Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce au devenit recenziile Googl...

Mail suspect

Care adeziv de placi ceramice ii ...

[GAMING PC BUILD] Aprox 12000 lei
 Care sint cele mai ieftine mortar...

Ferdinand Residence - Sectorul 2

programel Win Movie Maker

Meritau ginerii lui Lot sa moara?
 Ce credeți ca s-ar intampla ...

Instanta amana sistematic pronunş...

se poate folosi alt incarcator US...

Parchet impermeabil + fara praguri
 Despre prima de activare

One Cotroceni

Piese noi pentru reducerea zgomot...

Refuzat la imbarcare din cauza un...

Script python generare fisiere

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

costywinner

costywinner

Member

• Grup: Members
Salut,

Am nevoie de un script pentru creare unui programel si nu prea ma descurc pe partea de programare.
Problema sta in felul urmator , se da un input file tip EXCEL , cu diferite info , am niste template-uri create de mine cu outputul necesar ( fisierele finale).

Am nevoie de un program care sa stie sa ia informatiile din excelul input si sa le inlocuiasca in fisierul template , generand fisierele finale.

Regulile si ceea ce trebuie sa inlocuiasca le am notate intr-un Notepad...deci regulile si ceea ce trebuie inlocuit am.

De exemplu, am inputul (care are un format standard - aceleasi linii mereu) ,iar template-ul il am creat de la un set de fisiere deja generate cu alt tool , si generalizare de mine . In loc de numele am [name], de exemplu , iar programelul trebuie sa stie sa faca automat : unde gasesc [node] inlocuiesc cu celula A2 din excel , unde gasesc [address] inlocuiesc cu celula [AB3] din EXCEL input .. etc...

Se poate crea asa ceva? Este complicat?

Multumesc anticipat

sorin147

sorin147

Senior Member

• Grup: Senior Members
Pune niste exemple de fisiere si vedem. Nu suna complicat pana acum dar au fost cazuri cand, in realitate, se dorea Luna. :)

costywinner

costywinner

Member

• Grup: Members
Aunt Fișiere xml , cu cod asemanator html . Trebuie inlocuite cuvintele Cheie puse de mine cu informațiile din anumite celule din Excel ul folosit ca și input . Da-mi mesaj in privat de rog , cu un Nr de tel sau adresa de mail sa îți pot explica mai multe

Mulțumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate