Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...
 Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

cotizatie minima necesara la asigurare privata inainte de investigatii

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

laura98

laura98

New Member

• Grup: Candidate Members
La asigurarile private exista vreo durata minima de cotizat inainte sa pot face investigatii medicale?

liviu_np

liviu_np

Haiduc

• Grup: Senior Members
Intre 6 luni si un an

pasilla

pasilla

Superior Member

Daca vorbesti de asigurari private, atunci numai citind conditiile contractuale poti gasi asemenea informatii.
Nu e ceva standard, se negociaza la incheierea contractului si depinde si de planul ales.

Edited by pasilla, 06 July 2023 - 22:15.

florinellll

florinellll

Senior Member

In 90% din situatii iesi in pierdere financiar

vladut01

vladut01

Active Member

• Grup: Members
ar trebui sa vezi daca acopera si pre existing conditions. Daca te gandesti sa inchei una s-ar putea sa-ti ceara sa faci un examen medical si/sau sa declari de ce boli suferi. Apropo de ce zice @florinellll peste ocean o companie de asgurari are cel putin 30% in plus la costuri fata de beneficii. Daca e de ajuns la operatii tot la stat se fac operatiile mai complicate. Dupa parerea mea o asigurare e obligatorie as spune eu daca calatoresti peste ocean. Acum multi ani de zile in SUA numai ca sa te duca salvarea la spital era aproape $1000 si prin Canada vreo $600. Dar si daca ajungi la spital companiile de asigurari te vor aduce inapoi in Romania la spitalul de stat daca esti transportabil.

slai

slai

User Incredibil

View Postflorinellll, on 07 iulie 2023 - 05:23, said:

De parca la aia de stat ieși pe plus.

_Smiley_

_Smiley_

Guru Member

View Postslai, on 07 iulie 2023 - 07:42, said:

De parca la aia de stat ieși pe plus.
pai nu vrei sa iesi pe plus, nu?

gushpi

gushpi

cârcotaș

View Postflorinellll, on 07 iulie 2023 - 05:23, said:

cine vrea (brusc) asig privată se știe cu ceva bube ascunse...

laura98

laura98

New Member

• Grup: Candidate Members
am cateva mici probleme din zona dermato, dar as vrea sa mai fac si alte investigatii sa vad cum stau cu sanatatea la diferite capitole

vladut01

vladut01

Active Member

• Grup: Members
nu stiu daca asigurarea privata in Romania functioneaza chiar asa... ar trebui sa citesti manualul (conditiile) din scuarta in scuarta. Peste ocean am fost in Republica Dominicana in vacanta si am calcat peste un nenorocit de arici de mare veninos. De abia am mai putut merge si m-am dus la cabinetul medical din statiune. Acolo un doctor mi-a scos tepii care-mi ramasesera in picior si m-a intrebat daca am asigurare. Aveam prin sotie de la serviciu ei care te asigura pe durata calatoriilor. Sotia a dat telefon, au plimbat-o de la un departament la altul si au intrbat-o tot felul de tampenii. In final i-au dat aprobarea sa fac tratamentul o zi. Idea e ca daca nu e o urgenta intai trebuie sa obtii aprobarea si apoi tratamentul. Poate, din nou, in Romania e altfel dar m-as mira. Probabil o sa te duci la vreun spital privat si medicul generalist care e al spitalului si platit de spital nu o sa-ti prescrie ce analize vrei tu ci o sa incerce sa te convinga ca n-ai nimic ca sa nu bage compania de asigurari la cheltuieli. In plus chiar daca te trimite si se descopera ceva e foarte posibil ca compania de asigurari sa nu mai vrea sa-ti reinnoiasca asigurarea (costi prea mult pentru ei si esti nerentabila)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate