Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema cuptor electric cu disju...

Merita achizitionat DFSK Fengon 5...

Pret actual invelitoare

Probleme baterie Samsung A54
 Schema statie auto Renegade REN 1...

Magazine IT de incredere

Parere SKODA Octavia 3 2.0TDI 150CP

Achizitie telefon 1000-1200lei
 Unde gasesc o lampa buna pe gaz?

Consulta specialiștii... Und...

Fostul director al Frontex: Comis...

Construire anexa lipita de casa
 Ce folositi pentru urina mirosito...

Socializare in prezenta copiilor

Cont Samsung A32

Hotarare definitiva a instantei, ...

iPhone 15 / iPhone 15 Plus

• Please log in to reply
142 replies to this topic

pustiul_red

pustiul_red

Member

• Grup: Members

View PostOvidiu333, on 14 octombrie 2023 - 14:30, said:

Configurari->Conexiune celulara->Retea celulare date-> La date celulare, configurare LTE si Hotspot personal la APN trebuie sa scrii internet (cu litere mici).

Mulțumesc 🙏

Nu se conectează…

Attached Files

Edited by pustiul_red, 14 October 2023 - 18:07.

abac

abac

Guru Member

• Grup: Senior Members
Si-a cumparat sotia un iphone 15. Albastru, 256 Gb (pentru pozeanu si fimeanu).

L-am ales pentru camera (in detrimetrul unui 14 nou) si nu regret alegerea, telefonul face poze bestiale la rezolutie 24 mpix. Mi-as fi dorit ca si 14 pro max-ul meu sa faca asta default. (Placute suedeze, Apple, pentru asta).

Telefonul e excelent, se misca cu talent, se simte bine in mana. Imi place ca are battery cycle count direct in meniul telefonului (din nou placute suedeze ca nu fac asta si la 14 pro).

Singurul lucru care ma dispera si ma bucur ca nu e telefonul meu, display de 60 Hz la un telefon de 1100 de euro. Ma zgarie groaznic pe ochi refreshul ala. Noroc ca pe sotie nu o deranjeaza. Dar nici n-a avut niciodata telefon cu display de 120 Hz. Sa mai zic de placute suedeze?

Edited by abac, 24 October 2023 - 08:42.

Qaz23

Qaz23

Junior Member

• Grup: Junior Members
Vă merge hotspot pe iPhone la DIGI?

hackoo

hackoo

Junior Member

Am un Iphone 15 la care am uitat codul de acces. Am incercat sa-l resetez prin metoda de aici  https://support.appl.../ro-ro/HT204306 dar nu am reusit. Primesc eroare ”Iphone indisponibil reîncercati peste 8 ore” Cunoaste cineva o alta metoda sau ceva care m-ar ajuta sa resetez telefonul?
Multumesc!

Edited by hackoo, 09 February 2024 - 19:52.

paul_bh

paul_bh

Member

Sa-l duci celui caruia ii apartine! Nu pot crede ca uiti codul pe care-l tastezi de cate ori deblochezi telefonul.

hackoo

hackoo

Junior Member

Deci, sa-l duc inapoi la magazinul de unde l-am cumparat? Este in garantie.

Dragosh2008

Dragosh2008

Active Member

Si cum poti uita codul atat de repede?

kvlq

kvlq

Active Member

View Postpaul_bh, on 10 februarie 2024 - 09:06, said:

Sa-l duci celui caruia ii apartine! Nu pot crede ca uiti codul pe care-l tastezi de cate ori deblochezi telefonul.

Se intampla, am patit-o si eu. Cineva s-a jucat cu telefonul si a introdus codul gresit de prea multe ori.
Nu stiu cine introduce codul de fiecare data cand deblocheaza telefonul... folosesc faceID-ul si nu cred ca am folosit codul de mai mult de 2-3 ori anul asta.
S-a rezolva insa cu restore. Din moment ce ai AppleID-ul si parola, nu ar trebui sa fie nicio problema.

Edited by kvlq, 10 February 2024 - 12:22.

hackoo

hackoo

Junior Member

Fiul meu a bagat codul gresit de mai multe ori. Am asteptat 8 ore dar degeaba. Am incercat codul bun si nimic. Primesc eroare ”Telefon indisponibil”. Am cont iCloud dar nu reusesc sa ma conectez la iTunes.

kvlq

kvlq

Active Member

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7jKQyTmPrPI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mai sunt si alte metode, gasesti pe YouTube.

paul_bh

paul_bh

Member

Vizualizare mesajhackoo, pe 10 februarie 2024 - 12:56, a scris:

Fiul meu a bagat codul gresit de mai multe ori. Am asteptat 8 ore dar degeaba. Am incercat codul bun si nimic. Primesc eroare ”Telefon indisponibil”. Am cont iCloud dar nu reusesc sa ma conectez la iTunes.

Poate te hotarasti, tu ai uitat codul cum ai spus initial sau fiul tau a gresit codul. Macar fii consecvent daca vrei sa fii credibil!

MD

MD

Senior Member

Acum si tu la unu a uitat el codul la altul l-a bagat pustiul de mai multe ori ... sa nu fim rai .
https://support.appl... from a backup.

Edited by MD, 10 February 2024 - 20:12.

hackoo

hackoo

Junior Member

Ntz, ntz, ntz! Ce le place la unii sa se bage in seama, sa raspunda la o intrebare cu alta intrebare, sa te jigneasca, sa se dea mare in apa mica. Parca te cunosti cu ei de cind eram mici.

q_p

q_p

Member

Reset si gata !

tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

Senior Member

La sfarsitul anului trecut am pasat 14 Pro-ul fetei si am ramas cu 12-le ei. Nu am rezistat prea mult cu el si de vreo 2 saptamani am luat un 15. Am luat prin oferta emag cu buyback la un iphone vechi, aveam si un voucher neutilizat, per total a iesit pe la vreo 3300 telefonulPosted Image  
Pana acum f multumit de el, fata de 14 pro, eu nu simt nici o diferenta in utilizarea zilnica.

doujdelei

doujdelei

Member

asa si eu, nici nu prea se observa ca nu are 120hz ecranul, merge bine tare pe 15 simplu. Cand avea 13 simplu se observa diferenta intre el si un 13 Pro.

Ce huse recomandati pentru el? As vrea una care nu imi aluneca din mana si poate si cu protectie camere. Multumesc

kvlq

kvlq

Active Member

Vezi topicul de accesorii. Sunt o grămadă de modele recomandate acolo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate