Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mesaj suspect . . .

Film original sau pirat?

Cum poti inregistra CD-uri in for...

Ceainaria celor pasionați de...
 Probleme la acoperis din cauza in...

Transferuri instant intre bancile...

player video

Carrefour Act for good
 Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...
 Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Comenzi si livrari iPhone 15

• Please log in to reply
2245 replies to this topic

iGeorge_

iGeorge_

New Member

• Grup: Candidate Members
Observ ca Altex are disponibil in stoc toate capacitățile de stocare Natural Titanium.

Stefan1Andrei

Stefan1Andrei

Junior Member

• Grup: Junior Members
Stati de 2 luni dupa ele, eu l am comandat azi, vine pe 9 decembrie🤣🤣🤣.  In stoc la Altex orice varianta de 15 Pro Max.

xR3ep3r

xR3ep3r

Junior Member

View PostiGeorge_, on 07 decembrie 2023 - 15:29, said:

Observ ca Altex are disponibil in stoc toate capacitățile de stocare Natural Titanium.
Da, exact cum am zis. In saptamanile trecute au terminat mare parte din comenzile de blue si black, saptamana asta vad ca au terminat mare parte din alea de natural pentru ca s-au dat ca painea calda.
Urmeaza white-urile.

View PostStefan1Andrei, on 07 decembrie 2023 - 16:45, said:

Stati de 2 luni dupa ele, eu l am comandat azi, vine pe 9 decembrie������.  In stoc la Altex orice varianta de 15 Pro Max.
Ai aparut si tu fix ca ciupercile dupa ploi. Ai avut noroc sa dai comanda azi si sa iti vina pe 9 pentru ca sunt stocuri intr-un final. Daca ai fi urmarit forumul, sunt probleme cu stocurile extrem de mari si astea sunt peste tot, nu doar eMag, Altex, Flanco etc.
Si da.. mai tine si de faptul ca Altex a avut un numar mult mai mic fata de "REGELE" retailului de la noi din tara, adica eMag care se lauda cu x comenzi pe care nu le pot onora din cauza ca-s prea multe. It is what it is.

andreistamate

andreistamate

Member

• Grup: Members
Am anulat emag, sper doar să îmi intre în cont repede banii.

Stefan1Andrei

Stefan1Andrei

Junior Member

xR3ep3r, on 07 decembrie 2023 - 17:08, said:

Da, exact cum am zis. In saptamanile trecute au terminat mare parte din comenzile de blue si black, saptamana asta vad ca au terminat mare parte din alea de natural pentru ca s-au dat ca painea calda.
Urmeaza white-urile.

Ai aparut si tu fix ca ciupercile dupa ploi. Ai avut noroc sa dai comanda azi si sa iti vina pe 9 pentru ca sunt stocuri intr-un final. Daca ai fi urmarit forumul, sunt probleme cu stocurile extrem de mari si astea sunt peste tot, nu doar eMag, Altex, Flanco etc.
Si da.. mai tine si de faptul ca Altex a avut un numar mult mai mic fata de "REGELE" retailului de la noi din tara, adica eMag care se lauda cu x comenzi pe care nu le pot onora din cauza ca-s prea multe. It is what it is.

Nu e vorba de niciun noroc. In ultimii ani mi am permis sa schimb telefoanele la fiecare generatie. Dar niciodata cu precomanda. Spre exemplu anul trecut cand erau probleme din cauza pandemiei in China, cand toata lumea astepta 14 Pro Max Deep Purple, eu in octombrie il aveam. De acord, nu l am primit odata cu cei care dau precomanda in prima secunda cum s au lansat la noi, n am eu timp de mizerii d astea. Nici de stat cu orele pe site uri sa dau refresh sa vezi cand apar pe stoc. Le gasesti prinm magazine efectiv. La 13 Pro Max am intrebat in Altex Sun Plaza cand primesc stoc, prin octombrie, aveau cateva bucati pe stoc in magazin, dar nu si pe site, l am luat. La 14 Pro Max intamplator cand plateam factura intr un Orange Shop, aveau 5-6 bucati refuzate de cateva persoane si l am luat, tot asa prin octombrie. E creier, nu noroc. Noroc e cand faci cu turma precomanda si iti vine inaintea lor. Seara buna!

Ovidiu333

Ovidiu333

Member

• Grup: Members
Despre ce creier vorbești acolo dacă erai pentru altceva în shop și aveau câteva refuzate de persoane care au făcut precomenzi la 3-4 retaileri, și după ce le-a venit telefonul le-au anulat pe restul. Ce descrii tu e exact definiția norocului.

Stefan1Andrei

Stefan1Andrei

Junior Member

Ovidiu333, on 08 decembrie 2023 - 05:21, said:

Despre ce creier vorbești acolo dacă erai pentru altceva în shop și aveau câteva refuzate de persoane care au făcut precomenzi la 3-4 retaileri, și după ce le-a venit telefonul le-au anulat pe restul. Ce descrii tu e exact definiția norocului.

Oooook, asta este. Asteptati voi dupa precomezi, e mai inteligent asa, succes🫡

2Unlimited

2Unlimited

"No limits"

• Grup: Senior Members

View PostStefan1Andrei, on 07 decembrie 2023 - 16:45, said:

Stati de 2 luni dupa ele, eu l am comandat azi, vine pe 9 decembrie������.  In stoc la Altex orice varianta de 15 Pro Max.

Eu in locul tau as astepta sa-mi vina telefonul, si apoi as comenta. Nu de alta, dar "karma is a bitch".

On topic: Nu ai contribuit cu niciun ajutor aici. Nu ai specificat ce model ai comandat, ce memorie... blue-urile sunt disponibile de 3 saptamani la orice retailer...
Pentru colegi, nu sunt disponibile variantele white & black de 256 decat dupa 10 ianuarie.
Sunt doar cele blue, si normal, cele natural, pentru ca s-a primit stoc mare saptamana trecuta.
Si sunt disponibile numai cu comanda online, nu sunt disponibile in shop-uri.
Cam asa ar fi trebuit sa arate postarea ta...

Edited by 2Unlimited, 08 December 2023 - 08:07.

Lucianbadea

Lucianbadea

New Member

Salutare! PM Black 256 gb comanda achitata la Flanco pe 28.11 se livreaza luni 11.12. Zi frumoasa!

Stefan1Andrei

Stefan1Andrei

Junior Member

2Unlimited, on 08 decembrie 2023 - 07:56, said:

Eu in locul tau as astepta sa-mi vina telefonul, si apoi as comenta. Nu de alta, dar "karma is a bitch".

On topic: Nu ai contribuit cu niciun ajutor aici. Nu ai specificat ce model ai comandat, ce memorie... blue-urile sunt disponibile de 3 saptamani la orice retailer...
Pentru colegi, nu sunt disponibile variantele white & black de 256 decat dupa 10 ianuarie.
Sunt doar cele blue, si normal, cele natural, pentru ca s-a primit stoc mare saptamana trecuta.
Am primit mesaj, comanda mea se livreaza azi. Greseala mea. 15 Pro Max 256Gb Negru.

xR3ep3r

xR3ep3r

Junior Member

View Post2Unlimited, on 08 decembrie 2023 - 07:56, said:

Da-mi voie sa mai adaug ceva la disponibilitatea variantelor white&black de 256. Pe site-uri intr-adevar se mentioneaza ca de pe 10 ianuarie vor fi disponibile in magazine, insa in trecut au tot fost actualizate datele respective deci nu este in totalitate sigur ca dupa 10 toate vor fi disponibile.
De asemenea exista sansele ca mare parte din precomenzile de black & white (in special white pentru ca black-uri am tot vazut ca s-au dat) sa fie trimise pana la final de an.

iGeorge_

iGeorge_

New Member

Sunt foarte curios cam pe unde a ajuns eMag ul cu livrările variantei de PM 256 NT ținând cont că săpt trecută s au livrat mai multe bucăți. Ultimul update pe care l am citit a fost de la cineva care primise comanda din 6.10. Am oare șanse să l primesc luna asta? Comandă din 22.10 🤞

xR3ep3r

xR3ep3r

Junior Member

View PostiGeorge_, on 08 decembrie 2023 - 11:01, said:

Sunt foarte curios cam pe unde a ajuns eMag ul cu livrările variantei de PM 256 NT ținând cont că săpt trecută s au livrat mai multe bucăți. Ultimul update pe care l am citit a fost de la cineva care primise comanda din 6.10. Am oare șanse să l primesc luna asta? Comandă din 22.10 ��
Din pacate eMag-ul nu tine cont de date din ce am observat. Eu am comanda spre exemplu data pe 29 septembrie, de 15 Pro NT si 15 Pro Max White si nu am nici un update din partea lor.
Probabil pentru ca tu ai 15 PM NT, o sa il primesti inaintea mea, NT-ul fiind ceva mai popular decat white-ul.
Spre exemplu la inceputul saptamanii asteia, naturalul era in stoc aproape la fiecare magazin si aproape toate dimensiunile, insa s-a dat extrem de repede. Ai putea sa incerci sa iei legatura cu ei si sa vezi ce si cum.

2Unlimited

2Unlimited

"No limits"

• Grup: Senior Members
Am primit mesaj de la iStyle, mi-a venit comanda si de acolo, asta desi o anulasem cand am ridicat telefonul de la eMag...
iPhone 15PM NT comandat in 28.10.2023. Poate ajuta pe cineva aceasta informatie.

Edited by 2Unlimited, 08 December 2023 - 13:54.

iGeorge_

iGeorge_

New Member

Salutare! Mesaj primit acum câteva minute de la eMag. PM 256 Natural Titanium se livrează luni, 11.12. Comanda plasată în 22.10. Mulțumesc tuturor care au postat aici update uri legate de telefon și sper să primiți și restul cat mai repede telefoanele voastre, celor care încă așteaptă.

floring75

floring75

Junior Member

De la Emag 15 PM natural titanium se livreaza marti12.12,2023 comandat pe 07.11.2023

xR3ep3r

xR3ep3r

Junior Member

Cei care le primiti zilele astea, sa va bucurati de ele!

xR3ep3r

xR3ep3r

Junior Member

Nimic nou pe partea de Pro Max White.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate