Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Ce este Google Ireland Limited?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

aditomadii

aditomadii

Junior Member

• Grup: Members

View PostMembruAnonim, on 19 iunie 2023 - 19:36, said:

Tu intelegi limba romana? Ai inteles ce scrie acolo?
Unde scrie ca au primit data de expirare, cod CVV ?! Ca sa poti face o plata ai nevoie si de aceste informatii, altfel o plata nu poate fi realizata. Cand cardul expira, aceste date se schimba.
Din pacate acum imi apar datele noului card.

TehCube

TehCube

Railgun user

• Grup: Senior Members
S-ar putea sa fie din cauza ca nu s-a schimbat numarul cardului, si banca trimite doar noua data de expirare.
Ultima oara cand mi-am schimbat cardul (de debit, dar nu cred ca conteaza), am primit fix acelasi numar de card, cu alta data de expirare si alt CVV.

Nu zic ca asa e ok, dar o pot scalda ca te ajuta sa pastrezi infromatiile la zi fara sa-ti bati capul. Posted Image

Edited by TehCube, 19 June 2023 - 22:45.

fabian23

fabian23

Active Member

View Postaditomadii, on 19 iunie 2023 - 19:27, said:

Ce spui, sunt basme?

Daca eu vad bine, e-mail-ul este trimis pe 18 Mai. Problema-i curenta, suntem in luna Iunie sau imi scapa mie ceva?

aditomadii

aditomadii

Junior Member

View Postfabian23, on 20 iunie 2023 - 08:43, said:

Daca eu vad bine, e-mail-ul este trimis pe 18 Mai. Problema-i curenta, suntem in luna Iunie sau imi scapa mie ceva?
Problemele au inceput mai repede. Stau cu cardul blocat deoarece, cei de la google ads unde mi s-a creat un cont si figurez cu o datorie .Cei de la google au suspendat contul creat si acum astept stergerea datoriei. Dupa stergerea datoriei vreau sa sterg si cardul salvat si apoi sa imi fac un card nou.

asffga

asffga

Member

View PostTehCube, on 19 iunie 2023 - 22:44, said:

S-ar putea sa fie din cauza ca nu s-a schimbat numarul cardului, si banca trimite doar noua data de expirare.
Ultima oara cand mi-am schimbat cardul (de debit, dar nu cred ca conteaza), am primit fix acelasi numar de card, cu alta data de expirare si alt CVV.

Nu zic ca asa e ok, dar o pot scalda ca te ajuta sa pastrezi infromatiile la zi fara sa-ti bati capul. Posted Image
In 99% din cazuri, la preschimbari de carduri va ramane acelasi numar de card.
In acel 1% in care se schimba si numarul de card se face preventiv, pe baza unor algoritmi anti-frauda sau pentru ca numarul cardului actual a fost marcat ca fiind posibil compromis.

Practica asta e cam aiurea din punct de vedere al securitatii, facand mai facila frauda pentru cei ce obtin o baza de date chiar si veche, ei deja au obtinut numele, numarul cardului si data expirarii... singura necunoscuta ar fi acel CVV, dar ala nu e un mare impediment.

Au gasit o metoda sa taxeze si securitatea, daca vrei securitate mai buna, trebuie sa platesti taxa de reemitere la cerere, declarand ca acel card e compromis si soliciti alt numar de card.

wertyck

wertyck

Guru Member

• Grup: Senior Members
Vezi că acel 99% nu mai e valabil de mulți ani. Am cont la vreo patru bănci plus alte șase fintech-uri și la niciuna dintre ele nu mi-a emis noul card cu numerele vechi, ci am cele 16 cifre diferite la toate cardurile reînnoite.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate