Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...
 Boxe fata golf 5

Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Concert Coldplay - nu am primit link-ul de cumparare de bilete

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

Tetelu1980

Tetelu1980

Member

• Grup: Members
Salutări,
Sper că am deschis topicul în aria potrivită.
În dorința de a cumpăra bilete la concertul Coldplay de anul viitor, am intrat pe site-ul https://www.coldplay.com de unde am fost redirecționat spre un alt link unde mi s-a cerut să introduc adresa de mail pentru a primi ulterior invitație la momentul punerii în vânzare a biletelor. Am completat adresa de mail însă nu am mai primit niciun fel de link pentru achiziționare bilet. Alte cunoștințe au primit un link în care au fost informați că sunt la coadă și că mai au în față un număr de xxxxx utilizatori (undeva peste 80.000)
Aveți vreo idee de ce nu am primit pe mail respectivul link pentru cumpărarea biletului?
Mulțumesc.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators
Te-ai inscris la presales. Verifica si in spam, daca nu e ceva pe acolo.
Se plang multi ca nu au primit invitatia.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin

• Grup: Senior Members
Biletele pentru primul concert s-au dus, probabil au fost prea multi la coada si de aceea nu au mai trimis link-ul. Dar vine al doilea.

Edited by george_alexandru, 25 July 2023 - 11:54.

tigerheart

tigerheart

Savage Member

Cel putin de ieri s-a trimis mail cu acel cod de presale.
Dimineata trebuia intrat pe https://shops.ticket...world-tour-2024 undeva pe la 8:30-8:50 ca sa te pui la "coada", de la 9 a inceput sa dea numar de ordine. A mers cam greu, desi am fost cu numarul 26000 si ceva, abia pe la 10:40 am primit acces la bilete, bineinteles ca nu prea mai erau, iar ce era nu merita ca pret.
Pe la 9:20 imi arata ca mai am de asteptat aprox. 20min si apoi m-am trezit ca apare ca mai trebuie asteptat peste o ora.

Cam asa arata la preturi, in rest erau pe la 1500+:
Attached File  screenshot_4658.jpg   325.45K   84 downloadsAttached File  screenshot_4659.jpg   206.05K   81 downloads

Edited by tigerheart, 25 July 2023 - 12:49.

Alice

Alice

Big Boobs

Nu stiu care a fost faza, ca tot sectoarele alea mi le arata si mie.
Altcineva am vazut ca a luat loc in 331 cu ~ 600 de lei.
Am citit si de bilete pe gazon tot pe la 5-600 de lei, desi mie imi arata tot pretul de 1177

tigerheart

tigerheart

Savage Member

https://www.iabilet....d-by-dhl-85663/
Pentru ziua urmatoare, stoc epuizat, bineinteles.
Frumoasa organizare, bine ca au anuntat din timp, ah, stai, nu au anuntat.... :)

dacibesti

dacibesti

Active Member

sunt bilete disponibile pe viagogo. Daca stati ok cu sanatatea intrati sa vedeti preturi.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin

Pff, ce scoruri.

bai3tzash

bai3tzash

Membru

Eu zic sa stea vreo o luna prin Romania, ca sa fie bilete sa ajunga la toata lumea.
Ii stiu pe "baeti", dar asa mare scula in bascula sunt astia?

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin

Conform acestui articol, preturile ar trebui să fie mult mai mici:

https://www.infomusi...y-romania-2024/

bai3tzash

bai3tzash

Membru

Eu zic ca au gandit-o bine. Cred ca au vandut alea scumpe la inceput, pentru astia mega entuziasmati, si dupa aia le baga pe alea ieftine :)).
O sa vad si eu pe 28 iulie ce o fi.

tigerheart

tigerheart

Savage Member

Attached File  screenshot_4662.jpg   75.2K   10 downloads
Doar al doilea link a mers dimineata, adica bilete "Coldplay Enhanced Experiences", preturile cele mai mari. As fi curios sa aflu cand anume s-au dat biletele alea normale, non-"Enhanced Experiences", mai bine zis ce site le-a preluat pentru vanzare.

Pe https://www.iabilet....d-by-dhl-85663/ apar si biletele normale, ziua 2

Poata intra cineva si la biletele de la BCR si pune aici lista cu preturile, sa comparam :D

Alice

Alice

Big Boobs

E o mizerie cu BCR, ca tot acolo te duce. Doar ca poti folosi BIN-ul de la card in loc de cod de acces primit pe mail (si a mers inainte de ora 15:00).

RealZOD

RealZOD

Active Member

View Postdacibesti, on 25 iulie 2023 - 13:33, said:

sunt bilete disponibile pe viagogo. Daca stati ok cu sanatatea intrati sa vedeti preturi.
viagogo este un mare scam, nu mai intrati acolo pentru preturi.
este un site de neincredere unde poate vinde oricine fara nicio confirmare a faptului ca vanzatorul are biletul.

DT34

DT34

Junior Member

• Grup: Junior Members
£3,154 cel mai scump bilet bilet, dacă îl cumperi din UK.

holimen24

holimen24

Member

Am intrat acum si eu in catuare de bilete si n-am gasit decat la al doilea concert cu preturi de la 285€. Auzisem ca preturile au plecat de pe la cateva sute de lei, s-au dat deja banuiesc toate ieftine nu?

Nenea Zap

Nenea Zap

Zuperman

View PostRealZOD, on 25 iulie 2023 - 14:31, said:

viagogo este un mare scam, nu mai intrati acolo pentru preturi.
este un site de neincredere unde poate vinde oricine fara nicio confirmare a faptului ca vanzatorul are biletul.
Eu am și vândut pe viagogo, cu preț similar celui oficial și am luat țeapă ca seller.

Așa că viagogo e un cancer al internetului

MELODY

MELODY

Senior Member

Si eu am vandut acum cativa ani pe viagogo... mi-au oprit nu stiu ce comision si am incasat mai putin decat dadusem pe ele... dar le-am dat pe principiul last-minute, ca erau tinute de back/up... si am recuperat cam 85% din cat dadusem pe ele.

Si apropo, azi s-au pus in vanzare tot presales la Vienna, Munchen, Dusseldorf si alte parti din Europa... cu data de concert Iulie si August 2024.
La unul eram la 147.000 in asteptare, la altul 294.000, iar la Munchen am fost cam 445.000 in asteptare... si cam in 1h20 s-a inchis vanzarea pe motiv ca nu mai sunt bilete pentru presales...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate