Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Firma reparat canalizare fara sapatura (no dig) in Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 22.05.2018
Salut.

Stau intr'un bloc micut si vechi din Bucuresti, sub care s'a fisurat o teava de canalizare care trece prin fundatie.

Avand in vedere ca demisolul este locuit, am vrea sa facem o reparatie fara sapatura.

Poate cineva sa'mi recomande o firma din Bucuresti capabila sa reconditioneze conducte vechi prin camasuire?

Multumesc.

#2
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,479
  • Înscris: 05.04.2023
Conducta fisurata trebuie inlocuita pe acea portiune, carpeala prin 'camasuire' e doar o masura temporara.
Anunti locatarii, intervii si apoi nu-ti mai pasa.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Prb teava e antica.
Trebuie inlocuit tot si gata.

#4
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 16.02.2013
Procedura se utilizeaza frecvent in vest. Se introduce intre 2 camine de vizitare un "pantalon" din tesatura de fibra de sticla impregnat cu o rasina, se sigileaza la capete, se umfla cu aer si se intareste rasina introducindu-se abur.
In Bucuresti nu stiu, dar am colaborat la o reparatie a unui cos de fum cu o firma din Harghita/Mures.
S-au deplasat la Iasi si au lucrat impecabil. Din cite stiu au pagina pe internet. Vedeti daca nu este mai ieftin totusi varianta cu spartul si inlocuit tronsonul deteriorat.

#5
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 02.09.2009
"No dig" stiu ce inseamna ,nu inteleg ce vrei sa spui cu expresia "fara sapatura"
Precizez ,sunt nascut ,crescut in EngleziaPosted Image

#6
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 12.11.2012

View Post86C415, on 05 iunie 2023 - 14:01, said:

Salut.

Stau intr'un bloc micut si vechi din Bucuresti, sub care s'a fisurat o teava de canalizare care trece prin fundatie.

Avand in vedere ca demisolul este locuit, am vrea sa facem o reparatie fara sapatura.

Poate cineva sa'mi recomande o firma din Bucuresti capabila sa reconditioneze conducte vechi prin camasuire?

Multumesc.

Daca mai intri p aici sa gasesti o recomandare de firma care sa iti faca reparatie fara sapatura la conducte vechi prin camasuire iti recomand eu firma Karpatia Canalizari care este parte din grupul german Kirchhof GmbH Kanalreinigung
https://karpatia.ro/servicii/

Vine baetii cu camere de filmat, le baga prin tevi sa vada unde sa camasuiasca tevile

#7
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 22.05.2018

View Postpateu_98, on 08 iunie 2023 - 00:23, said:

...

Merci.

Edited by 86C415, 12 June 2023 - 15:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate