Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
player video

Carefur Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...
 Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie
 Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...
 Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala

iPhone 15 Pro/ iPhone 15 Pro Max

• Please log in to reply
1489 replies to this topic

Intaritu

Intaritu

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postcronaldo07, on 28 septembrie 2023 - 09:37, said:

Si am o intrebare legata de action button: cand fac trecerea de la Silent la Ring, ar trebui cumva sa se simta o vibratie anume? La mine nu se simte nimic, e vreo setare speciala?

Vibreaza, dar nu e haptic feedback (cum era la touchID), ci vibreaza tot telefonul.

cronaldo07

cronaldo07

Junior Member

• Grup: Members

View PostIntaritu, on 28 septembrie 2023 - 22:04, said:

Vibreaza, dar nu e haptic feedback (cum era la touchID), ci vibreaza tot telefonul.

Mersi, am vazut ca nu aveam system haptics activate si de aceea nu simteam nimic. Eu mereu le dezactivez pe acelea, e aiurea ca nu au facut o optiune sa ai vibratie doar la Action Button, iar celelalte vibratii nu..

whiteproud

whiteproud

Member

View Postkvlq, on 28 septembrie 2023 - 21:05, said:

Am rulat de test un Geekbench 6, pe 15 Pro cu iOS17.1 sa vad daca au schimbat ceva fata de 17.0.2... in timpul testului, telefonul a devenit puțin călduț, repet, puțin. Nimic deranjant/fierbinte.
Era de ajutor să fi pus și pozele cu 17.0.2 🙂 sau să scrii dacă ai constatat vreo diferență

kvlq

kvlq

Active Member

View Postwhiteproud, on 28 septembrie 2023 - 23:59, said:

Era de ajutor să fi pus și pozele cu 17.0.2 �� sau să scrii dacă ai constatat vreo diferență
Prea târziu, sunt pe 17.1 de ieri... din ce-am vorbit pe macrumors, nu sunt diferențe, n-au schimbat nimic momentan.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Gata. L-am luat și setat și eu.

Al meu e ok, marginile nu sunt simțibile. Se simte atât de bine în mână încât îmi e și milă să îi pun carcasă :lol:

Revin mai târziu ca abia am ajuns și am setat doar chestiile P0

adair

adair

Senior Member

• Grup: Senior Members
E clar. 😂😂😂

https://www.sammobil...ht-be-required/

cata32

cata32

Member

Când știrea e pusă pe samsung mobile și cică cheamă toate telefoanele, dar de fapt pe unele și doar unul s-a spart. :D
Hai să nu mai mușcăm toate momelile și să facem atâta caz de ele. Adică na, nu interzic eu nimănui ce și cum să scrie, dar parcă nici să luăm de bune toate prostiile nu mi se pare ok.

Ieri nu am încărcat deloc telefonul, acum e la 28% baterie, după 2 zile, încărcat la 80%, inițial. E drept, l-am folosit moderat, fără jocuri (nici nu am instalate asemenea chestii), clipuri video, doar muzică din aplicația Apple Music.

Poll7777

Poll7777

Member

Eu încă n-am primit nimic de la operator în Austria, însă am fost să butonez 15PM ca și telefon e fain și interesant însă la natural titanium se simte clar ca sunt probleme de finisaje, la cel alb n-am simțit să aibă problemele acelea… până și pe 15pro natural titanium e la fel, e destul de deranjant sincer având în vedere ca eu folosesc telefonul fără husă.
De încălzit n-am verificat dacă se încălzește.

adair

adair

Senior Member

View Postcata32, on 29 septembrie 2023 - 08:04, said:

Când știrea e pusă pe samsung mobile și cică cheamă toate telefoanele, dar de fapt pe unele și doar unul s-a spart. Posted Image
Hai să nu mai mușcăm toate momelile și să facem atâta caz de ele. Adică na, nu interzic eu nimănui ce și cum să scrie, dar parcă nici să luăm de bune toate prostiile nu mi se pare ok.
Vezi ca stirea spune ca ar trebui rechemate toate telefoanele, nu ca Apple face asta. Pana la urma Samsung a facut o data acest lucru si nu s-a intamplat nimic, este inca lider mondial si vinde la greu de toate. Clar problema cu incinsul se va rezolva pesemne software prin taierea puterii procesorului, ca alta solutie nu vad. Sau poate algoritmul de urcat in frecventa al procesorului nu este setat corect.

Edited by adair, 29 September 2023 - 09:01.

cata32

cata32

Member

Eu până acum am avut doar două telefoane Apple, iar restul, numai Samsung. Dar, de la un telefon care s-a încălzit până la rechemare totală a tuturor telefoanelor...
Sincer, mi se pare neproductiv dialogul pe tema Samsung și Apple. Aici vorbim de Apple.

Tatarul

Tatarul

Member

A aparut review de la Marques Brownlee

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cBpGq-vDr2Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PaulFCB

PaulFCB

Senior Member

View Postadair, on 29 septembrie 2023 - 08:59, said:

Vezi ca stirea spune ca ar trebui rechemate toate telefoanele, nu ca Apple face asta. Pana la urma Samsung a facut o data acest lucru si nu s-a intamplat nimic, este inca lider mondial si vinde la greu de toate. Clar problema cu incinsul se va rezolva pesemne software prin taierea puterii procesorului, ca alta solutie nu vad. Sau poate algoritmul de urcat in frecventa al procesorului nu este setat corect.

Samsung e 'leader' ca vinde cazane, acolo nu ai problemele astea ca nu exista pretentii, Apple isi face vanzarile din telefoane care incep la $700, nu $100.

The top 10 phones in the first half of 2023 are:
Apple iPhone 14 Pro Max: 26.5 million
Apple iPhone Pro: 21 million
Apple iPhone 14: 16.5 million
Apple iPhone 13: 15.5 million
Samsung Galaxy A14: 12.4 million
Samsung Galaxy S23 Ultra: 9.6 million
Samsung Galaxy A14 5G: 9 million
Samsung Galaxy A54 5G:8.8 million
Samsung Galaxy A34 5G: 7.1 million
Apple iPhone 11: 6.9 million

blk_snk

blk_snk

Junior Member

Eu am telefonul de ieri și nu am observat nici un overheat. Telefonul s-a comportat la fel cum o făceau si modelele precedente.
În timpul încărcării s-a încălzit la fel cum o făcea și 14 PM.
Cand i-am făcut restore din iCloud, s-a încălzit putin mai mult dar asta se întâmplă la toate modele de iPhone, nu doar la 15PM
Pana în momentul de fata eu sunt mulțumit cu telefonul

kvlq

kvlq

Active Member

View PostLex404, on 29 septembrie 2023 - 01:57, said:

Al meu e ok, marginile nu sunt simțibile. Se simte atât de bine în mână încât îmi e și milă să îi pun carcasă Posted Image

Bineeeees... haide cu pozele ce ni le-ai promis Posted Image Posted Image Posted Image
Si cu ce l-ai "îmbrăcat" pana la urma?
Al meu e naked de sâmbăta trecută, deși am comanda o husa  si folie de la Torras si un Finewoven de pe ali, de test. Dar se simte al naibii de bine fără husa, cu marginile astea noi.

Edited by kvlq, 29 September 2023 - 09:40.

b0se

b0se

Member

View PostLex404, on 29 septembrie 2023 - 01:57, said:

Al meu e ok, marginile nu sunt simțibile. Se simte atât de bine în mână încât îmi e și milă să îi pun carcasă Posted Image

Exact, nici mie nu imi vine sa ii pun husa cand am vazut ce misto se simte Posted Image
Pe spate nu deranjeaza sticla pe margine cum au sesizat altii

View Postkvlq, on 29 septembrie 2023 - 09:38, said:

Bineeeees... haide cu pozele ce ni le-ai promis  
Si cu ce l-ai "îmbrăcat" pana la urma?
Al meu e naked de sâmbăta trecută, deși am comanda o husa  si folie de la Torras si un Finewoven de pe ali, de test. Dar se simte al naibii de bine fără husa, cu marginile astea noi.

M-am uitat pe emag aseara, nu imi place nicio husa sincer, singurele pe care le-as lua sunt modern leather de la nomad si aia care nu se ingalbeneste de la dbrand dar aia se livreaza abia la final de noiembrie

Edited by b0se, 29 September 2023 - 10:01.

bogdanski

bogdanski

Member

View PostPaulFCB, on 29 septembrie 2023 - 09:26, said:

Samsung e 'leader' ca vinde cazane, acolo nu ai problemele astea ca nu exista pretentii, Apple isi face vanzarile din telefoane care incep la $700, nu $100.

The top 10 phones in the first half of 2023 are:
Apple iPhone 14 Pro Max: 26.5 million
Apple iPhone Pro: 21 million
Apple iPhone 14: 16.5 million
Apple iPhone 13: 15.5 million
Samsung Galaxy A14: 12.4 million
Samsung Galaxy S23 Ultra: 9.6 million
Samsung Galaxy A14 5G: 9 million
Samsung Galaxy A54 5G:8.8 million
Samsung Galaxy A34 5G: 7.1 million
Apple iPhone 11: 6.9 million

Deci apple vinde iphone de acum 3 ani mai bine ca și flagship-ul ce periscopeaza pe luna? Niceeee, good job semzung 😑

Sper ca nu o sa înceapă iarăși pe aici debate pe tema asta 🤦🏼 . A mai fost și la topicul de 14pro unul care lauda "miez" din samsu(n)g și când a văzut ca idolul lui de companie cu toată diviza de prajitoare de pâine, stivuitoare etc  nu valorează nici 10% din Apple Inc. și-a șters userul de aici.

PaulFCB

PaulFCB

Senior Member

View Postb0se, on 29 septembrie 2023 - 10:00, said:

Exact, nici mie nu imi vine sa ii pun husa cand am vazut ce misto se simte
Pe spate nu deranjeaza sticla pe margine cum au sesizat altii

M-am uitat pe emag aseara, nu imi place nicio husa sincer, singurele pe care le-as lua sunt modern leather de la nomad si aia care nu se ingalbeneste de la dbrand dar aia se livreaza abia la final de noiembrie

Eu zic ca Spigen Ultra Hybrid e cea mai misto, chiar e transparenta 100%, n-are nici magnetii aia in spate care fac totul urat. dBrand pare cea mai naspa, nu are nici macar ramele transparente si negre.

Edited by PaulFCB, 29 September 2023 - 10:08.

blk_snk

blk_snk

Junior Member

View PostPaulFCB, on 29 septembrie 2023 - 10:05, said:

Eu zic ca Spigen Ultra Hybrid e cea mai misto, chiar e transparenta 100%, n-are nici magnetii aia in spate care fac totul urat. dBrand pare cea mai naspa, nu are nici macar ramele transparente si negre.
Te referi cumva la acest model - https://www.emag.ro/...rch-Action=view ?

Ca eu am pus ochiul pe aceasta husa :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate