, nici măcar estimat de livrare nu am.
Se găsesc huse originale Apple, fizic, în Altex, Flanco, Istyle, eMag show-room? Chiar nu am chef să mă plimb aiurea prin oraș după o husa nenorocita de telefon. Mulțumesc.

PS eu nu simt nici un deranj pe marginile de la 15 pro intre sticlă și Titan pe spate (asta daca tot ma plimb cu telefonul fără  husă)

kvlq

kvlq

Active Member

Am fost eu ieri la Altex, răspuns "Husele pentru iPhone 15 doar online".
Anul trecut, am găsit pe stoc in prima zi de livrări, la iStyle.

MD

MD

Senior Member

Nomad si Decoded pentru cine doreste huse de piele sunt pe stoc la iStyle. Pentru huse Apple - silicoane si textile (a pardon Finewoven) tot la iStyle gasiti cam toate culorile lansate acum, sigur depinde de magazin (din ce vad nu au ajuns peste tot si prin unele s-au terminat diverse modele, culori).

Edited by MD, 24 September 2023 - 12:00.

Havoc

Havoc

Active Member

AdiAdrian, on 24 septembrie 2023 - 11:20, said:

Nu am crezut ca trebuie sa aștept ȘI după accesorii originale Apple. Mi-am comandat silicon clay pentru 15 pro pe Altex luni, trebuia sa ajungă azi, m-au amânat până pe 7 oct. Am mai pus o comanda la aceiași husă pe eMag de vineri, nici măcar estimat de livrare nu am.
Se găsesc huse originale Apple, fizic, în Altex, Flanco, Istyle, eMag show-room? Chiar nu am chef să mă plimb aiurea prin oraș după o husa nenorocita de telefon. Mulțumesc.

PS eu nu simt nici un deranj pe marginile de la 15 pro intre sticlă și Titan pe spate (asta daca tot ma plimb cu telefonul fără  husă)
Aceeași situație am și eu cu Altex, noroc ca am avut una de la Lerato(ESR) care este foarte okai.
De asemenea, aștept și una de pe Amazon din piele
LONLI Classic - (for iPhone 15 Pro Max) - European Nappa Leather Case - Becomes smoother and softer over time - Compatible with Magsafe - Brown
https://amzn.eu/d/cKjuKE2

wfnse

wfnse

Senior Member

Am comandat de pe amazon doua folii de sticla Spigen si o husa Spigen pentru iPhone 15 Pro.
Intre timp, am anulat comanda la iPhone 15 Pro si am ramas cu foliile si husa.

Daca vrea cineva, imi puteti scrie in privat. Le dau cu cat le-am luat.

Spigen Glas.tR EZ Fit Screen Protector iPhone 15 Pro
https://www.amazon.de/dp/B0C9RWRD7Y

Husa Spigen Ultra Hybrid Frost MagFit for iPhone 15 Pro
https://www.amazon.de/dp/B0C5S8VH3Z

cata32

cata32

Member

MD, on 24 septembrie 2023 - 11:59, said:

Nomad si Decoded pentru cine doreste huse de piele sunt pe stoc la iStyle.
Nu găsesc deloc Nomad pentru i15P sau i15PM. Eu am pro-ul și aș vrea neagră, de la Nomad.
În schimb, au Decoded și nu arată rău deloc, dar nu am văzut niciodată una în realitate.

Havoc

Havoc

Active Member

În sfârșit am primit AWB pentru comanda de la Altex (carcasa silicon Apple Clay)

kvlq

kvlq

Active Member

cata32, on 24 septembrie 2023 - 13:27, said:

Nu găsesc deloc Nomad pentru i15P sau i15PM. Eu am pro-ul și aș vrea neagră, de la Nomad.
În schimb, au Decoded și nu arată rău deloc, dar nu am văzut niciodată una în realitate.
Imi face si mie cu ochiul asta: https://istyle.ro/hu...-piele-bej.html
Daca o ia cineva înainte, lăsați niște poze Posted Image

cata32

cata32

Member

Tot am văzut discuții despre culori. Negrul de anul ăsta nu este negrul de anul trecut. Dacă anul trecut negru e pur și simplu negru, modelele Pro și ProMax din generația 15 sunt fix culoarea grafitului de la mina de creion. Un fel de gri închis. La fel este și rama.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j8nZouToZ_E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

MD

MD

Senior Member

cata32, on 24 septembrie 2023 - 13:27, said:

Asa cum am scris nu sunt in toate magazinele iStyle inca, mai mult Nomad-urile nici nu le-au pus pe site cred dar in magazine am vazut si negru si maro pentru 15 Pro, dar pentru 15 Pro Max nu aveau decat Maro.
Bejul de la Decoded arata cel mai bine as zice pe Titanul Natural ma rog vorba vine ca te defapt totul se reduce la zona de camere (si este sigur subiectiv poate uni prefera combinatia bejului de la Titanul Natural cu husa maro inchis de la Nomand sau cel mai roscat de la Decoded sau negrul de la Nomad). Era interesant sa fi facut poze ca le-am testat toate variantele acestea pe titanul natural.

Edited by MD, 24 September 2023 - 17:43.

cata32

cata32

Member

M-am gândit eu că ai văzut în magazin și nu le-au pus pe site. De aia nici nu am dat comandă. Tind spre Nomad, în defavoarea Decoded. La mine în "comună", nu am iStyle. :)
Mai am răbdare, sigur o să aducă toți, de toate.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
https://www.ifixit.c...-the-microscope

FineWoven la microscop

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate