Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Nvidia video driver fail

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

Punter

Punter

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cred ca am dezinstalat ceva din greseala si nu mai pot instala ultimul driver pentru chipul Nvidia pe win 8.1. Imi gaseste unul automat cu CCleaner, 30.0.14.7411 mai exact. Si remarc ceva necunoscut in task manager "Hydra.sdk.windows.service", nu stiu daca are vreo legatura.

Ce software imi lipseste sau e afectat?

1000FPS

1000FPS

Member

• Grup: Members
Instaleaza driver ul din programul lor, mai exact nvidia experince

vj_Heaven

vj_Heaven

Senior Member

Incearca sa dezinstalezi driverul vechi cu DDUsi apoi instaleaza-l pe cel nou.
https://www.guru3d.c...r-download.html

Punter

Punter

Senior Member

View Post1000FPS, on 03 august 2023 - 19:14, said:

Instaleaza driver ul din programul lor, mai exact nvidia experince
am incercat, tot fail.

madalinr88

madalinr88

Junior Member

• Grup: Members

View PostPunter, on 03 august 2023 - 18:20, said:

Cred ca am dezinstalat ceva din greseala si nu mai pot instala ultimul driver pentru chipul Nvidia pe win 8.1. Imi gaseste unul automat cu CCleaner, 30.0.14.7411 mai exact. Si remarc ceva necunoscut in task manager "Hydra.sdk.windows.service", nu stiu daca are vreo legatura.

Ce software imi lipseste sau e afectat?
Panda VPN Service - Hydra.Sdk.Windows.Service.exe

Daca e ceva recent, si ai un punct de restaurare(restore point) inainte de problema, incearca sa revi la acel punct. Fiind 8.1, poate suportul nu mai e implementat corect in ultima versiune de driver. Incearca versiuni anterioare de driver, disponibile online.

Punter

Punter

Senior Member

nu am punct de restaurare. programul acela de dezinstalare de sus mi se pare prea riscant.

cred ca am sters ceva ce nu trebuia sau alterat. am incercat sa repar un "dxgi_error", si cred ca am sters si fisiere nvidia dupa dezinstalare driver. ceva lipseste sau e alterat si cred ca de-asta nu mai pot eu instala ultimul driverul decat prin CCleaner automat(si mai vechi).

vj_Heaven

vj_Heaven

Senior Member

Ce erori iti da, ce placa video ai, tu acum ai rezolutie nativa/obinsuita la monitor sau e rezolutie mica?
Fie incerci cu DDUfie o reinstalare a windowsului.

Esti sigur ca problema a aparut dupa ce ai umblat tu la fisiere si nu a aparut asa, aleator?  Mi-e ca ti s-a stricat placa video si de-aia nu te mai lasa sa instalezi driverul.

Punter

Punter

Senior Member

cred ca nu accepta driverele mai noi fiindca nu sunt whql, fiindca win 8.1 nu mai e suportat din iarna si ce au mai aparut nu sunt si whql.

Edited by Punter, 02 December 2023 - 00:20.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate