Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

finantare start up

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Abel2110

Abel2110

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.01.2006
Am un proiect care are cat de cat un orizont. Sunt sigur ca pot sa ma tarasc prin mocirla vreo 3 luni, nedormind noptile si tragand tare, pana cand sa aiba cat de cat continuitate in finante. Chestia care ma seaca, nu am banii necesari pentru un sediu, investitie care s-ar ridica la vreo 3 000-5000 de euro si care ar face ca activitatea sa creasca exponential.

Stiu ca existau anumite institutii, companii (spune-le cum vrei), care iti dadeau credit de start up si luau 50% din firma pe o perioada determinata, de vreo 2 ani.

Stie cineva ceva legat de asta? Prefer sa intre in conducerea firmei pe o perioada determinata cineva, decat sa girez cu casa.

Proiectul, repet, are un potential destul de mare.

#2
Hysony

Hysony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 21.08.2004
cred ca merge cu fundatia saxonia (0% dobanda) iti fac o evaluare a proiectului si peste 6-8 luni, daca proiectul are potential,iti aproba banii.

cauta o firma maricica si incearca sa i convingi ca e bun proiectul, acum cu UE o sa se inmulteasca, daca intradevar e un proiect bun o sa vrea sa-l cumpere sau sa-l finanteze si sa se implice daca le dai partea, treaba e sa-i convigi si sa ai grija sa nu te pacaleasca

Edited by Hysony, 12 April 2006 - 15:47.


#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
foarte important este domeniul in care vrei sa te bagi. Daca sunt servicii o sa ai de alergat deoarece nu prea se baga multa lume. Daca produci ceva care se cauta atunci treaba este ca si rezolvata, imediat o sa ai si finantare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate