Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

The Idol (2023-)

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 02.06.2020
Primul episod al serialului “The Idol”, unde joacă artistul The Weeknd, a intrat pe HBO Max. În fiecare luni apare un nou episod. Dacă v-a plăcut “Euphoria”, alt serial HBO, s-ar putea și acest nou serial să vă fie pe plac.

Edited by AlexFCSB4, 05 June 2023 - 08:09.


#2
neaRica

neaRica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 08.02.2023
ce a ajuns sa faca si fiica-sa lui depp, fi-mi-ar scarba

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,136
  • Înscris: 27.06.2007
au luat-o si astia pe aratura.. da rau de tot
nu mai stiu ce sa scoata...

Attached File  d41acd27aebc836c58f38dee72ca17ea.jpg   16.19K   7 downloads

 AlexFCSB4, on 05 iunie 2023 - 08:09, said:

unde joacă artistul The Weeknd
daca si asta a ajuns artist...

Edited by STARTREK1, 05 June 2023 - 11:37.


#4
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 19.05.2002
Opinii...
https://adevarul.ro/...ai-2273000.html

#5
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 02.06.2020
Cei de la HBO vor să atragă și publicul feminin, care e predominant la Netflix, de aceea încearcă și seriale gen “Euphoria” și “The Idol”. Cu primul serial au avut succes, e posibil și cu al doilea, mai ales pentru The Weeknd, un artist foarte popular, a zis aici mai sus cineva “dacă și ăsta a ajuns artist…”, de exemplu “Blinding Lights” are 720.000.000 de vizualizări pe YouTube. Deci da, HBO vrea să atragă și publicul feminin, majoritatea serialelor lor sunt urmărite preponderent de noi, bărbații.

#6
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

 STARTREK1, on 05 iunie 2023 - 11:34, said:

daca si asta a ajuns artist...
Dude, daca NICI ĂSTA nu e artist....

 drgroza, on 05 iunie 2023 - 11:50, said:

Mai bine si le băgau in găoz (dar e drept ca datorita lor m-am apucat de el). Nu par ca stiu ce vorbesc, si ca doar au luat CE SE ZICE despre el. Nu e rău, singura problema e ca amîndoi protagoniștii nu-s actori de meserie, si asta se vede (aia a mai apărut prin filme, dar suficient de puțin cit sa se vadă ca nu știe sa joace, si oricum n-a lăsat vreo dîra cu rolurile ei.

Si amîndoi se cam joaca cu faimozitatea (name recognition-ul) lor: Lili Rose Depp e model (deci își arata corpul, joaca (ca ta-su) o cintareata (ca mă-sa). The Weeknd NU joacă un cîntăreț (si e mișto cînd ii zice aia "tu nu știi ce-i aia sa fii cintaret) dar ii da sfaturi de cum sa conte. Păcat ca arata aici ca fiul lui Denzel Washington, cu totul nepotrivit pentru rol, si nici nu joaca convingător. Si daca nu ma-nsel ăștia și-o trag si-n viața reala.

Restul actorilor si dialogurile sint top, specific HBO-ului. "There's no shame in being a slut", fucking nailed it.

#7
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
de la o vreme apare tot mai des cantareti in filme nu inteleg chestia asta.. nu le ajung banii din cantat saracii

#8
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 06.01.2005

View Posthellmarvel, on 05 iunie 2023 - 16:27, said:

Dude, daca NICI ĂSTA nu e artist....
De gustibus .... vomit cand il aud pe "artistul" asta. In pandemie am fost suprasaturat cu rahatul asta infumurat (zic infumurat ptr ca se dadea cu fundul de pamant la un moment dat ptr ca nu primise nush ce premiu). Alea doua cantece, pe care le avea, au fost difuzate de cel putin 5 ori in fiecare zi, cel putin pe Europa FM.
De curiozitate am vazut primul episod din serial, porcarie. Un Justin Timberlake negru face sex extrem cu o blonda derutata. BLM checked - George Floyd razbunat
Mai departe, algoritmul functioneaza mai ceva decat in politica romaneasca, distribuiti dupa merite "artistice": homesexual, transgender, asiatici si urate.
Singurul lucru interesant din film - cele cateva secvente din Basic Instinct care rulau pe un tv (banuiesc ca se vrea a fi o referinta subtila la ceva care urmeaza).

#9
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

View Posthellmarvel, on 05 iunie 2023 - 16:27, said:

"There's no shame in being a slut", fucking nailed it.
In caz ca nu s-a prins cineva, faza asta a fost misto pentru ca ăla care a zis-o n-a facut-o ca sa-i puna palma lui aia, ci EXACT INVERS, a vrut sa spuna ca nu poti vorbi de rusine cind faci ce a facut aia (vedeti voi ce).

View Postgelublabla, on 06 iunie 2023 - 10:49, said:

se dadea cu fundul de pamant la un moment dat ptr ca nu primise nush ce premiu). Alea doua cantece, pe care le avea, au fost difuzate de cel putin 5 ori in fiecare zi, cel putin pe Europa FM.
Poate-l confunzi cu Kanye West. Nu-i sint nici eu fan sa-i urmaresc viata (am si nimerit alaturi ca ar fi imbîrligat cu aia si-n viata reala) dar îi recunosc meritele muzicale. Ăsta nu e doar cintaret, e MUZICIAN, isi compune singur muzica, nu ca Taylor Swift, care cinta doar ce i se pune in fata (poate ma insel si aici, dar asa imi pare), si ce muzica e data pe heavy rotation la radio chiar merita ascultata pina la capat (cel putin eu asa fac, si dau si mai tare). Pe la inceput a miorlait si el de dor si jale, dar a crescut mult intre timp, si acum nu cred ca e cu nimic mai prejos decit John Legend sau Bruno Mars.

View Postgelublabla, on 06 iunie 2023 - 10:49, said:

Un Justin Timberlake negru face sex extrem cu o blonda derutata.
Mai departe, algoritmul functioneaza mai ceva decat in politica romaneasca, distribuiti dupa merite "artistice": homesexual, transgender, asiatici si urate.
Unde ai vazut tu sex ca inca n-au ajuns pina acolo? BDSM-ul ăla a fost o chestie metaforica, cum era ea de inchistata, si cind i-a dat ăla sa respire „now sing”, de fapt a eliberat-o de ce piedici avea pe creier. Si in afara de distributie, n-are nici o treaba cu „agenda” si ce mai zici acolo, aia nu e o femeie stronk & independent, bossy & shiet, ci din contra, pasarica fragila care trebuie indrumata de badboi bine intentionat.

#10
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 06.01.2005

View Posthellmarvel, on 06 iunie 2023 - 12:32, said:

Poate-l confunzi cu Kanye West. Nu-i sint nici eu fan sa-i urmaresc viata (am si nimerit alaturi ca ar fi imbîrligat cu aia si-n viata reala) dar îi recunosc meritele muzicale. Ăsta nu e doar cintaret, e MUZICIAN, isi compune singur muzica, nu ca Taylor Swift, care cinta doar ce i se pune in fata (poate ma insel si aici, dar asa imi pare), si ce muzica e data pe heavy rotation la radio chiar merita ascultata pina la capat (cel putin eu asa fac, si dau si mai tare). Pe la inceput a miorlait si el de dor si jale, dar a crescut mult intre timp, si acum nu cred ca e cu nimic mai prejos decit John Legend sau Bruno Mars.
Crede-ma ca nu l confund, fac urticarie cand il vad sau aud.
https://www.bbc.com/...t-arts-55070142

Quote

Unde ai vazut tu sex ca inca n-au ajuns pina acolo? BDSM-ul ăla a fost o chestie metaforica, cum era ea de inchistata, si cind i-a dat ăla sa respire „now sing”, de fapt a eliberat-o de ce piedici avea pe creier. Si in afara de distributie, n-are nici o treaba cu „agenda” si ce mai zici acolo, aia nu e o femeie stronk & independent, bossy & shiet, ci din contra, pasarica fragila care trebuie indrumata de badboi bine intentionat.
Ultima oara cand verificasem BDSM ul era o practica sexuala, un pic mai extrema dar tot in randul practicilor sexuale era inglobat (unde a ascuns cantaciosul cubul de ghiata?).
Cand m-am referit la alogoritm m-am referit la toata distributia: negrul este, gay ul era pe acolo, jurnalista - banuiesc ca era transgender (recunosc nu am ascultat dialogurile in totalitate - am dat pe repede inainte), asiatica era acolo, urate din belsug. Deci, ce era eronat in ce am spus?
Nu am incercat sa caut si sa inteleg subtilitatile, daca exista, ptr gustul meu filmul este prea prost!

#11
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

View Postgelublabla, on 06 iunie 2023 - 15:12, said:

Crede-ma ca nu l confund, fac urticarie cand il vad sau aud.
https://www.bbc.com/...t-arts-55070142
Acuma, daca tot ai pus link-il ăla, nu ti se pare ca are dreptate?

After Hours is the biggest-selling album of the year so far in the US, while Blinding Lights is the longest-running top 10 hit in US chart history.

Blinding Lights mi se pare si mie cea mai buna piesa a lui, sa iei 3 Grammy-uri pina atunci si sa fii trecut cu vederea pentru albumul ala e ca ce-a pățit Alec Guinness, după o viață de actorie, e ținut minte pentru un rolișor in Star Wars.

Edited by hellmarvel, 06 June 2023 - 15:46.


#12
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 06.01.2005

View Posthellmarvel, on 06 iunie 2023 - 15:44, said:

Acuma, daca tot ai pus link-il ăla, nu ti se pare ca are dreptate?

After Hours is the biggest-selling album of the year so far in the US, while Blinding Lights is the longest-running top 10 hit in US chart history.
Nu mi se pare, dupa logica asta Baby shark ar trebui sa fi luat toate premiile posibile, e un evergreen, 12 miliarde vizualizari si numaratoarea continua.
O fi mare, mie nu mi place. Am senzatia ca a venit pe un curent in care musai trebuie sa li se recunoasca negrilor orice merite, un fel de compensatie ptr ca, candva, au fost oprimati. O mizerie care a generat tot felul de porcarii: de la modificarea de titluri de carti clasice, la denaturarea istoriei in filme tampite sau transformarea povestilor. Afrostrumfii oare cand apar?

Edited by gelublabla, 06 June 2023 - 16:50.


#13
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010

View Postgelublabla, on 06 iunie 2023 - 16:47, said:

, 12 miliarde vizualizari si numaratoarea continua.

musai trebuie sa li se recunoasca negrilor orice merite,
Vizualizările nu-s tot una cu vinzarile. De pe albumul asta sărit la Grammy 3 din 4 single-uri au fost #1 in Billboard Top 100. Îți place nu-ți place, așa se scrie istoria.

Si ăsta nu e orice negru (dar cred că-mi răcesc gura degeaba), ci unul din seria, cum am mai zis, Bruno Mars si John Legend, CU MERITE IN MUZICA. Si Taylor Swift rupe la vinzari, dar pune-i unul linga altul, vezi care scrie istorie. Btw, personajul din serialul asta aduce vag cu cariera lui Britney Spears. Cum au căzut cărțile in istorie pentru ea?

#14
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 06.01.2005
Te pripesti in concluzii daca insinuezi ca nu mi place doar ptr ca e negru.
Muzica adolescentei mele este reprezentata de KLF, Snap, Michael sau Prince, printre altii.
Tu mi l pui pe cantaciosul asta de acum langa Taylor Swift si mi spui ca e foarte bun, eu il incadrez in mizeria asta care mi baga cu forta pe gat ideea ca Cleopatra a fost negresa.

#15
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Crezi sau nu, reteaua mea wireless se numește KLF, de pe vremea cînd ii căutam la standurile de casete si nici vinzatorii nu auziseră de ei (ca deh, nu erau Snap sau Dr. Alban.
Attached File  Screenshot_20230606-211313.png   68.07K   6 downloads

Chestia e ca una-i una si alta-i alta: ăsta nu e vedeta umflată cu pompa, care vine si trece cu vara. Nu te pune nimeni să-l asculți sau sa-ti placă. Ai ce critica la el, si am spus deja ca n-are ce căuta in rolul ăsta (n-arata si nici nu se poartă a mascul feroce), totul e ss nu-l judeci pe baza de bias-uri pe care le ai si de care el n-are nici o vina.

#16
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 12.03.2010
Cred că-mi iau vorbele inapoi, fata lui Depp STIE (sau ma rog, poate) sa joace, pune suflet si toate cele. N-o prea ajuta fața, prea încearcă sa semene cu mă-sa si cu Kate Moss in același timp, dar rolul ăsta s-sr putea sa fie marea ei șansă de lansare.

In rest, serialul nu e nici pe departe ce s-a trîmbitat (de rău) de el, dar nu cred ca e nici pentru mine. N-am văzut nici 50 Shades of Grey, nici Euphoria, am vazut-o pe Lili Rose Depp in noul ei rol, ii doresc succes.

#17
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,768
  • Înscris: 25.10.2004

View Posthellmarvel, on 12 iunie 2023 - 12:57, said:

Cred că-mi iau vorbele inapoi, fata lui Depp STIE (sau ma rog, poate) sa joace, pune suflet si toate cele. N-o prea ajuta fața, prea încearcă sa semene cu mă-sa si cu Kate Moss in același timp, dar rolul ăsta s-sr putea sa fie marea ei șansă de lansare.

In rest, serialul nu e nici pe departe ce s-a trîmbitat (de rău) de el, dar nu cred ca e nici pentru mine. N-am văzut nici 50 Shades of Grey, nici Euphoria, am vazut-o pe Lili Rose Depp in noul ei rol, ii doresc succes.
actrita chiar si-a jucat rolul de "vedeta", ar fi interesant de vazut si in alte roluri.
Weeknd e paralel cu actoria dar muzical are ceva acorduri in piesele sale care "gadila" bine si ar fi ok sa ramana doar in domeniul muzicii.
parerea mea

Edited by catalinn, 12 July 2023 - 00:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate