Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sub-Arie Foto cu telefonul

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Văd în special pe topicul Huaei P60 Pro și nu numai o sumedenie de postări cu fotografii cu telefonul. Practic 99% din topic este cu fotografii.

https://forum.softpe...o/page__st__288

În acest sens analizați posibilitatea creerii în aria Foto a unei sub-arii Foto cu telefonul.

Acolo ar putea să dezbată chestiuni ce țin de foto care, zic eu, sunt specifice acestui domeniu și astfel să se elibereze topicul dedicat fiecărui telefon în parte.
Mulțumesc.

Edited by badmania98, 10 June 2023 - 14:40.


#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Nu e pe aria Foto, dar e despre poze cu telefonul: https://forum.softpe...elefonul-mobil/

P.S. Chiar 99% nu e!:)

#3
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
E ascuns bine topicul respectiv. Eu cel puțin îl găsesc neintuitiv.
Eu nu văd legătura cu Generalitati-si-probleme-tehnice-nespecifice-ale-telefoanelor-mobile/

Edited by badmania98, 10 June 2023 - 18:29.


#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Ce să zic, eu acolo l-am găsit de prima oară și na, m-am obișnuit.
Pe de cealaltă parte, pe aria Foto se pun „fotografii”, cu telefonul mobil se fac maxim „poze”. Și asta nu e de la mine, să știi...:)

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007

View Postbadmania98, on 10 iunie 2023 - 14:28, said:

Acolo ar putea să dezbată chestiuni ce țin de foto care, zic eu, sunt specifice acestui domeniu

Ce te opreste sa faci asta acum acolo? In afara de faptul ca aria e moarta si rar mai scrie cineva.

#6
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001

View Postdani.user, on 11 iunie 2023 - 12:27, said:

Ce te opreste sa faci asta acum acolo? In afara de faptul ca aria e moarta si rar mai scrie cineva.
Nu vorbesc de un topic. Nu-l vreau pentru mine ci pentru pasionații de foto cu telefonul mobil care umplu topicul destinat telefonului cu gâze, floricele , etc,
Doar un moderator cred că poate face această sub-arie.

Edited by badmania98, 11 June 2023 - 14:33.


#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postbadmania98, on 10 iunie 2023 - 14:28, said:

Acolo ar putea să dezbată chestiuni ce țin de foto care, zic eu, sunt specifice acestui domeniu și astfel să se elibereze topicul dedicat fiecărui telefon în parte.

personal consider ca ar iesi o varza cumva. fiind topic dedicat telefonului x, evident ca cine e interesat de acel model, gaseste si pozele aferente acelui model. cand faci o subarie pt asta, copiezi intreaga arie de telefonie si o pui din nou in noua arie, doar pt a pune poze acolo

evident ca nu le poti tranti doar, mai scrii cateva cuvinte, ori careva intreaba de una sau alta, astfel ca ajungi la o discutie ce se tine in 2 parti, on topic sau nu, despre fiecare model in parte

fiind si pozele pe acelasi topic cu restul problemeleor unui anume model, ai o situatie clara zic eu, despre acel model si ce se poate face. ori daca vine update, cum se mai adauga sau scot functii, o sa iasa un talmes balmes de discutii in paralel

topicul actual, fiind la generalitati despre telefoane, cred ca isi atinge exact scopul acesta, pus poze cu diferite telefoane, deci un topic la subiect si pe aria potrivita

#8
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Am înțeles. Asta e.

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
e opinie personala, dar poate alti colegi vad altfel

#10
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007

View Postbadmania98, on 11 iunie 2023 - 14:31, said:

ci pentru pasionații de foto cu telefonul mobil care umplu topicul destinat telefonului cu gâze, floricele , etc,

Poate-i mai bine sa nu le puna deloc. Arta nu-i s-o aprecieze cineva, iar cine cauta poze facute cu telefonul X gaseste oricate pe net.

#11
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Și cum îi convingi să nu o facă? Că vrei să citești despre telefon și vezi numai poze și fel de fel de termeni folosiți în domeniul respectiv.

Edited by badmania98, 11 June 2023 - 20:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate