Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Ce aplicatie imi trebuie sa...?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
YQZS

YQZS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.03.2022
Salutare la toata lumea! Daca subiectul nu aici trebuie postat, rog un moderator sa il mute unde ...trebuie! Situatie pe scurt: Telefon Redmi Note 10S. Vreau sa il conectez la un Monitor 144hz Gaming Portabil ARZOPA 15.6", FHD, HDR USB-C/HDMI, G1 GAME
Ce aplicatie imi trebuie sa pot efectua comunicarea intre cele doua "oratanii"? Speram sa fie mufa USB C la USB C si sa mearga. Nu merge!
Multam!

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
C-am asa poti sa rezolvi: https://www.amazon.c...K5XYWRRF8CC43NP

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

View PostYQZS, on 02 iunie 2023 - 11:32, said:

Salutare la toata lumea! Daca subiectul nu aici trebuie postat, rog un moderator sa il mute unde ...trebuie! Situatie pe scurt: Telefon Redmi Note 10S. Vreau sa il conectez la un Monitor 144hz Gaming Portabil ARZOPA 15.6", FHD, HDR USB-C/HDMI, G1 GAME
Ce aplicatie imi trebuie sa pot efectua comunicarea intre cele doua "oratanii"? Speram sa fie mufa USB C la USB C si sa mearga. Nu merge!
Multam!

Dar telefonul stie sa dea semnal videi pe USB-C?

#4
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008
Îți trebuie un adaptor MHL, de la usb C la HDMI. Acum, nu știu dacă acel Xiaomi oferă suport MHL, telefoanele mai vechi suportau. S-a trecut acum pe conexiuni wireless, cum ar fi Miracast.

Edited by caiuscorneliu, 02 June 2023 - 13:04.


#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 01.01.2010
Daca poate, si unele telefoane pot (Samsung NOte 10 al meu de exemplu), merge cu USB C catre HDMI. I

ti trebuie radiator pentru racire, ceva activ. Bine, al meu are si un CPU pacatos, dar ti-l rupe un ecran mare. Eu iti recomand un HUB, dar iar problema incalzirii. Cu un hub, daca permite telefonul, conectezi tot felul de chestii la telefon si telefonul la tot felul de chestii.
PS: telefonul poate 144 Hz? Sper ca are baterie de peste 5000. Ia sa ma uit. Bateria si CPU-ul fac totul. LE: da, ai baterie de 5000. Nu sh cum se comporta Mediatek-ul acela (cpu). Nu sunt optimist.

#6
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 26.10.2021
Nu are mhl. Colegu cu Amazon, pui articol din Mexic?


#7
YQZS

YQZS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.03.2022
Am citit postarile voastre. Inca sunt in ceata... Monitorul a venit cu:
1 x cablu USB-C la USB-C (functie completa)
1 x cablu Mini HDMI la HDMI
1 x cablu USB-C la USB-A dar tot nu am reusit sa il conectez la telefon.
Asta este: Trec "afacerea" la pierderi datorate lipsei de informatie Posted Image
Va multumesc!

#8
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,528
  • Înscris: 21.12.2006
Înfigi un Amazon Fire stick in monitor (sau un Google Chromecast Android TV), și apoi dai "cast" de pe telefon spre acel diapozitiv

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate