Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cum sa apara poze cu data,ora ?!

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007
Astazi am"pedalat"vreo 2 ore pe telefonul Samsung Galaxy XCover6 Pro,telefon primit ieri dupa masa.
Cam la toate le gasii o rezolvare,mai putin nu stiu sa fac poze care sa apara cu data,ora pe ele.
Am gasit ceva cu #Adaugare eticheta,degeaba o scriu si salvez,nu ramana vizibila in poza.
Poate cei care folositi Samsung de mai mult timp,o sa ma luminati si pe mine.
Va multumesc.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Nu prea se mai foloseste dar in mod normal trebuie sa fie in setarile camerei foto. Pe un Android 12 stock exista posibilitatea inscriptionarii datei, a unui text , modelul telefonului si marimea si pozitia fontului.
O alta varianta e sa folosesti un soft gen FastStone care sa prelucreze toate fotografiile si sa inscriptioneze metadatele vizibil.
https://soft.mydiv.o...age-Viewer.html

Edited by Leo2006, 03 June 2023 - 21:36.


#3
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 25.01.2002
nu am telefonul tau, dar am telefon samsung. la mine optiunea respectiva se numeste WATERMARK. dupa ce o activez, apar optiuni de configurare:

[ https://i.imgur.com/lAtF06H.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

o a 2-a posibilitate este sa folosesti programul irfan view (gratuit), in care sa incarci poza facuta cu telefonul tau. folosesti functia edit >>> insert text (ctrl+T)m in fereastra aparuta jonglezi cu atributele textului - font, culoare, stil, etc. pentru simpla aparitie a orei si datei creerii fotografiei, apesi butonul "Append EXIF date/time", pentru optiuni avansate apesi butonul help, vei primi optiuni despre ce informatii poti adauga bazate pe cele din EXIF-ul fotografiei. folosesti butonul preview urmat de click in fotografie, pentru a vedea cum se vede ceea ce vei scrie pe poza. la final, salvezi poza cu SAVE AS. eventual, dupa ce stapinesti metoda, o poti folosi ca batch, pentru a face asta automat, pe mai multe poze



[ https://i.imgur.com/tRVR863.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 tEo, on 03 iunie 2023 - 21:45, said:

nu am telefonul tau, dar am telefon samsung. la mine optiunea respectiva se numeste WATERMARK. dupa ce o activez, apar optiuni de configurare:
Are si asta. Ar trebui sa functioneze:
Watermark: Add a watermark to the bottom left corner of your pictures.

Edited by pasilla, 03 June 2023 - 21:49.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,608
  • Înscris: 07.02.2003

 ghita_49, on 03 iunie 2023 - 21:16, said:

Poate cei care folositi Samsung de mai mult timp,o sa ma luminati si pe mine.
Simplu, watermark in engleza.

Attached File  Screenshot_20230603-230011_Camera.jpg   97.35K   90 downloads

Edited by andreic, 03 June 2023 - 22:01.


#6
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,284
  • Înscris: 08.11.2016
Nu stiu la Samsung dar Xiaomi are aceasta optiune si se numeste '"Filigran", se poate si customiza.

#7
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,802
  • Înscris: 13.08.2008
Exista si Timestamp Camera.

#8
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007

 Bombalurina, on 03 iunie 2023 - 23:53, said:

Nu stiu la Samsung dar Xiaomi are aceasta optiune si se numeste '"Filigran", se poate si customiza.
Eu am 3 telefoane Xiaomi.Toate au optiunea de care spui tu,un scris mic cu data si ora.Creeaza o amintire placuta chiar si pe pozele"fizice".De Samsung ce pot sa spun,la pomul laudat sa mergi cu sacul spart.

La telefoanele Samsung exista posibilitatea dea modifica schimba softul si a instala inregistrare apeluri ? La toate telefoanele Xiaomi am facut aceasta schimbare,toate sunt in stare de folosire.

#9
ghita_49

ghita_49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.08.2007

 ghita_49, on 04 iunie 2023 - 08:16, said:

Eu am 3 telefoane Xiaomi.Toate au optiunea de care spui tu,un scris mic cu data si ora.Creeaza o amintire placuta chiar si pe pozele"fizice".De Samsung ce pot sa spun,la pomul laudat sa mergi cu sacul spart.

La telefoanele Samsung exista posibilitatea dea modifica/schimba softul si a instala inregistrare apeluri ? La toate telefoanele Xiaomi am facut aceasta schimbare,toate sunt in stare de folosire.


#10
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

 ghita_49, on 04 iunie 2023 - 08:16, said:

Eu am 3 telefoane Xiaomi.Toate au optiunea de care spui tu,un scris mic cu data si ora.Creeaza o amintire placuta chiar si pe pozele"fizice".De Samsung ce pot sa spun,la pomul laudat sa mergi cu sacul spart.
De Samsung nu poți spune nimic că nu ai Samsung. Dar ai simțit nevoia să te dai mare cu telefonul tău...
Pentru răspuns la subiect vezi ce a scris @tEo.

 ghita_49, on 04 iunie 2023 - 08:16, said:

La telefoanele Samsung exista posibilitatea dea modifica schimba softul si a instala inregistrare apeluri ?
Ce soft ai schimbat?

#11
adnana2121

adnana2121

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 22.09.2021
Denumirea fisierului salvat contine anul ora secunda executarii fotografiei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate