Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema senzori

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Iustin234

Iustin234

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.01.2023
Salut!Deci mașina mea a luat-o razna mi se aprinde martorul de centura intermitent câteva secunde și bipaie din când in când cu centru pusa bineînțeles,când plec la drum.Plus martorul de uși deschise chiar dacă sunt toate închise se aprinde tot așa intermitent din cand in cand.Și la plecare cum e normal se închid ușile automat,ei cand încetinesc și plec iar  se descuie si se închid  din nou și tot așa..Ceva sfaturi?deocamdată săptămâna asta nu am cum sa ajung la vreun service

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,896
  • Înscris: 02.08.2021
Pune masina pe tester si vezi daca are erori.
Posibil sa fie ceva mufe corodate pe undeva. Poti sa incerci sa le dai cu spray de contacte Kent. Inclusiv mufele care intra in calculatorul de confort.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Salut, despre ce marca de automobil este vorba?

Cumva Skoda?

Edited by xmanyacs77, 25 May 2023 - 20:36.


#4
Iustin234

Iustin234

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.01.2023

 xmanyacs77, on 25 mai 2023 - 20:35, said:

Salut, despre ce marca de automobil este vorba?

Cumva Skoda?

Da Skoda Octavia 2

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,289
  • Înscris: 13.01.2011
Nu ai cum să rezolvi, dacă nu ai timp de service/diagnoză.

Un singur, chiar un singur lucru poți să faci, și să speri că rezolvi, fie și doar pentru o perioadă scurtă de timp.

Deconectezi plusul de la acumulator, stai cu el deconectat 15 minute, reconectezi plusul, te rogi puțin  😁, testezi.
Spor.

#6
Iustin234

Iustin234

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.01.2023

 crisstonne, on 25 mai 2023 - 21:40, said:

Nu ai cum să rezolvi, dacă nu ai timp de service/diagnoză.

Un singur, chiar un singur lucru poți să faci, și să speri că rezolvi, fie și doar pentru o perioadă scurtă de timp.

Deconectezi plusul de la acumulator, stai cu el deconectat 15 minute, reconectezi plusul, te rogi puțin  😁, testezi.
Spor.

Mersi de răspuns,na am vrut sa văd dacă a mai pățit și altcnv așa ,oricum o duc imediat ce am ocazia

#7
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

 crisstonne, on 25 mai 2023 - 21:40, said:

Nu ai cum să rezolvi, dacă nu ai timp de service/diagnoză.

Un singur, chiar un singur lucru poți să faci, și să speri că rezolvi, fie și doar pentru o perioadă scurtă de timp.

Deconectezi plusul de la acumulator, stai cu el deconectat 15 minute, reconectezi plusul, te rogi puțin  ��, testezi.
Spor.
Si stropesti masina cu agheasma sa iasa dracii din ea .. acum serios, mergi la un service .. sau pune-ti dopuri in urechi ...

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,289
  • Înscris: 13.01.2011
A explicat colegul în primul post!  🤷
Poate îl ajută ce am povestit eu, așa că, discuția nu este inutilă  😉

#9
advl

advl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.11.2008

 Iustin234, on 25 mai 2023 - 21:44, said:

Mersi de răspuns,na am vrut sa văd dacă a mai pățit și altcnv așa ,oricum o duc imediat ce am ocazia

Am patit la fel, tot cu Octavia 2, cand mi-au ros soarecii izolatia cablurilor. La vremea respectiva am aflat ca mai patisera si altii.

#10
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Scoaterea curentului de alimentare de la baterie pentru 10 minute echivaleaza cu stergerea erorilor stocate in ECU.
Daca vrei sa vezi ce are, nu o face. Pe de alta parte, daca stergi eroarea este posibil ca lucrurile sa se indrepte. Sau nu si eroarea sa reapara.
Tu alegi.

Edited by adip1962, 26 May 2023 - 06:47.


#11
Iustin234

Iustin234

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.01.2023
Nu am scos încă nimic,o duc vreau sa o fac mai bn așa

Edited by Dany_Darke, 26 May 2023 - 07:50.


#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Daca masina nu a facut inot de performanta in ultimele zile, sunt ceva sanse sa-ti fi intrat niste șobi prin compartimentul motor, sa roada niste cabluri.
Roaga-te sa nu fie asta, ci doar niste sigurante problematice.

#13
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 22.02.2007

 adip1962, on 26 mai 2023 - 06:47, said:

Scoaterea curentului de alimentare de la baterie pentru 10 minute echivaleaza cu stergerea erorilor stocate in ECU.
Daca vrei sa vezi ce are, nu o face. Pe de alta parte, daca stergi eroarea este posibil ca lucrurile sa se indrepte. Sau nu si eroarea sa reapara.
Tu alegi.
Nicidecum, erorile raman acolo., plus ca se mai inregistreaza si altelke.'

 Iustin234, on 25 mai 2023 - 19:43, said:

Salut!Deci mașina mea a luat-o razna mi se aprinde martorul de centura intermitent câteva secunde și bipaie din când in când cu centru pusa bineînțeles,când plec la drum.Plus martorul de uși deschise chiar dacă sunt toate închise se aprinde tot așa intermitent din cand in cand.Și la plecare cum e normal se închid ușile automat,ei cand încetinesc și plec iar  se descuie si se închid  din nou și tot așa..Ceva sfaturi?deocamdată săptămâna asta nu am cum sa ajung la vreun service
PEntru centura trebuie inlocuita cupla unde intre centura, sau se poate anula din codare martorul de centura. Pentru usa, pune un tester si vezi ce usa iti face figuri si apoi repari problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate