Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...
 Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali

Android 12 : "Yahoo Mail s-a ...
 Bloc Favorit cu RS2

Ce extractor audio (analogic) pen...

Cine suporta cheltuielile de jude...

Apartament Grecia - Kavala
 obtinere venituri PFA / PFI in ti...

Recomandare Volvo

Diferenta suprafata teren

Plafonare preturi energie, consum...

Eurovision 2024, Malmo, Suedia

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

Guru Member

• Grup: Senior Members
Ediția cu numărul 68 a Eurovision Song Contest va fi organizată în Malmo, Suedia.

Semifinalele Eurovision Song Contest 2024 vor avea loc pe 7 și 9 mai. Marea finală este programată pe 11 mai.
http://stiri.tvr.ro/...lmo_934562.html

Edited by IceCoolExtreme, 11 July 2023 - 07:11.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

I​nca se mai organizeaza mizeria asta  ?  De ce  Doamne  ?

ceanu1980

ceanu1980

Guru Member

Pai mai este un an pana atunci.

Edited by ceanu1980, 11 July 2023 - 07:27.

PadreofAll

PadreofAll

Junior Member

• Grup: Junior Members
Atata timp cat un domn a castigat titlul de miss in Olanda eu zic ca si la Eurovizion avem o sansa ...

VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

Member

• Grup: Members
Si ce daca mai e un an? Mie imi pare bine ca am aflat, ca sa poata sa nu imi pese sau sa-mi fie sila de pe acum. CD-urile alea cu "Iarna Manelelor" care erau la tarabe au devenit muzica culta fata de ce mizerii se vehiculeaza pe la festivalurile mainstream in ziua de azi.

Edited by VarfulOmu2505, 11 July 2023 - 08:03.

VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

Member

Eu cred ca cea mai buna strategie ar fi sa mergem cu o manea. Nu m-am lovit la cap, asteptati rationamentul. E pe minoritati etnice si chestii, o sa voteze macar de corectitudine politica. Nu stiu etnia cum sta in clasamentul categoriilor oprimate, dar s-a mers destul pe femeia-barbat si posibil sa se simta datori si pentru etnie un pic si sa muste momeala.
Plus ca ne reprezinta. Eu ca sa postez o melodie jazz pe forum, trebuie sa intru in 7 sub-topice, pe cand manelele sta tantose in fata. E un brand, eu zic sa invatam sa ne vindem mai bine.
Avea Guta o melodie "Sunt ti-gan (scuze, cenzureaza forumul daca scriu normal) european", poate un remix ceva...e si cu etnie, si cu Europa, i-ar unge la suflet. Eventual il punem si-n fusta pe Guta, dublu-oprimat, curg voturile.

Edited by VarfulOmu2505, 11 July 2023 - 09:58.

TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

Senior Member

Decat sa incercam a-i copia pe toti cei care sunt la moda, mai degraba am valorifica muzica noastra populara, de la Maria Tanase pana la Irina Loghin etc., cel mult ar trebui un stil muzical, gen HipHop featuring Ion Dolanescu :D

VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

Member

Care muzica? Comedia asta nu mai are legatura cu muzica de vreun deceniu. De fapt, a avut doar tangente intermitente cu muzica dintotdeuna, cand au trecut ABBA si inca vreo 2-3 artisti pe acolo, in rest a fost de o mediocritate crunta. Cine e interesat de muzica nu se uita la asa ceva. O cheltuiala enorma de bani si resurse pentru vreo 3-4 melodii decente in peste jumate de secol, cand mii de artisti scot cate 7-8 intr-un an. Este o absurditate, dar pana la urma necesita si masele niste circ ieftin.

M-am mai contrazis cu cineva de curand si persoana aia nu stia decat un (1!!!) titlu de melodie si 3 nume de artisti din intregul parcurs de 67 de ani al festivalului si se contrazicea cu mine despre calitatea muzicii de acolo. Dar nu ma mira, ca fix oamenii de genul sunt publicul circariei asteia. Iti si imaginezi doua vanzatoare de consignatie cu 8 clase: "Iote, fa, ce rochie are asta! De unde-s astia, din Ungaria? Sper sa nu iasa, huo! Iote, fa, si la ala, e femeie, sau barbat?! Femeie cu barba! Fa, striga-l pe Nelutzu sa vina si el sa vada!"

Edited by VarfulOmu2505, 12 July 2023 - 07:31.

andreyyshore

andreyyshore

Member

Păi cu imaginația o să și rămâi.

TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

Senior Member

Apropos de ABBA, pana la ei nu aparusera pe scena decat artisti imbracati decent, in costumatii clasice, barbatii la costum iar femeile cu rochii. Dezmatul a inceput cu ei, cu vestimentatia de festival rock, cand toti au ramas cu gura cascata. Au castigat Eurovisionul din 1974 cu piesa Waterloo, poate mai mult datorita faptului ca au cantat in engleza si avea melodicitatea tipica slagarului european. Ceilalti cica o ardedau mieros cu balade rasuflate. Dupa care au devenit faimosi in toata lumea, peste noapte.

andreyyshore

andreyyshore

Member

Ca să creștem numărul de postări on-topic:

Malmö Arena a putut susține în februarie greutatea mega-ecranului lui Loreen, spre deosebire de Liverpool Arena, unde a fost nevoie de o versiune în miniatură. Partea proastă e că și asta are capacitate destul de mică și iar va fi luptă mare pe bilete.

Cipry7

Cipry7

The Doctor

TVR ar vrea să spună pas anul viitor.

https://www.libertat...zie-4655037/amp

Cipry7

Cipry7

The Doctor

EBU anunță oficial cele 37 de țări care vor participa la Eurovision 2024, cu mențiunea că se poartă negocieri cu TVR pentru participarea României.

https://eurovision.t...ters-head-malmo

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Foarte bine că România a zis pass.
Și așa voturile sunt mânărite.

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

dorin_2k, pe 10 decembrie 2023 - 19:29, a scris:

Foarte bine că România a zis pass.
Și așa voturile sunt mânărite.
Mda, fiecare ediție din ce în ce mai slabă și penibilă... Aș spune că deja se "știe" câștigătorul ediției din 2024, începe cu I...

Edited by Vlad_22, 16 December 2023 - 20:00.

TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

Senior Member

Ăia ne cred aroganți și cu nasul pe sus, când probabil e vorba despre, altceva.

wiseguy76

wiseguy76

just don't

Castigatorul o sa fie un genderfluid-nonbinary-vegan-Just Stop Oil activist din fasia Ghaza cu bunici ukrainieni.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Vizualizare mesajVlad_22, pe 16 decembrie 2023 - 20:00, a scris:

Mda, fiecare ediție din ce în ce mai slabă și penibilă... Aș spune că deja se "știe" câștigătorul ediției din 2024, începe cu I...
Daca tine "răzmerița" până atunci, sigur Israel câștigă.
Ia să văd cu ce cântec participa.

Aoleu. Am găsit petitii să excludă Israel de la Eurovision 2024

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate