Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Incident rutier cu dauna majora

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

Valy_User

Valy_User

Senior Member

• Grup: Senior Members
Dacă o repara la un service de cartier in afara sistemului de asigurări nu are de ce să apare pe Carvertical.
Si eu nu ii înțeleg pe ce care sunt speriați de mașinile cu daune. Aoleu, are parbrizul schimbat. Serios?
Sati voi liniștit ca majoritatea șoferilor au multe daune, nu trec 6 ani fără să facă vreun accident, mai ales in străinătate, toți au CASCO(nu la masinile foarte vechi)si nu ii doare prea tare capul.

Edited by Valy_User, 27 June 2023 - 19:21.

Tarzy

Tarzy

Senior Member

megastorm, on 26 iunie 2023 - 21:34, said:

ca sa nu mai deschid alt topic:
se da intamplarea-
sofer incepator, cu pasager in dreapta, depaseste mult limitele legale de viteza si intra in stalp.
toti supravietuiesc
e intr un oras, dar la periferie si politia nu se autosesizeaza, sa zicem ca nu se suna la 112.
cheama repede platforma si ridica masina
Cum decurge ancheta? Politia deschide dosar si cauta soferul? Soferul de ce e pasibil? Pasagerul are rani, dar care sa nu i puna in pericol viata. E cautat de politie pentru declaratie? Ce se intampla mai exact? Sunt constient ca e vorba de Romania.

daca ajunge la spital cei de acolo sunmt obligati de lege sa anunte politia daca se declara ca ranile sunt urmare a unui accindent, similar si ptr remedierea avariilor la masina .... serviceul nu se apuca de traba daca nu exista un document de constatare a daunelor. asta este partea legala ... ca asa la mica intelegere se poate si altfel.

Stefanos345, on 26 iunie 2023 - 18:44, said:

Nu am casco, doar asigurare normala. Nu se face referire la nimic doar la masina mea.

nu este nimic "anormal" in a avea Casco :).

daca in documentul facut la politie nu au fost precizate avarii altele decat cele la masina ta nu ai de ce sa-ti faci probleme .... atat timp cat nu sunt solicitate despagubiri in baza politei tale RCA este "fara pata".

Multumesc,

titoo

titoo

Senior Member

View PostStefanos345, on 26 iunie 2023 - 16:53, said:

Buna ziua!
Am avut un accident rutier implicat doar cu vehiculul propriu, nu a fost niciun alt vehicul implicat, nu au fost victime, am fost nevoit sa o ridic cu platforma. Politia fiind in patrula s a autosezizat, mi s au facut testele drug si alcoolemie ambele negative. Dupa care am fost condus la sectie pentru o declaratie a evenimentului, unde am fost nevoit sa ofer datele asigurarii si o schita a incidentului. Intrebarea mea este daca aceasta declaratia ajunge la compania de asigurari sau daca incidentul acesta va fi vizibil in vreo baza de date. Multumesc.
Pai ar trebui sa dai detalii suplimentare. In ce ai intrat cu masina, daca exista pagube compania de asigurari va suporta costul daunelor iar tu vei avea malus.

View PostNaijax, on 26 iunie 2023 - 17:02, said:

Tu crezi ca aia de la asigurari sunt imbecili ?
In primul rand au baza de date cu daunele inregistrate pe parcursul asigurarii - poti afla "detalii" vechi de pana la 5 ani
Dupa care - cum crezi ca vei repara masina ?
Mergi la "fraierul" ala de asigurator si spui;
- Asa am gasit-o in parcare dom'le ...

Sa stii ca sunt asa de prosti incat nu fac absolut nici un fel de investigatie
Te cred pe cuvant Posted Image
Ai impresia ca daca ai RCA si mergi la asigurator spunand ca asa ai gasit masina in parcare, vei primi vreo despagubire ? Confunzi RCA cu Casco !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate