Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Folie protectie UV - Recomandari?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,327
  • Înscris: 22.10.2007
+1 pt termopane cu protectie solara, le-am pus socrilor acum multi ani la un apartament ce e orientat spre E, diferenta e uriasa, practic nimic pe care bate soarele nu se mai incalzeste.

#20
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012

 goldieczr, on 25 mai 2023 - 13:41, said:

Rulourile vor elimina lumina care este necesara

1.rulourile le poți lăsa cât să nu te mai deranjeze radiația solară
2.deasemenea, lăsate 95%, ele au fante de-a lungul lamelelor, prin care se filtrează o lumină - aș zice - dulce! :)

#21
alexut86

alexut86

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2022
Salutare, caut sa aplic si eu folie de protectie solara dar pentru exterior, am gasit un site cu preturi si ma gandeam daca ar fi dificil de montat, modelul pe care l-am gasit este profesional cu o garantie mai extinsa, exact ce pun aplicatorii profesionisti pe cladiri, produsul pe care l-am gasit aici ei zic ca este cea mai folosita, voi ce parere aveti ? multumesc

#22
goldieczr

goldieczr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 08.07.2020

View Postalexut86, on 11 septembrie 2023 - 23:42, said:

ma gandeam daca ar fi dificil de montat

Nu e greu de montat. Daca te uiti mai jos pe linkul pe care l-ai dat, primesti si un ghid de instalare format pdf, aici. Pe scurt:
  • cureti geamul foarte bine, prima oara de praf si grasime, dupa asta de reziduri (cu o lama de ras) daca ai asa ceva pe geam
  • tai folia la dimensiune cu putin surplus pe margini pentru ca poti sa tai surplusul dupa ce o montezi si asa nu ramai cu goluri
  • scoti folia de protectie de pe folia in sine, intr-o sticla d-aia spray pui apa cu putin sampon/sapun sa poti lucra cu folia fara sa se lipeasca momentan, dai cu spray-ul pe folie si pe geam
  • pui folia pe geam, o misti la pozitie (ca inca are apa, nu se lipeste)
  • cand e la pozitie iei o racleta si incepi sa scoti apa de sub folie ca sa se lipeasca
vezi sa nu fie prea cald afara si nici sa nu bata soarele prea puternic, recomandat sa o faci dimineata, daca se incinge geamul nu prea e bine
mie mi-a luat 10 minute pe geam x 2 geamuri si se simte diferenta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate