Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

Metode de ingrasare

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#37
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Si io as vrea sa mai pun vreo 5kg pe mine nu cumva sa ma sufle vanu cand ies afara :) problema ii ca am incercat cam tot ce se putea incerca si tot nu am pus pe mine nici macar 1 kg de mancat manc cat 3 :D
Am cam 65kg si inaltimea cam 1,78m

#38
[email protected]

[email protected]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.09.2006

View Postdesign, on Oct 24 2006, 10:28, said:

Aici este discutabil subiectul: Greutatea este influentata de: ereditate, stres, regim alimentar, metabolism, etc. Eu NU ma consider slaba, am 167/47....sincera sa fiu, sunt mandra de felul cum arat (multe persoane de varsta mea ar vrea sa arate ca mine, ba chiar si "pustoaicele" si-ar dori un corp ca al meu)....CONCLUZIA: atentie la alimentatie si cat mai multa miscare (in aer liber daca se poate). BEREA? Ash, nu cred ca ingrasa, eu pot spune ca am ratie zilnika.....beau o bere/zi si nimik.

Am ras putin aici :D

Pai nu o bere 1,mai multe de la 2 litri in sus  :notangel:  :naughty:

#39
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Ia dejun omleta 3 oua si sunca de porc de dimineata, apoi la prinz costite si jumari bine prajite ...iar seara o termini cu niste untura pe paine .... si papa in cantitati din ce in ce mai mari..treptat :)...sa vezi cum o sa pui...imediat..dar vezi sa te opresti pe la 65 de kg.....ca dupa aia ..... cazi in cealata extrema ..


Succes :D !
E pe incercate si testate!!!
Si mult efort dupa aia ...normal..
Eventual si un vin rosu sa capeti pofta ...

Daca ti se pare exagerat trebuie sa te gindesti ca "daca papi ca o vrabiuta ramaii o vrabiuta"

Edited by clio2003, 25 October 2006 - 13:37.


#40
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View PostImDrunk, on Oct 25 2006, 00:41, said:

Si io as vrea sa mai pun vreo 5kg pe mine nu cumva sa ma sufle vanu cand ies afara :) problema ii ca am incercat cam tot ce se putea incerca si tot nu am pus pe mine nici macar 1 kg de mancat manc cat 3 :D
Am cam 65kg si inaltimea cam 1,78m

Cred ca e destul bine 65kg la 1.78m. Eu zic sa stai linistit

#41
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View PostImDrunk, on Oct 25 2006, 00:41, said:

Si io as vrea sa mai pun vreo 5kg pe mine nu cumva sa ma sufle vanu cand ies afara :) problema ii ca am incercat cam tot ce se putea incerca si tot nu am pus pe mine nici macar 1 kg de mancat manc cat 3 :D
Am cam 65kg si inaltimea cam 1,78m


Same here. Eu incerc cu bere, sa vedem ce iese... :rolleyes:

View Postclio2003, on Oct 25 2006, 14:33, said:

Ia dejun omleta 3 oua si sunca de porc de dimineata, apoi la prinz costite si jumari bine prajite ...iar seara o termini cu niste untura pe paine .... si papa in cantitati din ce in ce mai mari..treptat :) ...sa vezi cum o sa pui...imediat..dar vezi sa te opresti pe la 65 de kg.....ca dupa aia ..... cazi in cealata extrema ..


Si colesterolul cui ramane?

#42
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postjablonsky, on Oct 25 2006, 16:27, said:

Cred ca e destul bine 65kg la 1.78m. Eu zic sa stai linistit

Toti cei care ma cunosc bine zic ca is foarte slab la cat manc io nu ma consider foarte slab da zic ca un 5kg in plus nu ar strica problema ii ca nu pot pune alea 5 kg pe mine :( o fost aproape o luna cand nu am facut mai nimic numa mancam si dormeam si nu cred ca am pus mai mult de 1kg pe mine :(

@maxy

Io am tot incercat cu berii nu cu bere si nik :( si oricum din Aprilie de cand m-am rupt ca un porc am zis ca mai mult de 2-3 beri nu mai beau orice ar fi   :peacefingers:

Edited by ImDrunk, 25 October 2006 - 23:59.


#43
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostAlexIP, on Oct 6 2006, 03:23, said:

Supe Rollton si Vifon, multe, cat mai condimentate si piperate, si mai vorbim in cateva luni... despre cum sa dati kilele jos. :D

Ingrasa supa de crevete vifon?  :w00t:  Si eu care credeam ca slabesc cind mincam la un prinz un castron de supa vifon....

Oricum, la 30 ani, o sa ai 90kg si o sa ne intrebi cum sa slabesti. Putina rabdare si o sa te ingrasi...

#44
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View PostImDrunk, on Oct 26 2006, 00:57, said:

Toti cei care ma cunosc bine zic ca is foarte slab la cat manc io nu ma consider foarte slab da zic ca un 5kg in plus nu ar strica problema ii ca nu pot pune alea 5 kg pe mine :( o fost aproape o luna cand nu am facut mai nimic numa mancam si dormeam si nu cred ca am pus mai mult de 1kg pe mine :(

@maxy

Io am tot incercat cu berii nu cu bere si nik :( si oricum din Aprilie de cand m-am rupt ca un porc am zis ca mai mult de 2-3 beri nu mai beau orice ar fi   :peacefingers:

consuma multa carne de porc  :yes:

#45
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postjablonsky, on Oct 26 2006, 01:48, said:

consuma multa carne de porc  :yes:

degeaba :( am zis ca am incercat cam tot :) si carnea de porc nu-i nici foarte sanatoasa :( adica parerea mea ii ca ii cea mai proasta carne nu se poate compara cu cea de pui si de vita ca sa nu mai zic cu cea de peste :D

#46
[email protected]

[email protected]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.09.2006
toti ziceti mancati mancati mancati.....

Exercitii,efort fizic,muta mobila ceva,fugi in jurul blocului (casei)
Sa se invete metabolismu sa si arda si sa si depuna

#47
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Aboneaza-te la fast-fooduri,consuma lichide in timpul mesei,manaca mult la o masa dupa ce in prealabil te infometezi.Atentie!!!,sfaturile de mai sus pot dauna grav sanatatii.
Sa nu te puna naiba sa ne asculti....mergi si vorbeste cu un doctor nutritionist!

#48
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Post[email protected], on Oct 26 2006, 11:13, said:

toti ziceti mancati mancati mancati.....

Exercitii,efort fizic,muta mobila ceva,fugi in jurul blocului (casei)
Sa se invete metabolismu sa si arda si sa si depuna


Degeaba tot nu merge :( ce-i drept in ultimu timp nu prea am mai facut efort da acu 2 ani jucam fotbal cam de 3 ori pe sapt si degeaba nu cred ca asta ar fi o solutie singura solutie ar fi sa ma apuc iara de sala si sa iau si ceva vitamine numa din pacate acuma nu-mi permite bugetu :(

@.Cris.M.

La lichide in timpu mesei is nr 1   :lol:  adica manc o felie de paine dupa care beau o cana de apa mai manc una si iara o cana de apa de mai bine de 2 ani tot asa fac asa m-am obisnuit :) si tot degeaba problema ar fi ca nu manc foarte mult da manc foarte des :D

Edited by ImDrunk, 26 October 2006 - 10:27.


#49
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
O idee sa pui pe tine ar fi sa ai o viata echilibrata: exercitii fizice - nu doar dormit pe scaun, mancare diversificata - nu doar carne, si cel mai important: sa mananci in fiecare zi la aceleasi ore, adica orarul sa fie fix, astfel organismul tau isi va face un program fix de ardere si de depunere.
Succes!

#50
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Cred ca omul vrea sa se ingrase si sa ramana sanatos. Fara fast food, carne de porc sau produse pline de e-uri.



Mai multe raspunsuri pentru problema in cauza: http://forum.softped...showtopic=59684

#51
[email protected]

[email protected]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 08.09.2006
Iti urez bafta cu kg.
Nu mai stiu ce sa iti zic.
La mina a mers cu sala,2 luni fara proteine vitamine etc....
Trageam ca un prost si acuma mai simt cum imi cedeaza cateodata muschii,dar cand ajungeam acas eram mort de foame,mancam mult si m-am ingrasat.

#52
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
da-mi un PM si-ti zic cum

#53
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View Postbogdanan, on Oct 26 2006, 15:23, said:

da-mi un PM si-ti zic cum


Esti ca aia cu insigne de prin oras pe care scrie "Vrei sa slabesti acum? Intreaba-ma cum" (in speta, ingrasi)

#54
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Multi zic ca daca manci seara inainte de culcare sau dupa o anumita ora te ingrasi voi ce parere aveti despre asta? Io manc cand mi foame nu conteaza cat ii ceasu :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate