Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa folosim antivirus, antimalware?

mesaj suspect . . .

Film original sau pirat?

Cum poti inregistra CD-uri in for...
 Ceainaria celor pasionați de...

Probleme la acoperis din cauza in...

Transferuri instant intre bancile...

player video
 Carrefour Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...

Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header
 Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...

Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Intrebare ID

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

hustyus

hustyus

Member

• Grup: Members
Salutare,

In urma cu ceva ani dupa terminarea liceului, m-am inscris la facultate, am ajuns pana in ultimul an dar nu am reusit sa ma licentiez pentru ca am plecat in strainatate(știu, criticati-ma dar diploma aia nu prea putea sa imi tina atunci de foame, nu prea avea gust bun). Acuma au trecut ceva ani si viata m-a adus in fata unor oportunitati de promovare in cariera insa am nevoie de studii superioare.

De aceea vin si va întreb, puteti sa imi recomandati o universitate care are cursuri la distanta si sa aiba examenele fizice doar o data pe an? Lucrand in strainatate, pot sa vin in România doar o data pe an si atunci dacă sunt 2 sesiuni de examene ca in facultatea clasica nu am nici o sansa sa ajung la ambele de aceea întreb daca exista vreo modalitate de examinare online sau partial online, si restul in sesiunea din vara?

Media de la bac si din anii de liceu a fost putin peste 8.5,deci nu cred ca ar fii o problema .

Va mulțumesc pentru orice fel de recomandare fie e din tara sau străinătate si sper sa existe si o varianta pentru cei ca mine.

O zi placuta.

adip1962

adip1962

Senior Member

• Grup: Senior Members
Mai degraba ar trebui sa-ti reiei cursurile din ultimul an. Poate ca facultatea iti ofera posibilitatea sa inveti de la distanta. Scapi intr-un an.

bogdan_o

bogdan_o

Active Member

• Grup: Members
Salut

Nu exista ce vrei tu, cel putin nu in Romania.

Evaluarea finala (examen/colocviu) se face obligatoriu in persoana, in prezenta cooronatorului de disciplina (sau a celui desemnat de cooronator ca inlocuitor).

Ce ai putea face, este sa nu te prezinti la examene in Iarna si apoi in vara sa vii sa dai restantele din Semestrul I si examenele din Semestrul II. Dar tot sunt sanse sa ai nevoie sa iti iei minim 3 saptamani de concediu sa le poti da pe toate.

Eventual poti sa renunti la unele examene la care nu poti ajunge, important e sa iti faci numarul de credite.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate