Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

CISS pana in 1000 RON, 1000 de pagini pe luna

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Multifunctionala veche HP Inkjet e aproape moarta dupa vreo 10 ani de serviciu, s-au mancat niste rotite de plastic inauntru si nu gasesc piese de schimb pentru ea.
Am ramas la 3 optiuni: HP InkTank 415vs Epson Ecotank L3210 vs Canon Pixma G1430

Imprimanta va fi folosita doar USB, nu are nevoie de ADF, printeaza cam 1000 de pagini pe luna, in principal color, scheme, diagrame, nu poze.

Nu am mai cumparat o imprimanta de muuuult timp, Canon vad ca are cele mai putin review-uri negative, dar si cele mai putine review-uri overall.

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Doar imprimanta, asta: https://www.canon.ro...specifications/
Multifunctional: https://www.canon.ro...specifications/

Edited by baribalu, 21 April 2023 - 14:03.


#3
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 31.03.2005
https://altex.ro/mul...97A/#additional
ai si cerneala

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,747
  • Înscris: 30.08.2006
Epson are capete de scriere ma robuste dar nu te astepta sa te tina 10 ani. Imprimantele astea nu rezista la 120000 de printari. Seria Workforce sunt dedicate pentru sute de mii de pagini. Cea de la job are deja 220000 de pagini si e ca noua.

Edited by Leo2006, 21 April 2023 - 15:12.


#5
mosaro

mosaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.02.2009
Am cumparat pentru o matusa care este contabila,Brother DCP-T520W si este foarte multumita dupa cativa ani deja.Foarte economica si se incadreaza in buget.

#6
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 22.12.2006
si eu recomand tot Brother, eu am modelul mai vechi DCP T510W.  Foarte bun la pret kitul de cerneala.

#7
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Epson sau Brother, ca au capete de imprimare piezo.

#8
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
https://www.emag.ro/...a/pd/D1M69SBBM/


eu am petarda asta, a facut 2 ani in ianuarie... am luat-o resigilata cu 350 lei (a venit cu tank-urile aproape jumatate)

ce pot sa zic, sunt multumit de ea, o folosesc zilnic (imprim, xeroxuri... pana acum am vreo 12000 pagini)... mi-a dat de vreo 2 ori eroare, in sensul ca nu mai scoatea text... dar i-am dat un deep clean si a luat-o fara probleme (probabil prinsese aer pe furtunase, cine stie)

inainte tot un Canon am avut, am dat-o unei cunostinte (dupa vreo 2 ani jumatate) ca avea nevoie la un moment dat, dar nu a mai folosit-o si s-au uscat capetele => gunoi (a incercat sa le bage in apa calda, cu seringa... nimic)


sfat: daca o vei folosi zilnic, merita si Canon... sunt mai ieftine ;) dar daca o vei folosi ocazional... mergi pe Epson... se usuca mai greu cerneala in ea si astfel nu vei avea batai de cap

#9
stoianalin

stoianalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 17.01.2014
eu am o experienta exact inversa -> la Epson am avut permanent probleme cu uscarea (la 5-6 buc multifuntionale), la Canon (inca) nu (2 buc dupa 3 ani).

#10
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 05.03.2005
eu o am pe asta de aproape un an si sunt foarte multumit de ea :

https://www.emag.ro/...a/pd/D77CL7MBM/

Consumul de cerneala e aproape insesizabil dupa mii de pagini (alb/negru si color) .

Pe hartie foto imprima foarte bine color. Vine cu un set de cartuse color si doua de negru, originale canon si made in japan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate