Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sapa peste instalatia electrica.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Sapa semiumeda, nisip, ciment si apa

Edited by MariusEXxTREME, 11 May 2023 - 10:58.


#20
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013

 relu_24, on 11 mai 2023 - 09:41, said:

De ce nu ai facut santuri prin mozaic/sapa veche sa pui copexul? Inaltimea la blocuri e oricum mica te mai ridici cu 3-4 cm dai cu capul in lustra.
Si eu vreau sa mai trag niste circuite de priza, dar voi scoate gresia/parchetul existent si voi sapa santuri ca sa nu ma inalt foarte mult.


nu prea e legal sa tai in placa,nu e nimic ca il ridic cu 1 cm,oricum era gresie comunista din aia  10x10 cm cu 2 cm strat de beton prinsa(s-a si  umflat)^^ am de unde inalta.


@MariusEXxTREME Cred ca ii pun extrudat 10 mm tai pe langa copex si unde este copex o sa torn sapa autonivelalta + o sa ii dau autonivelalta peste extrudat 3-5mm sa fie totul la nivel,dupa vin cu gresia peste,sper sa reusesc sa iasa ok.

Edited by Ravenscar17, 11 May 2023 - 20:46.


#21
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 13.03.2007
In placa nu e legal sa tai dar ai zis ca e si sapa, cat o fi. Eu la mine asa am facut, trasee pentru coopex si tevile pentru calorifere + baie si bucatarie. Am gasit sapa de la 1cm pana la 3 -4...eu am egalizat cu sapa din nisip cimemt si bobite de polistiren - de la 3 la 6-7 cm am ajuns dupa ce am dat nivelul. Daca te apuci de taiat, ai mare grija, posibil ca un cablu pentru iluminat de la vecinul de jos sa treaca pe la tine prin sapa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate