Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...
 Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa

Ajutor Android Redmi10
 Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3

Lirapay
 Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Parcare in fata portii

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

72788

72788

Junior Member

• Grup: Members
Am o nelamurire.
Daca cineva imi parcheaza in fata portii (mari, pe unde intru cu masina), cum poate fi sanctionat? Pana vine politia, ala pleaca, si dupa aceea, nesimtit fiind, vine si parcheaza la fel. Eu mi-am instalat o camera de filmat in fata portii. Daca am poze facute, cu numarul, inregistrare etc., daca le trimit la politie, poate fi sanctionat ulterior?

arg

arg

Guru Member

• Grup: Senior Members
ii urmaresti programu si chemi politia cand stii ca masina va fi acolo.

crocko.dilul

crocko.dilul

Senior Member

Nu sanctioneaza nimeni pe baza inregistrarilor/fotografiilor.
Suni la Politia Locala de fiecare data. Daca ai Politie Locala, ca nu zici unde se petrece actiunea.
Dar intreb si eu: omul nu lasa numar de telefon in parbriz? Sau nu-l suni tu, ca-l vrei sanctionat?

adip1962

adip1962

Senior Member

A mai fost un subiect ca asta... poate gasesti rezolvari in el

Edited by adip1962, 11 August 2023 - 20:07.

RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

Active Member

Practica cu numarul de telefon in parbriz nu este normala, trebuie sanctionat oricum. Nu ai voie sa blochezi poarta de acces a cuiva. Poate are o urgenta, poate vrea sa iasa. Ce face, te asteapta jumate de ora de fiecare data cand vrea sa plece de acasa? Nu are si omul ala job, probleme, sta sa sune lumea sa ii dea drumu, ca la ostatici? Am patit si eu cu un vecin care mi-a ocupat locul de 2 ori. A 3-a oara i-am zis ca daca mai face asa, chem politia, eu nu pot sa stau jumate de ora cand vin de la job sa il astept pe el sa isi ia masina cand nu am unde parca in alta parte si platesc acel loc.

r_murphy

r_murphy

ANTENIST SPALAT PE CREIER

imprimi textul de mai jos pe o foaie de hartie si i-l lipesti cu apa chioara pe geamul de la usa stinga/fatza ...

BĂĂĂĂĂ!! TE ROG FRUMOS SA LASI UN NUMAR DE TELEFON IN GEAM. IMI BLOCHEZI ACCESUL IN CURTE SI NU-I CAZUL SA AJUNGEM LA METODE EXTREME.

Leo2006

Leo2006

Guru Member

Primul lucu e sa-l averizezi ca blocheaza accesul. Al doilea lucru, faci poze si continui sa-l avertizezi, al treilea lucru anunti politia locala.

Valy_User

Valy_User

Senior Member

View Post72788, on 11 august 2023 - 19:50, said:

Am o nelamurire.
Daca cineva imi parcheaza in fata portii (mari, pe unde intru cu masina), cum poate fi sanctionat? Pana vine politia, ala pleaca, si dupa aceea, nesimtit fiind, vine si parcheaza la fel. Eu mi-am instalat o camera de filmat in fata portii. Daca am poze facute, cu numarul, inregistrare etc., daca le trimit la politie, poate fi sanctionat ulterior?
Dacă nu e pe drum problema, ci pe podeț eu aș pune blocator.
Cu imagini/filmulețe nu prea se poate. Trebuie să fie constatat prin propriile simțuri ale polițistului.
Sau cu filmulețele alea îl poți da în judecată dar e prea multă bătaie de cap.

obosit

obosit

Member

deci gaseste un gabor mai sensibil, care il simte pe fraier direct cand il suni tu :)

DanyHiker

DanyHiker

Guru Member

Lipesti un afis pe poarta

Attached Files

DannyHuwe

DannyHuwe

Active Member

View Postr_murphy, on 11 august 2023 - 20:21, said:

imprimi textul de mai jos pe o foaie de hartie si i-l lipesti cu apa chioara pe geamul de la usa stinga/fatza ...

BĂĂĂĂĂ!! TE ROG FRUMOS SA LASI UN NUMAR DE TELEFON IN GEAM. IMI BLOCHEZI ACCESUL IN CURTE SI NU-I CAZUL SA AJUNGEM LA METODE EXTREME.
nu faci nimic,chemi Politia, suni la 112 sau la Sectia de politie locala de care apartii.

DannyHuwe

DannyHuwe

Active Member

View PostRaimondMacelaru, on 11 august 2023 - 20:20, said:

Practica cu numarul de telefon in parbriz nu este normala, trebuie sanctionat oricum. Nu ai voie sa blochezi poarta de acces a cuiva. Poate are o urgenta, poate vrea sa iasa. Ce face, te asteapta jumate de ora de fiecare data cand vrea sa plece de acasa? Nu are si omul ala job, probleme, sta sa sune lumea sa ii dea drumu, ca la ostatici? Am patit si eu cu un vecin care mi-a ocupat locul de 2 ori. A 3-a oara i-am zis ca daca mai face asa, chem politia, eu nu pot sa stau jumate de ora cand vin de la job sa il astept pe el sa isi ia masina cand nu am unde parca in alta parte si platesc acel loc.
Daca e chiar vecinul tau de curte ce te faci? Doar cu reclamatia rezolvi. Cu vorba buna e degeaba, sa stii :)

kato1

kato1

Senior Member

eu as incerca prima data cu vorba buna....

Prophecy

Prophecy

Member

Dar ai vorbit cu el macar o dată ?
Poate e nesimțit din simplul fapt ca e prost si nu si da seama că deranjează.
Slabe șanse, dar măcar incerci, până sa treci la măsuri mai radicale.

vio69c

vio69c

Senior Member

Cred ca e al treilea topic despre parcarea in fata portii.....!!

Unul este asta...identic...
https://forum.softpe...e#entry30035649

Edited by vio69c, 11 August 2023 - 23:52.

cfrtriaj

cfrtriaj

Member

Ce mesaj am vazut la cineva pe poarta

Attached Files

cristobob

cristobob

Senior Member

crocko.dilul, on 11 august 2023 - 20:04, said:

Nu sanctioneaza nimeni pe baza inregistrarilor/fotografiilor.
...
Eu am trimis, pe mail, la politie (nu locala), poze cu mașini parcate în intersecție. Am primit răspuns ca vinovații au fost sancționați.  C-o fi asa sau nu, pe bune, nu știu. Doar ca, o perioada, nu a mai parcat nimeni pe acolo.

jm2010

jm2010

Senior Member

Fa cum am facut si eu (doar o data s-a intamplat, parcarea pe calea de acces in curte este o exceptie nu o regula) ca nu am putut intra in curte cu masina (intotdeauna o parchez in curte, nu o las la strada decat daca intru 2-3 minute, altfel intru in curte cu masina). Am parcat lipit de bara lui si i-am transmis apoi (cand a venit la masina dupa cateva ore) ca eu maine am treaba sa plec, ne vedem atunci. Nu a putut chema politia asa ca a cam trebuit sa astepte pana a doua zi.
Nici nu a facut ceva masinii mele, am trei camere la strada care inregistreaza non-stop.

Edited by jm2010, 12 August 2023 - 08:54.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate