Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A
 Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Call recorder pentru iOS?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

• Grup: Senior Members
Am un Iphone 12 pro max si am nevoie de un call recorder gratuit.

abac

abac

Guru Member

Nu ai call recorder din cauza de GDPR. Poti sa iti iei gandul.

Maxim poti sa inregistrezi cu iphonul pus pe speaker si al doilea telefon pe post de recorder de voce.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Pe Samsung A52S descarcam direct din magazin soft call recorder.
Cred ca este bine ca am facut subiectul ca nu m-am apucat sa descarc/instalez toate softurile call recoreder din app store.

bobitad

bobitad

Senior Member

stiu ca-s offtopic, dar m-am abinut pana acum, deja de vreo 100 de topice. la ce va trebuie fratilor call record? nu sunteti miliardari, fbi sau sri. eu nu stiu ce e cu mania asta a romanilor cu call record. sa inregistrezi convorbiri ca sa ce? eu cred ca m-as enerva la maxim sa zica unu, stii acum 2 luni te-am inregistrat. ar trebui interzise si topice de genul.

Edited by bobitad, 26 May 2023 - 20:12.

pasilla

pasilla

Superior Member

abac, on 26 mai 2023 - 19:50, said:

Nu ai call recorder din cauza de GDPR.
Mie mi se pare o mare prostie sa nu poti inregistra usor o convorbire telefonica.
Nu vad cine si de ce ar fi deranjat.

Edited by pasilla, 26 May 2023 - 20:22.

abac

abac

Guru Member

Exista o lege europeana care ne protejeaza de d-astia ca tine ;)

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

bobitad, on 26 mai 2023 - 20:12, said:

stiu ca-s offtopic, dar m-am abinut pana acum, deja de vreo 100 de topice. la ce va trebuie fratilor call record? nu sunteti miliardari, fbi sau sri. eu nu stiu ce e cu mania asta a romanilor cu call record. sa inregistrezi convorbiri ca sa ce? eu cred ca m-as enerva la maxim sa zica unu, stii acum 2 luni te-am inregistrat. ar trebui interzise si topice de genul.
Nu ma deranjeaza intreabarea. Chiar ma gandesc? De unde stii tu ca nu sunt miliardar?
Mie imi este util pentru cand am o inregistrare la hotel, nu mai stau sa notez orice lucru discutat la telefon.
Sau in vreo discutie in care altcineva zice ceva diferit de ce am discutat la telefon.

Pe Android aveam call recorder, legal, instalat din App Store.
Stiu toate cunostintele ca am call recorder, deci nu inregistrez pe nimenea pe ascuns si cat timp este vorba de mine, despre propriu telefon, nu am ce treburi compromitatoare sa inregistrez.

pasilla, on 26 mai 2023 - 20:20, said:

Mie mi se pare o mare prostie sa nu poti inregistra usor o convorbire telefonica.
Nu vad cine si de ce ar fi deranjat.
Cine stie. Le pare ca discuta treburi secrete de i-ar putea inregistra careva.

Si pe S23 care este aparut mai nou, si pe acolo discutau utiliatori cum sa activeze inregistrarea. Tot asa sunt programe call recorfer in magazinul google.

Nu cred ca am intrebat ceva asa de tabu. Cred ca mai mult discutia este "care aplicatie" merge bine si fara publicitate din App store.

Chiar si in seara asta discutam cu o cunostinta ceva la telefon si nu am recorderul, si inchisei si ma gandeam...ce naiba nu am call recorder ca ma interasa o informatie.

Edited by MindArchitect, 26 May 2023 - 20:37.

pasilla

pasilla

Superior Member

abac, on 26 mai 2023 - 20:26, said:

Exista o lege europeana care ne protejeaza de d-astia ca tine Posted Image
Astia ca mine, ce ?
Legea aia iouropena are alt spirit, decat cel pe care il blameaza unii.

r_murphy

r_murphy

ANTENIST SPALAT PE CREIER

stiu ca-s offtopic, dar m-am abinut pana acum, deja de vreo 100 de topice. la ce va trebuie fratilor call record?

m-am trezit cu abonamentul dublat la telefon, am sunat si am fost informat ca in urma discutiei cu un operator, am fost de acord cu marirea/prelungirea abonamentului. i-am spus ca intr-adevar, am avut o discutie cu un operator, dar in care am declinat ferm de repetate ori orice oferta. mi-au spus ca este cuvintul lui contra cuvintului meu. le-am spus ca din fericire pentru mine, este cuvintul lui contra inregistrarea mea, pe care daca vor, pot sa le-o pun la dispozitie. a fost foarte contrariata domnisoara, cum am inregistrat? i-am raspuns ca la fel de simplu cum inregistrez si aceasta convorbire. a inghis instantaneu iar abonamentul a revenit la stadiul anterior .. telekom, deh ..

stoshiba

stoshiba

Active Member

• Grup: Members
Dece nu interzic si mesajele pe whatsapp, mesenger, telegram etc, poate mai tarziu le folosesti.

robotelu

robotelu

Member

Prima data avem un disclainer:
"Before we give you the rundown on what you can use to record a phone call on the iPhone, it's best to make sure you're legally allowed to record your conversation. Depending on where you live, the laws concerning recording conversations differs."

Apoi optiuni (eu nu le-am incercat):
https://www.tomsguid...ls-on-an-iphone
https://www.igeeksbl...recording-apps/

abac

abac

Guru Member

r_murphy, on 26 mai 2023 - 20:43, said:

m-am trezit cu abonamentul dublat la telefon, am sunat si am fost informat ca in urma discutiei cu un operator, am fost de acord cu marirea/prelungirea abonamentului. i-am spus ca intr-adevar, am avut o discutie cu un operator, dar in care am declinat ferm de repetate ori orice oferta. mi-au spus ca este cuvintul lui contra cuvintului meu. le-am spus ca din fericire pentru mine, este cuvintul lui contra inregistrarea mea, pe care daca vor, pot sa le-o pun la dispozitie. a fost foarte contrariata domnisoara, cum am inregistrat? i-am raspuns ca la fel de simplu cum inregistrez si aceasta convorbire. a inghis instantaneu iar abonamentul a revenit la stadiul anterior .. telekom, deh ..

Eu in locul lor iti ceream inregistrarea si direct la polite o duceam.

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators

stoshiba, on 26 mai 2023 - 20:45, said:

Dece nu interzic si mesajele pe whatsapp, mesenger, telegram etc, poate mai tarziu le folosesti.
N-au de ce. Una e inregistrarea fara acord al celuilalt prin telefon alta sunt social networks.

Edited by andreic, 26 May 2023 - 20:52.

stevetlangat

stevetlangat

Active Member

N-ai dat tu de omul ala care una spune si alta face.
Constant.

Si e si foarte comod. Orice adresa, numar de telefon, detaliu, lista produse, model, nu le notam. Ci le ascultam daca aveam nevoie ulterior.

Legea in sine protejeaza teparii.
De pe olx, sau din turnuri de sticla si profituri in miliarde euro.

Teoretic sunt obligati sa puna la dispozitie datele inregistrate. In practica, s-a stricat serverul pe care era inregistrarea. oups!

Edited by stevetlangat, 26 May 2023 - 20:58.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Cine stie cum merge lumea, are dreptate colegul, mai stii cum devine interzis si pastrarea conversatiilor private.
Chiar este o optiune in Whatsap pe grupuri, sa poata sau sa nu poata sa ramana salvate mesajele.

Cum zicea colegul, faci o rezervare la hotel, faci check in prin telefon si ajungi acolo si daca nu ai inregistrarea nu ai nici o dovada.

Cei carora nu le foloseste la nimic call recorderul, normal sa vada vreo conspiratie reptiliana si pamantul plat.

Si de cate ori mi-au folosit conversatiile private, ca te mentin cinstit, poate te acuza careva ca minti, rezervare hotel, ai notite, etc... sunt destul de multe avantaje sa ai call recoder. Poate te pot ajuta in treburi legale.
La dezavantaje nu exista, ca imi asum tot ce vorbesc la telefon.

Edited by MindArchitect, 26 May 2023 - 20:57.

stevetlangat

stevetlangat

Active Member

MindArchitect, on 26 mai 2023 - 20:57, said:

La dezavantaje nu exista, ca imi asum tot ce vorbesc la telefon.

Exact serviciile de informatii le au deja.
De ce sa nu am si eu conversatiile mele.

__Dan__

__Dan__

Senior Member

sa inregistrezi convorbiri ca sa ce? eu cred ca m-as enerva la maxim sa zica unu, stii acum 2 luni te-am inregistrat. ar trebui interzise si topice de genul.
E discutabil, dar sunt de parere ca trebuie sa ai responsabilitatea celor facute si spuse.
Sa zicem ca avem o disputa, apoi ma suni beat si ma injuri ca la usa cortului. Eu sunt al dracu' si ilegal daca te inregistrez fara acordul tau...
Apropo: De ce operatorul nu-mi permite (eventual contracost) ca in loc de tonul de apel standard pe care-l aude cel care ma suna sa fie unul cu mesajul "Atentie, apelati un client care va inregistra convorbirea"? Oamenii-s avertizati, eu pot trage tot.

Edited by __Dan__, 26 May 2023 - 21:48.

blogeranonim

blogeranonim

Member

Si pana la urma, pentru android care aplicatie este functionala?
Am incercat o gramada, dar nici una nu inregistreaza .
Mie imi trebuiau convorbirile cu fostul sef (Mi-ai scris pe mail sau mesaj? Daca nu, eu nu te cred ca mi-ai spus.)
Incalc GDPR doar daca fac publica convorbirea. Daca o pastrez pentru mine, nu incalc nici o lege.

Edited by blogeranonim, 26 May 2023 - 21:45.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate