Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce a disparut acest produs din...

Orange anunța mariri de preț, iar...

Recomandare casti audio over ear ...

La multi ani @Ann0nyym0us!
 La multi ani @Andrei11161810!

Glume cu si despre Dacii

Ati cumparat de pe acest site? Es...

Gand
 Diametru si "model" teava...

Eroare L3 dezumidificator StarLight

caut si nu gasesc Philips casetofon

Cum trec la noul Google Analytics?
 problema logare pe iCloud si tele...

Ce sa aleg dintre urmatoarele mod...

Carduri microSD comparatie

Spiritism

Se poate trece de la domeniul electronic la electric?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

Mihalciuc

Mihalciuc

Member

• Grup: Members
Buna ziua. Am terminat inginerie electronica, si lucrez in domeniul de proiectare Pcb.Am fost sunat de o firma de instalatii electrotehnice pentru un post de inginer si am fost chemat la interviu. Dupa interviu, mi-au propus un salar mai mare ca cel de acuma. Intrebare vine acuma, cum o sa ma incadreze pe post de inginer electrotehnist , daca eu sunt inginer electronist. Legea permite asa ceva?

wertyck

wertyck

Guru Member

• Grup: Senior Members
Una e specializarea si alta e functia de incadrare...eu zic ca DA.

wally_walrus

wally_walrus

Junior Member

OP, nu conteaza ce pregatire ai daca firma care-ti ofera job-ul considera ca-l poti face. Nu ezita, iar salariu nu e tot intreaba si de alte beneficii (asigurare, concediu, etc)

Edited by wally_walrus, 03 July 2023 - 10:11.

radu103

radu103

Guru Member

Teoretic toti inginerii au cam facut electrotehnica 1 si 2 (curenti slabi si inalti) introductiva.
Inveti putin si te si autorizezi (chiar daca s-ar putea sa nu fie nevoie ca semneaza sefu), nu e rocket science.

Evident ca nu-i la fel job-ul dar te vei descurca

Edited by radu103, 03 July 2023 - 10:23.

gear

gear

Active Member

Poti sa schimbi domeniul.
Sa te inscri la cursuri de electrician autorizat, ca sa poti ulterior sa dai pentru autorizare ANRE.

DaculScoril0

DaculScoril0

Senior Member

Sfatul meu e să evaluezi ce-ți place să faci, în ce direcție vrei să te îndrepți.
Să faci ceva ce-ți place e mai important decât salariul.

Și electronica și electrotehnica sunt pe val, au viitor așa că poți alege liniștit ce-ți place mai mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate