Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Receptionare SIMULTANA UPC si Digi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Cu un simplu sumator ?

#38
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Am încercat să adaug în lista de programe aceeași frecvență (una comună)  pentru ambii operatori, pe rând. Important era să apară în listă chiar dacă au aceeași frecvență. Nu se poate sau nu am reușit eu pe un Samsung. Nu am folosit sumator, doar câte un cablu conectat la un moment dat.

Edited by badmania98, 21 May 2023 - 11:57.


#39
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMD, on 21 mai 2023 - 10:40, said:

Eu unu nu pot decat sa ma mir cat interes mai au uni pentru a urmari canale tv pe cablu si in 2023 si nu ajunge un furnizor ne trebuie 2 sa avem 200+ de canale.
Deja avem 200+ la un furnizor, cu 2 o sa ai 300-400 doar ca majoritatea dublate Posted Image

Oricum renuntati la ideea insumarii... e nonsens intrucat acelasi spectru se foloseste si nu faci decat sa creezi interferente RF. O solutie smart este un comutator RF de cabluri... dar aici apare problema amintita de colegi cu lista de programe din tv caci ele nu au fost niciodata gandite sa tina liste separate si sa aibe mai multi operatori simultan chiar si comutabili.

Edited by andreic, 21 May 2023 - 12:03.


#40
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Dap, se pare că de asta am renunțat la el. Pe receiver cu enigma2 funcționează cu un tuner și comutatorul menționat anterior sau cu 2 tunere DVB-C (nu e necesar comutator dar e necesar un plug-in)

Edited by badmania98, 21 May 2023 - 12:06.


#41
pesat1995

pesat1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.03.2011
Folosesc BK 450/470

Edited by pesat1995, 21 May 2023 - 12:49.


#42
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
@balauru : un receptor cu 2 tunere dvb-c ; cam greu de obtinut , ca majoritatea cu 2 tunere au unul pt satelit si unul pt cablu
Sunt unele care au un slot liber , iar tunerele sunt plug-n-play ,  au 1xdvb-s si 1 x dvb-c si mai adaugi unul dvb-c ( tunerele plugable sunt intre €50 si 100, in functie de marca receptorului )
Optiunea low cost - daca n-ai un buget consistent, poti incerca un receptor dvb-c cu enigma2 si sa adaugi inca tuner dvb-c pe usb
Ideea e sa ai 2 tunere dvb-c , si lista de programe combinata din grilele celor 2 operatori.

Cum am zis, cererea ta e mai speciala, deci trebuie sa ai si buget pt asta ( pana in €500 te descurci )
Daca vrei totul la superlativ, poate un VU+ ultimo te-ar ajuta...

Edited by marmota_vasi, 21 May 2023 - 15:27.


#43
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,266
  • Înscris: 01.12.2001
La acest buget își pune 2 TV-uri și rezolva simplu.

#44
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
N are nevoie, tu ai spus solutia optima in postul #3, daca e musai sa ai si canalele de la digi si pe celelalte de la fostul UPC.
Sumatorul e o aiureala, dar schimbarea de la cablu la hdmi va functiona.

#45
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Daca ma gandesc bine ar mai fi o solutie, nu completa, conditia fiind ca initiatorul sa aiba si net de la Digi si TV-ul a fie Smart mai nou.

Se poate instala aplicatia Digi Online pe TV si se pot vedea canalele Vodafone prin tuner si cele de la digi prin Digi Online.
Insa nu e completa ptr ca Digi Online nu are toate canalele din DVB-T-ul de la Digi.

#46
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,691
  • Înscris: 28.02.2010

View Posteiffel, on 21 mai 2023 - 18:55, said:

Daca ma gandesc bine ar mai fi o solutie, nu completa, conditia fiind ca initiatorul sa aiba si net de la Digi si TV-ul a fie Smart mai nou.
Se poate instala aplicatia Digi Online pe TV si se pot vedea canalele Vodafone prin tuner si cele de la digi prin Digi Online.
Insa nu e completa ptr ca Digi Online nu are toate canalele din DVB-T-ul de la Digi.
Trebuie sa ai minim 2 pachete ca sa beneficiezi de digionline. Cablu + net

Edited by K-Bobby, 21 May 2023 - 19:14.


#47
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Pai de-asta am si zis mai sus:

Quote

conditia fiind ca initiatorul sa aiba si net de la Digi
Cablu Tv are deja.

#48
n1k3z0r

n1k3z0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.06.2009
@K-Bobby -  Nu neaparat, eu am doar Internet de la Digi si imi functioneaza Digi Online dar fara HBO-uri.

#49
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006

View Posteiffel, on 21 mai 2023 - 18:55, said:

Insa nu e completa ptr ca Digi Online nu are toate canalele din DVB-T-ul de la Digi.
Digi transmite in standardul DVB-C nu DVB-T Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate