Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

Analfabetism functional la relati...
 Declaratia Unica - dividende WINE

Plase ferestre, din nanofibra, an...

Batch defect de cartele metrou

350 lei pentru o plomba e mult sa...
 Incarcator Makita China

Boala pomi, sau insecte?

Ghiduri clinice Romania

Credit - persoane cu dizabilitati...
 Diferente dioptrii intre ochi

cod CAEN magazin online cu aproba...

Vocuher eMag peste pret comanda a...

Punct alb pe gingie

PayPal Plata Impozite Anaf?

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

crischir

crischir

Active Member

• Grup: Members
Poate asta rezolva Posted Image

Tonic Water

Tonic Water

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postvictor29cr, on 09 august 2023 - 14:02, said:

Decide judecatorul, poate ii da cu suspendare...
Spune-i sa stea linistit, daca ii da 4 ani face doar 2 daca e cuminte Posted Image

Pe bune, atat ai citit din ce ti-am scris?
Si poate sa-si continue activitatea de jucator profesionist de la mititica, ca daca e baiat bun il lasa cu calculatorul in celula.

Mizu

Mizu

moroșan

Ai grija ca-s disperati astia de la ANAF sa stranga bani de la pulifricii de jos, ca pe aia de sus nu-i pot atinge.
Eu sa fiu in locul lui as depune cat mai urgent o Declaratie Unica estimativa pe 2023 ca sa ma ia astia in evidente cand vreau eu, nu cand o sa dea ei de mine. Iar la anul sa se tina de DU si sa isi plateasca impozitul.

victor29cr

victor29cr

Senior Member

View PostRavenscar17, on 09 august 2023 - 14:17, said:

am citit tot ce ai scris,dar  nu am inteles partea asta '' Macar sa-i scoata in bitcoin sa nu ii mai plimbe prin banci. ''

bun ii scoti in bitcoin? dar ai bitcoin si cum ii scoti in lei/euro/dolari? nu tot apare tranzactia la banca? asta nu inteleg? cand merge la magazin si cumpara o paine aia ii zice 5 lei? si el are bitcoin? intelegi ce zic?

el vrea sa ii scoata nu sa joace la pacanea la cryptomonede azi scoate sa zicem 1k$ in bitcoin si nu ii baga pe card? ce face maine se trezeste ca acel 1k$ bitcoin valoteaza 700$. nu este o idee buna sa ii tina in bitcoin perioada mare.

Omul mi'a zis clar el nu vrea sa stea cu buzunarul gold si sa zica pai am 10 bitcoin dar nu are bani de un suc Posted Image

Cu crypto nu prea le am trebuie sa vorbesc cu el,eu nu am scos niciodata crypto,nici el,doar am cumparat cu crypto atat si tot produse virtuale nimic fizic.

Sunt bancomante BTC in toata tara. Se duce cu telefonul scaneaza un cod si ii da banutii cash, instant. Asta e ultima grija

Mai in gluma mai in serios, spune-i tovarasului ca trebuie sa mai dea si ceva banuti la stat, ca ne plac trotuarele, parcurile, zilele berii.
Nici mie nu-mi place, dar trebuie.

Mizu

Mizu

moroșan

Decat sa plateasca comisioanele la bancomatele BTC mai bine isi plateste impozitele de banii aia.

Ravenscar17

Ravenscar17

Member

View Postvictor29cr, on 09 august 2023 - 16:04, said:

Sunt bancomante BTC in toata tara. Se duce cu telefonul scaneaza un cod si ii da banutii cash, instant. Asta e ultima grija

Mai in gluma mai in serios, spune-i tovarasului ca trebuie sa mai dea si ceva banuti la stat, ca ne plac trotuarele, parcurile, zilele berii.
Nici mie nu-mi place, dar trebuie.

Rezolva ceva daca se duce si declara la anaf  ca a facut 5000 de lei anul asta sa zicem? nu mai rau face? poate il ia in evidenta? si sa vada ca el a facut defapt 50000 ron daca declara fictiv acolo o suma?

ma gandesc ori declara corect ori nu mai declara deloc.

si eu personal am vandut pe olx anul asta de 3000 lei dar nu am declarat....oricum in pierdere nu in profit.

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Trebuie sa platesca impozit ?

Da

Ce se intampla daca nu plateste impozit?

Il prinde ANAFUL, conturi blocate si distractie cu rezolvarea

Il poate gasi Anaful? se poate face puscarie? cum te poate gasi anaful? ca el nu vinde nimic fizic practic doar ceva digital.

Da, il poate gasi. In functie de prejudiciu, poate face puscarie. Il gaseste foarte usor, toate entitatile financiare din UE raporteaza detalii despre conturi si tranzactii la autoritatile locale. Nu doar bancile, ci si alte entitati financiare (paypal, revolut & co, etc).

View PostRavenscar17, on 09 august 2023 - 16:19, said:

Rezolva ceva daca se duce si declara la anaf  ca a facut 5000 de lei anul asta sa zicem? nu mai rau face? poate il ia in evidenta? si sa vada ca el a facut defapt 50000 ron daca declara fictiv acolo o suma?

si eu personal am vandut pe olx anul asta de 3000 lei dar nu am declarat....oricum in pierdere nu in profit.

Sa vorbeasca cu un contabil, normal trebuie sa isi faca firma/ pfa pentru ca presteaza servicii.

Mizu

Mizu

moroșan

View PostRavenscar17, on 09 august 2023 - 16:19, said:

Man, depune DU estimativ pe 2023, deci luand in considerare ce s-a incasat de la 1 ianuarie.
Mergi la ANAF ca au aia asistenta contribuabili, le zici ca de anul asta (nu de mai demult) au inceput sa-ti intre niste bani din paypal si vrei sa fii in legalitate, o sa-ti zica cum sa faci.

terratec

terratec

Troll hunter

• Grup: Moderators

View Postvictor29cr, on 09 august 2023 - 13:39, said:

Spalare de ban iin forma continuata,

Eşti sigur că textul de mai sus are legătură cu postarea iniţială ?

Mihai_3

Mihai_3

我會回來的...

cum aflii INAINTE cat ai de plata obligațiile de la ANAF ?
unde se publica ?

tomcatsk8

tomcatsk8

Active Member

• Grup: Validating
Daca venitul a fost realizat in Singapore si s-au platit acolo taxele si nu doar comisionul website-ul totul este in regula.

Edited by tomcatsk8, 10 August 2023 - 10:15.

Ravenscar17

Ravenscar17

Member

View PostMihai_3, on 10 august 2023 - 09:24, said:

cum aflii INAINTE cat ai de plata obligațiile de la ANAF ?
unde se publica ?

nu cred ca se publica nimic,daca nu ai declarat? cum sa afli ei nu stiu ca tu ai venituri daca nu declari:))

El si'a facut cont in spatiu virtual anaf acolo,si nu apare cu taxe,din cate am vazut ANAF ii cauta pe astia cu venit de peste 500000 lei ( 5 miliarde vechi). /an (era stire la ProTv acum 4 luni )

Pararea mea este ca ii gaseste pe astia care primesc bani de la firme romanesti care trimit platile catre anaf si acolo vad baietii au intrat X bani s-a platit X impozit,parerea mea acum cine stie,sper sa fie asa.

Nu cred te ia nimeni daca faci 1-2k $ /luna,om trai si om vedea.

Si eu nu trebuie sa dovedeasca ca nu ai platit tu taxe? sau ei te intreaba direct de unde ai banii? asa daca ar intreba pe toata lumea de unde au unii bani de masini scumpe? nu trebuie sa aibe ei ceva la mana inainte sa se ia de tine?

Edited by Ravenscar17, 10 August 2023 - 10:25.

sorin147

sorin147

Senior Member

Aia cu masini scumpe (posibil) nu prea are bani in cont asa ca ANAF nu are cum sa afle.
Pe astia mai fraieri care folosim conturi, desi nu avem aceeasi bani, ne gaseste imediat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate