Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transferuri instant intre bancile...

player video

Carefur Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...
 Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...
 Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali
 Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...

Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Apple Watch 9

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

manu-el

manu-el

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostGam3, on 14 septembrie 2023 - 11:08, said:

Au aparut la precomanda pe altex, emag etc. ✌
Interesant e ca pretul e mai mic decat la 8.

Gam3

Gam3

Member

• Grup: Members
Au renuntat la o curea din ce am vazut, acum il comanzi pe marimi S/M sau M/L Sport Band.

adip1962

adip1962

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postcatalinman, on 13 septembrie 2023 - 15:03, said:

@adip1962, sunt de acord cu tine, da doar partial, pe jumatate ca sa zic asa.
.......
Mai, nu stiu ce sa-ti spun de omul ala... Poate pur si simplu este ghinionist.
Eu mi-am luat ulltimul din familie AW. Purtam pana atunci ceasuri automate. Cred ca ceasul meu nu are notitificarile activate nici pentru 10% din ce-ar trebui. In perioada asta sunt la "tara" si mai fac treburi prin curte. Iar cand imi intra mizeriile sub curea nu-s deloc fericit. Am avut si rani de la cureaua de silicon. Asta nu s-a intamplat niciodata cu cele din Inox de la ceasurile anterioare.
Ca-mi suna si vibreaza incheietura nu pot zice ca-s foarte fericit. Iar daca nu am ochelarii nici nu vad ce vrea de la mine...
Inainte ma mai uitam si sa zic ca "monitorizam" eforturi, pasi, somn etc. Dupa aproape 2 ani, ai idee cat de usor le-am abandonat? Apoi au inceput dezactivarile... Inclusiv zgomotul, ca nu mai poti ascuti un topor sau taia ceva cu flexul, ori drujba ca te ia tremuratul...
Dar macar vor sti copiii si sotia cand voi muri... Alt sens sincer ca nu-i vad.
Ca-i AW sau alt smartwatch, niciunul nu-si merita banii dati pe el.
In rest am cam tot ce a fost Apple. De mult timp... Dar nu le schimb decat cand se strica. SI nu mai intereseaza sistemul de operare. Nu aduce nimic bun pentru device-urile vechi.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Sunt de gimmick asta-i clar... Dacă vrei să monitorizezi ceva, musai, da, altfel să dai pe un ceas cât dai pe un telefon bun...

boy4ever

boy4ever

Senior Member

Eu am Series 7 si sunt super multumit. Chiar nu vad motiv de upgrade. Si nici nu-s pasionat de ceasuri cum sunt de telefoane. Da, schimb 14 Pro cu 15 Pro Max, dar ceasurile… ma lasa rece!

manu-el

manu-el

Junior Member

• Grup: Junior Members
Altex livreaza azi, precomanda data in 14.09. ����

_R_A_D_U

_R_A_D_U

MembruAnonim

Am comandat azi o jucărie d-asta... Până mâine, când îl voi imperechea cu 15Pro, îmi poate zice cineva ceva? ”Perechea” 14PM / AW8 merge super. La ăstea e vreo îmbunățățire vizibilă?

xew

xew

Active Member

De 3 zile am primit si eu un 9 celular midnight L luat la pret de gps, adica cu 2216 lei dupa ce am bagat cod reducere din aplicatia kaufland. Inca nu am activat esim number share (pentru ca il folosesc cu abonament orange), ce am observat pina acum e ca, cureaua produce alergie, m-am trezit dimineata cu mincarime la incheietura miinii de la curea. Trebuie sa iau o curea metalica sau alte curele textile. De ce zic mai multe? Pentru ca fiind textile se murdaresc repede, transpira mina, vor arata si mirosi urit. Legat la un 14 plus cu majoritatea senzorilor activati, doar aod si sunet/vibratie la rotita sunt oprite, l-am incarcat de o zi jumatate si mai are baterie 48%. Nu mi se pare ca am mina groasa, am ales varianta L cu cea mai mare lungime de curea si mi se potriveste la penultima gaura desi e usor strins pe mina, eventual la ultima gaura. Probabil trebuia sa scrie ca (,) cureaua e marime L pentru China. Posted Image  Vroiam sa iau Ultra 2 dar nu era in stoc, nu stiau cind le vor ajunge pe viitor marfa noua, am vazut ca e asta pe stoc si l-am luat la comanda online.

Attached Files

• Attached File  1.jpg   204.27K   36 downloads
  • Attached File  2.png   805.12K   32 downloads

Edited by xew, 22 December 2023 - 09:31.

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Da, și am pățit la curelele de silicon de la un apple watch 6. La fel și la un Huawei. La Garmin nu mi s-a întâmplat. Recomand o curea metalică.

q_p

q_p

Member

Ultra se pare ca a intrat intr-o disputa de patent asa ca va fi o raritate o vreme !

Legat de iritatie, e posibil sa il fi strans prea mult !

xew

xew

Active Member

Ultra 2 si 9 sunt in aceeasi galeata. Cureaua nu era foarte strinsa pe mina, am cumparat o curea ieftina textila cu 50 lei (ca in poza), am strins-o mai tare si nu am probleme. Am revenit mai devreme la cureaua de silicon si in 2 ore iar m-a luat mincarimea. Desi pare ok cea de silcon mie imi provoaca alergie deci nu o voi mai folosi. O sa iau doar textile si metalice.

Attached Files

• Attached File  1.jpg   86.39K   13 downloads

_R_A_D_U

_R_A_D_U

MembruAnonim

La alte siliconate apare mâncărimea? Totuși, ar fi bine să investighezi treaba cu iritația...
Eu n-am nici pe dracu...

@xew, tu dormi cu el la mână? Pe mine mă incomodează maxim orice chestie la mână/gât/deget atunci când dorm.

xew

xew

Active Member

Nu am incercat alte curele din plastic/silicon. Iritatia a aparut acum de cind am luat ceasul si dispare daca folosesc cureaua textila sau nu tin ceasul la mina. De regula nu dorm cu el dar am incercat curelele sa vad care imi provoaca mincarici si am dormit o noapte cu silicon, o noapte cu textil, rezultatul e ca numai la silicon ma ia mincariciul. Cu textila sau fara e ok. Posted Image

Edited by xew, 24 December 2023 - 20:45.

December

December

Liberate te ex inferis !

• Grup: Super Moderators
Sunt multe persoane cu alergii la cureaua de silicon.

Incearca asta, nu te costa nimic: "Contact Apple Support for details of available assistance, if any, in terms of replacement. https://getsupport.apple.com"

xtremealex15

xtremealex15

Active Member

Am încercat eu acum pentru un SE, au deschis caz și mă sună un Senior Advisor marți să discute cu mine despre asta 😂
La mine e din cauza mecanismului de prindere.

Attached Files

Edited by xtremealex15, 24 December 2023 - 23:09.

xew

xew

Active Member

As putea spune ca ma declar multumit de asta mic, noaptea il dau jos de la mina, de la incarcare full pina acum am vreo 12 plati cu el, inclusiv scanarea cardurilor de fidelitate de la magazine, totul e pe ON inafara de AOD si miscare rotita haptic care sunt OFF. Nu i-am bagat inca number share, momentan sunt acasa in mini vacanta asta si incep munca pe 08.01, deci nu am nevoie prea mult de el in timpul zilei.

Attached Files

• Attached File  1.png   102.17K   12 downloads

xew

xew

Active Member

Am comandat de pe ali niste curele la inceput de decembrie, deci inante sa comand ceasul, azi au venit le-am probat si sunt mai ok astea ieftine (am ales gri deschis + negru) de silicon decit cea originala, dar cea mai misto mi se pare cea din metal (am ales silver clasic). Nu umblu pe laptop deci nu e problema sa fac daune cu ea si pentru mine e ok asa cum e fara sa mai scot din zale sa o fac mai mica. S-au mai scumpit de cind am facut comanda, link-urile sunt de unde am comandat eu. Vroiam sa iau o folie de protectie, dar pentru ca ecranul e bombat si predispus la accidente, am preferat sa iau o carcasa. Pentru unii pare kitsch, dar pentru mine e utila si imi place cum arata ceasul cu ea montata. Imi aduce aminte de Ultra 2 pe care vroiam sa il comand dar nu era in stoc. Posted Image

Attached Files

• Attached File  11.jpg   347.06K   19 downloads
  • Attached File  22.jpg   223.48K   24 downloads
  • Attached File  3.jpg   108.9K   20 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate