Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

Analfabetism functional la relati...
 Declaratia Unica - dividende WINE

Plase ferestre, din nanofibra, an...

Batch defect de cartele metrou

350 lei pentru o plomba e mult sa...
 Incarcator Makita China

Boala pomi, sau insecte?

Ghiduri clinice Romania

Credit - persoane cu dizabilitati...
 Diferente dioptrii intre ochi

cod CAEN magazin online cu aproba...

Vocuher eMag peste pret comanda a...

Punct alb pe gingie

Doctorat în Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

nady_nadena

nady_nadena

New Member

• Grup: Candidate Members
Bună!  Doresc să studiez un doctorat în limba spaniolă. Îmi puteți recomanda un doctorat în afaceri internaționale în Spania? Ideea e că vreau fix pe afaceri internaționale, deoarece asta e specializarea mea de la licență și masterat și aș dori să am continuitate. Știu că sunt și la noi, dar din motive personale nu aș vrea să urmez în România.

Am mai găsit și doctorate online, dar nu știu cât de încredere pot fi acele școli și dacă România recunoaște un astfel de doctorat.
Bineînteles că mi-ar fi mai ușor online, dar nu știu cât de sigur e.

Mulțumesc!

strongsss

strongsss

Senior Member

• Grup: Senior Members
Doctoratul nu se studiaza, se aprofundeaza! parerea mea!

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators
@inițiatoare
Studiază oferta primelor 8-10-12 universități spaniole din ARWU și dacă găsești ceva potrivit, contactează-le.
Practic nu tu alegi ci ele te acceptă (sau nu).

Kokoshmare

Kokoshmare

Guru Member

• Grup: Senior Members

View Postnady_nadena, on 23 aprilie 2023 - 11:16, said:

Vreau să studiez doctoratul pentru că sunt sigură 100 % că mă va ajuta în carieră. Crede-mă că m-am gândit foarte mult și am analizat foarte bine. De aceea am pus și întrebarea, pentru a primi ajutor.
Banuiesc ca stii ca la doctorat trebuie sa vii prima data cu o thesis si sa convingi un indrumator sa te sustina.

Edited by Kokoshmare, 23 April 2023 - 13:06.

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

• Grup: Members
eu stiu ca tre' sa ai o recomandare... nu te duci asa frumos cum sunt facultatile la noi in Romania ... pe dosar 95%

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators
Nu neaparat recomandare, dar sa te stie, sa fi avut de exemplu in prealabil niste proiecte comune cineva de la universitatea respectiva (sotia a a primit asa oferte pt doctorat de la mai multe universitatii, l-a ales pe cel care i-a convenit).

Edited by Karhu, 24 April 2023 - 15:25.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate