Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati auzit de scandalul in care es...

Iaz 12 m3

Recomandare masina de tuns gazon

Recomandare rulouri/rolete/jaluze...
 Zgarda capuse /pureci + hrana

Scula taiere plastic

Definitie activitate continua

RC09 pentru camera A500s
 Dren de fosa langa casa?

Panko lung

plata la persoana juridica pentru...

Infiintare asociatie sprijin copi...
 Recomandare pompa submersibila

Problema nerezolvata la relatii c...

Declaratia Unica - dividende WINE

Plase ferestre, din nanofibra, an...

iPhone vs Samsung ultimele modele 2023-2024

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

cata32

cata32

Member

• Grup: Members
Foarte fain versusul, dar de unde atâta înverșunare la unii? V-a obligat cineva să vă luați cu forța iPhone sau Samsung.
Problema e simplă.

Vrei iPhone și nu-ți place Samsung, îți iei iPhone.
Vrei Samsung și nu-ți place Iphone, îți iei Samsung.

Nici nu contează cum e unul sau altul, ci doar ce vrei tu să-ți iei.
Chiar nu pricep de ce cineva care are Samsung trebuie să se supere pe cineva care are Iphone și viceversa. :D

modoran

modoran

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postcata32, on 30 septembrie 2023 - 19:33, said:

Chiar nu pricep de ce cineva care are Samsung trebuie să se supere pe cineva care are Iphone și viceversa. :D

Pentru nevoia de validare, adică după ce am rate 5 ani la telefon , ceilalți nu sunt de acord cu mine și am dat banii degeaba ?

cata32

cata32

Member

Păi asta înseamnă că ăla nu știe de ce și-a luat acel dispozitiv.

Geo7

Geo7

Junior Member

• Grup: Junior Members
Ce am observat ca diferență între un iPhone 13 și un Galaxy s23 este viteza în ookla , iPhone este cu 30-40% mai rapid decât Galaxy s23 .

În rest alte chestii nu am observat ca să văd diferențe .

Edited by Ciubex, 29 December 2023 - 21:58.

Poll7777

Poll7777

Member

Daca discutam pur despre telefoane, diferența este foarte mica aș spune eu.
Daca discutam de companii, aici intervin anumite diferențe.
Ecosistemul Apple este unul care te tine captiv, dar te tine captiv prin a-ți oferii destule chestii încât sa nu ai nevoie sa te uiți in curtea vecinului.
Ca și exemplu conexiunea dintre Mac și iPhone este super buna, pe scurt daca folosești Mac-ul nu mai ai nevoie de telefon.
Conexiunea dintre AW și iPhone este la fel, totul funcționează ireproșabil.

AndreY2u

AndreY2u

Member

S-a lecuit lumea sa mai isi doreasca ultimul flagship aparut, cred.
Sunt si alte branduri bune pe langa Samsung, clar trebuie sa fie android sa arate bine si mai departe specificatiile dorite de fiecare

q_p

q_p

Member

Sunt foarte putine telefoane care mai pot arata “bine” in era sanvisului de sticle ! Noul Rog este unul dintre ele.

cata32

cata32

Member

View Postq_p, on 11 ianuarie 2024 - 20:12, said:

... Noul Rog...
Ce e la el așa de interesant? Știu telefonul, am văzut prezentările. Un telefon orientat către gaming și atât. Și e un Asus, nicidecum Samsung sau Apple. Asus mai are multe generații de telefoane de produs până o să ajungă la nivelul lui Apple sau Samsung.

q_p

q_p

Member

Pai are design, fata de restul telefoanelor “interesante” cu sticla pe spate, atat.
Mi se pare hilar, dai peste mia de euro pe un obiect si il tii intr-un silicon penal de maxim 50 ca aluneca din mana ca sapunu !

cata32

cata32

Member

Colegule, nu alunecă nimic. Eu le folosesc fără husă sau cu husă de piele ori aramidă.
Ar fi culmea ca pe un telefon ok să pun husă la 25 de lei din piață.
Toate husele pe care le folosesc sunt cel puțin la fel ca telefonul sau chiar mai bune ca grip. Și cât mai slim cu putință.

q_p

q_p

Member

Poate am eu mainile grase ca fuge sticla aia de pe spate din maini mai tare ca schiurile pe partie, ca tot e sezon !

murdar

murdar

Active Member

View Postcata32, on 12 ianuarie 2024 - 11:19, said:

Ce e la el așa de interesant?

Este cel mai puternic telefon de pe planeta la ora cand vobim. Mie asta mi se pare interesant.

murdar

murdar

Active Member

Un comparativ interesant ios <-> android

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oqjWnA7J0f0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si parerea mea de utilizator iphone in ultimii 14 ani, este ca Android e mai ergonomic, mai bine structurat si finisat. Iar acum ca Snapdragon 8 gen 3 se bate parte in parte cu al mai smecher procesor de iphone, stiu si eu ce sa zic?

Edited by murdar, 24 January 2024 - 20:23.

cata32

cata32

Member

Avantajul procesoarelor Apple nu s-a concretizat niciodată în nimic.
La fel de relevant este acum că procesorul de pe Android a ajuns din urmă performanța procesoarelor Apple.
Vax în cutia cu cremă maro.

q_p

q_p

Member

Cata vreme un telefon cu o baterie mai mica cu peste 30% si are o autonomie comparata mai mare , este irelevanta performanta sau numele ! Acum ca performanta e mai buna ,asta e detaliu !
Concret iphone13 vs Samsung S20Fe 5G, telefoane de acelasi pret la achizitie , procesor apple versus Snapdragon !

Samsungul nu l-am folosit niciodata pe 120Hz.

Asta era in 2022, nu cred ca s-a schimbat mare lucru in 2023 !

Pieptoasa

Pieptoasa

38G

Profit si eu de subiect si intreb : cum functioneaza work-profile (din android) sub platforma ios? adica.. mail de business etc.

murdar

murdar

Active Member

De ce ar functiona ceva din Android sub platforma IOS?

dorurad

dorurad

Motanel foarte pufos

Vizualizare mesajPieptoasa, pe 04 februarie 2024 - 21:31, a scris:

Profit si eu de subiect si intreb : cum functioneaza work-profile (din android) sub platforma ios? adica.. mail de business etc.

Am eu profil de munca pe 15PM. Iti baga pe gat la ceva timp parola de la work profile(care e lunga, litere si cifre) ca si parola de unlock ecran, practic te verifica sa nu o uiti, sau cand nu te vede faceID din prima si vrea parola. Nu mai ai optiunea sa folosesti cod de 4 cifre. Ceea ce e dubios. Pe vechiul android (Galay Note 9) nu facea asta. Telefonul e cu treaba lui, profilul de work cu treaba lui.
Nu stiu daca e neaparat vina iOS-ului sau aplicatiei mele care genereaza profilul work.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate