Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Grup whatspp bloc

Acasa TV devine televiziune gener...

[Recomandare] Caut scara de 7 m (...

Masinile de spalat AUTOMATE in an...
 Procedura Rabla 2024

"File Explorer" pentru un...

Inel de logodna

Ati auzit de scandalul in care es...
 Iaz 12 m3

Recomandare masina de tuns gazon

Recomandare rulouri/rolete/jaluze...

Zgarda capuse /pureci + hrana
 Scula taiere plastic

Definitie activitate continua

RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Întrebare despre concediere în perioada de probă

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

Sedativ

Sedativ

Junior Member

• Grup: Members

View Posthelen76, on 21 aprilie 2023 - 08:40, said:

Eu zic sa ramai acolo pana se termina proiectul.Nu strica niste bani in plus.

Păi voi pleca doar în cazul în care voi găsi altceva, care să fie pe acelaşi salariu şi cam aceleaşi condiţii, sau să mi se aducă la cunoştinţă că din ziua aceea nu mai sunt angajat la ei. Cum am spus, incertitudinea nu este ceva ce mă încântă şi cred că pe nimeni, de altfel.

View Posttytysor, on 20 aprilie 2023 - 19:06, said:

Despre ce proiect era vorba?

acuma si ala care pune faianta sau sparge lemne, lucreaza la ''proiecte'', nimeni nu mai munceste ca un om normal!

IT. Multe companii de outsourcing din IT lucrează pe proiecte. O firmă dintr-un domeniu contractează o astfel de firmă de servicii outsourcing IT pentru a face ceva, iar munca se face în baza unor proiecte.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators
Incepe sa iti cauti, avand in vedere ca incertitudinea nu e in favoarea ta acum dupa cum ai descris situatia.

gte72

gte72

New Member

• Grup: Candidate Members
Am si eu o speta mai deosebita.. S-a semnat contractul cu o firma , dar cu 3-5 zile inainte de inceperea activitatii am primit vestea ca se ingheata contractul cel putin 1 luna. Avand in vedere ca eu am inaintat demisia la fostul loc de munca, exista vreun mod de compensare pentru perioada amanata? In sensul ca eu raman fara salariu cel putin 1 luna..
Merg mai departe si intreb.. in cazul in care se blocheaza de tot contractul ce modalitate de compensare ar fi ? Daca ar fi?
Eu ma gandesc ca avand in vedere  faptul ca o perioada cam raman pe drumuri , firma respectiva ar putea compensa macar perioada de proba..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate