Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Internet nelimitat 4G Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003
Buna ziua,
Daca sunt client Digi si am deja o cartela Digi Mobil cu 40 GB trafic in reteaua 4G, exista vreo optiune de a mai avea o cartela de date 4G cu trafic cat mai mare sau nelimitat ?

Va multumesc.

La 5E pe luna nelimitat, si traficul de internet 4G este nelimitat ?

Nu vad cat Net se ofera la abonamentele de 2E, 3E si 4E.

Edited by OClaudiu, 27 April 2023 - 12:19.


#2
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Sunt pe Digi ,am 3 abonamente si 2 cartele.Nu cred ca esti limitat la numarul de cartele reincarcabile.In schimb cand consumi nu stiu exact cat(cred ca vreo 50 de gb) scade viteza la net.Dar este o extraoptiune pe care dupa ce o platesti , poti consuma Gb. nelimitati la viteza maxima.

Edited by PiticVerde, 27 April 2023 - 12:25.


#3
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 17.09.2003

 PiticVerde, on 27 aprilie 2023 - 12:24, said:

Sunt pe Digi ,am 3 abonamente si 2 cartele.Nu cred ca esti limitat la numarul de cartele reincarcabile.In schimb cand consumi nu stiu exact cat(cred ca vreo 50 de gb) scade viteza la net.Dar este o extraoptiune pe care dupa ce o platesti , poti consuma Gb. nelimitati la viteza maxima.
Multumesc pentru raspuns. Eu am o cartela pe abonament mai vechi si are 40 GB trafic. Dar nu vad pe site cat ofera cele de 3E sau 4E tot abonament.

#4
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
La abonamentul nelimitat de la Digi ai 100 de GB de trafic la viteza maxima, in rest doar 50 de GB la viteza maxima. La toate ai trafic nelimitat insa la 256 Kbps. Mai exista de-asemenea si o optiune cu extra 30 GB la viteza maxima cu un cost de 2,38 euro/luna.

#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Diferentele de pret sunt date de cate abonamente si servicii ai la ei ,cel putin asa era acum ceva timp.De exemplu au am cablu tv,internet fix fibra pana in casa,telefon fix(pe post de bibelouPosted Image Posted Image Posted Image ),si 3 abonamente mobile,platesc abonamentul mobil 2 euro cu totul nelimitat inclus in el.Pomana curata.Tatal meu a fost si mai avantajat,a trecut cu serviciile astea tot la ei si a primit un TV LG diagonala 81 gratis,nou,perfect pentru bucatarie.E satul LG-ul de seriale turcesti si indienePosted Image Posted Image Posted Image.

Edited by PiticVerde, 27 April 2023 - 12:36.


#6
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

 OClaudiu, on 27 aprilie 2023 - 12:06, said:

exista vreo optiune de a mai avea o cartela de date 4G cu trafic cat mai mare sau nelimitat ?

Cea mai buna varianta pentru mai mult net mobil, daca esti multumit de reteaua Digi, e sa-ti faci doua abonamente Digi Mobil Nelimitat. Pretul va fi 4+4 euro, iar netul inclus la viteza maxima 100+100 GB/luna.

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

 OClaudiu, on 27 aprilie 2023 - 12:06, said:

Buna ziua,
Daca sunt client Digi si am deja o cartela Digi Mobil cu 40 GB trafic in reteaua 4G, exista vreo optiune de a mai avea o cartela de date 4G cu trafic cat mai mare sau nelimitat ?

Va multumesc.

La 5E pe luna nelimitat, si traficul de internet 4G este nelimitat ?

Nu vad cat Net se ofera la abonamentele de 2E, 3E si 4E.
Nu te-ai exprimat prea clar da nu e problema ca te lamuresc eu acum.

Nu ai 40 GB in acest moment, aveai 50 GB inclusi daca zici ca ai abonament Optim Nelimitat in valoare de 5 euro pe luna. De ceva timp, in loc de 50 GB se ofera 100 GB pe luna.

Daca ai mai face inca un abonament Optim Nelimitat si l-ai avea tot pe numele tau (pe acelasi cod de abonat) primesti si pe acel abonament 100 GB pe luna la viteza maxima si iti scad ambele abonamente la pretul de 4 euro pe luna.

In concluzie, ai plati 4 euro la abonamentul actual de 5 euro + 4 euro la noul abonament, in total 8 euro pentru cele 2 numere.

Daca doresti abonament nou discutam pe PM si iti pun comanda.

Bafta!

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 unu999, on 27 aprilie 2023 - 12:49, said:



Cea mai buna varianta pentru mai mult net mobil, daca esti multumit de reteaua Digi, e sa-ti faci doua abonamente Digi Mobil Nelimitat. Pretul va fi 4+4 euro, iar netul inclus la viteza maxima 100+100 GB/luna.

Nu e cea mai buna varianta. Eu am 160GB cu 4 euro (2x Optim2 80GB fiecare). Cu 6 euro as putea avea 240GB.
Dar schimbatul de sim-uri nu e la indemana oricui, e ok doar daca ai telefon cu esim.

In orice caz, Digi ramane in continuare singurul operator care nu ofera internet nelimitat. Ar fi cazul sa o faca, chit ca e printr-o extraoptiune mai scumpa, chiar si 10EUR, macar acopera o nevoie in plus.

#9
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 02.03.2006
Ar fi o varianta sa modifice extraoptiunea de 2 euro de 30GB la trafic nelimitat.

#10
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
"Nu e cea mai buna varianta. Eu am 160GB cu 4 euro (2x Optim2 80GB fiecare). Cu 6 euro as putea avea 240GB."

Cum ai tu 80 gb? Eu la abonament de 2 euro la Digi am 50 GB. Cand am terminat cei 50GB viteza a scazut la aproximativ 300 Kbps .

#11
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,400
  • Înscris: 26.05.2022
A avut activat 5g pe abonament si a primit încă 30gb.

#12
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Se pot folosi toti 80 in 4G ?

#13
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 02.03.2006
da

#14
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 29.03.2017

View Post[mc]xtrem, on 29 aprilie 2023 - 20:22, said:

Se pot folosi toti 80 in 4G ?
mie la relații clienți mi s a spus că nu poți da mă rog daca voi știți altceva...

#15
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 02.03.2006
Este extraoptiunea de 2 euro de 30 GB in 4G &/ 5G cu reducere 100%.

Daca activezi 5G pe cont se da cadou. Daca ceri optiunea separat, fara sa ai telefon 5G se ofera contra cost (2 eur + tva).

Poti folosi linistit si in 4G si in 5G.

#16
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostOClaudiu, on 27 aprilie 2023 - 12:06, said:

Buna ziua,
Daca sunt client Digi si am deja o cartela Digi Mobil cu 40 GB trafic in reteaua 4G, exista vreo optiune de a mai avea o cartela de date 4G cu trafic cat mai mare sau nelimitat ?

Va multumesc.

La 5E pe luna nelimitat, si traficul de internet 4G este nelimitat ?

Nu vad cat Net se ofera la abonamentele de 2E, 3E si 4E.
Ai 100GB, la abonamentul de 5E pe 4G. Bonus, dacă ai 5G activat în cont, mai primești parcă extra 30GB, deci ai avea 130.

#17
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Toate abonamentele Digi Mobil includ net nelimitat.

La abonamentele Digi Mobil Optim 2 si 3 se limiteaza viteza dupa 50GB.
Iar la abonamentul Digi Mobil Optim Nelimitat se limiteaza viteza de acces dupa 100GB.

Extraoptiunea 30GB cost 2,38 euro (TVA inclusa) si ofera inca 30GB de trafic la viteza maxima.
Aceasta nu se mai ofera gratuit pentru cei care activeaza serviciul 5G.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate