Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Pareri avizate UBER!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
mihaiAndrei2023

mihaiAndrei2023

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2023
Buna ziua!


Imi cer scuze daca s-a mai postat, insa forumul este destul de extins si folosind cautarea nu am gasit exact ceea ce cautam. In cazul in care deja s-a postat, rog un moderator sa inchida post-ul si, daca poate, sa ma redirectioneze catre postul precedent.
Bun ... Rugaminte este urmatoarea. As dori cat mai multe pareri avizate referitor la ... cum mai merg UBER si, respectiv BOLT, acum, in 2023. Pareri avizate, din punctul meu de vedere, inseamna, persoane care in prezent activeaza pe aceste platforme, fie full-time, fie part-time, si care pot si sunt dispusi sa exemplifice cu experienta lor pe ultimele 3-6 luni. Specific aceasta perioada de timp deoarece doar asa ne putem da seama de fluctuatia castigului in timp.
Tin sa mentionez ... ma intereseaza aceste informatii deoarece m-as apuca din nou de aceasta activitate, in incercarea de a mai adauga ceva la venitul lunar. Am mai practicat in trecut, si trebuie sa recunosc ca era mai mult decat indestulator venitul in perioada aceea, insa imi imaginez ca s-au schimbat lucrurile, atat comenzile, cat si tarifele si clientii.
Inca o rumaginte ... rog pe cei care au practicat doar pentru 3-4 ore sa se abtina de la comentarii, deoarece nu poti oferi nici o informatie pertinenta, nefiind in activitate zilnic. In perioada in care am facut eu, stateam pe strada intre 8-10 ore zilnic, si Vineri si Sambata eram pe strada doar noaptea pana in jur de ora 06:00.

In avans va multumesc pentru informatii si va urez ... spor la bani si clienti in continuare!

#2
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
n-am o parere avizata, pot doar sa observ ca sunt mai multi soferi decat clienti. bafta!

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,163
  • Înscris: 13.03.2017
Unde dom'le ?.... unde ?

Una e sa faci UBER in Bucuresti, alta e Baile Tusnad

#4
mihaiAndrei2023

mihaiAndrei2023

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2023
Cu scuzele de rigoare, revin cu o completare. Am uitat cel mai important detaliu ... in Bucuresti.

#5
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 02.09.2006

View PostNaijax, on 31 mai 2023 - 18:06, said:

Unde dom'le ?.... unde ?

Una e sa faci UBER in Bucuresti, alta e Baile Tusnad
mai exista si in ale orase in afara de bucuresti???

#6
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,403
  • Înscris: 09.05.2008
Pfiuuuu, daca citeste utopium e gravidă problema.


#7
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 24.11.2002

View Posttytysor, on 31 mai 2023 - 18:21, said:

mai exista si in ale orase in afara de bucuresti???
Nu exista in alte orase, dar acele orase au apa calda si caldura ;)
Un link de citit.
Bineinteles ca e important si orasul si orarul de lucru. In 2 orase din astea mai mici si cu apa calda 24/24ore am observat ca nu sunt multe masini si destul de des preturi mai mari decat cele de la taxiuri.

#8
alexanrusso

alexanrusso

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 02.12.2016
Ai atestat? Esti pregatit sa dai 35% din castig platformei uber sau bolt? Mai esti pregatit sa dai 30-4-% din ce ramane pe combustibil? da? da-i drumul la condus!

#9
mihaiAndrei2023

mihaiAndrei2023

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2023
35%? Stiam ca e 25% comisionul Uber. Si 10% pentru firma. Motiv pentru care, vreau sa merg pe PFA. Sa nu mai platesc comisionul.
Exact ce spuneam. Eu inainte, cu totul platit, scoteam la sf sapt 1500-2000 de lei pe sapt, bani in buzunar.

#10
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,988
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttytysor, on 31 mai 2023 - 18:21, said:


mai exista si in ale orase in afara de bucuresti???
Da, toate orașele mari, gen Cluj, Iași, Timișoara, Brașov, Constanta, Oradea etc. Uber, Bolt și altele.

Ca ceva part-time sau de început merge să faci ride-sharing câteva luni, dar nu mai mult. Ți se apleacă de la atâta stat în trafic la ore de vârf și de tot felul de clienți+comisioane, carburant, service, consumabile, ori stricăciuni făcute de clienți. Nu mai vorbesc de starea drumurilor.

Mai degrabă livrator al vreunui restaurant sau curier, tot cu mașina, cred că ieși cu mai mulți bani în mână+ bacșiș de la clienți, la final de lună.

Edited by Vlad_22, 31 May 2023 - 20:20.


#11
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 02.09.2009

View Postalexanrusso, on 31 mai 2023 - 19:20, said:

Ai atestat? Esti pregatit sa dai 35% din castig platformei uber sau bolt? Mai esti pregatit sa dai 30-4-% din ce ramane pe combustibil? da? da-i drumul la condus!
Paiiii nu ai inteles,omu' e "grande profesore"in  Uber insa mai vrea cateva detalii de la noi cu scopul de a ne bestelii in final.Posted Image
Poate din cauza ca a fost plecat din tara ..........putinPosted Image

Edited by florinellll, 31 May 2023 - 20:32.


#12
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pot sa iti zic ca utilizator daca te intereseaza...
Uber? - fostii taximetristi cu seminte in coltul gurii. Stau aproape de centru, daca vreau un Uber in centru primii 3 pe care ii selecteaza aplicatia dau refuz, se pare ca stiu metoda sa vada pretul cursei. Niste badarani...
Bolt? - un pic mai bine, doar unul din trei refuza. Din ca am inteles de la soferii de Bolt oricum acum sunt aproape dublu numarul de Bolt fata de Uber.
Uber oricum mereu faceau manarii cu tariful. Din Centru in Cotroceni la 3 dimineata, adica 20 minute de mers pe jos sau 2.2 km, la Uber am tarif 35 de lei, la Bolt 25 si ghiciti ce? La StarTaxi am 20. Si ce sa vezi? La uber refuza primii trei, la Bolt primul sau si al doilea cateodata si la taxi chiar vine...

LE: Dar cum mi-a zis o data un uberist: " pai e vina matale ca stai aproape in centru". Cred ca o sa ma mut undeva in camp langa Popesti.

Edited by Seteh, 31 May 2023 - 21:56.


#13
AztecWarrior

AztecWarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 17.02.2020
Ca si utilizator de Uber (prima oara in august 2017 - nici nu era in Romania), am o parere buna si il folosesc in continuare. La fel si Bolt.
Dar nu as lucra la ei sub nici o forma.
Prefer paznic, portar sau ingrijitor la buget, la stat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate