Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...
 Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa

Ajutor Android Redmi10
 Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3

Lirapay
 Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Accident cu despagubire ASF-FGA

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

slai

slai

User Incredibil

• Grup: Senior Members
Piata RCA a fost de 7.5 miliarde anul trecut. https://www.1asig.ro...3,100-71023.htm
Plus că Asf aduna din toate asigurările, nu doar RCA. Momentan au încasări de aproape 40 milioane lunar, ceva de genul asta.
Și nu, probabil fondul nu e suficient, pentru Euroins deja au 12000 dosare dauna și 65000 cereri plata. Ori lungesc boala și plătesc în măsura în care încasează, ori apelează la alte surse.

asffga

asffga

Member

• Grup: Members
Mai fac o actualizare. Mi-a venit confirmarea inregistrarii cererii de plata, daca imi aduc aminte corect calculasem si venise in a 31-a zi lucratoare de cand am depus cererea de plata cu factura de la service am primit confirmarea inregistrarii cererii si un numar de inregistrare.
De atunci au trecut 2 luni si... nimic, deci mai e de asteptat.
Daca verific statusul apare in procesare.

Nu am mai urmarit stirile, or fi inceput sa plateasca din daune?
La stiri am vazut ca au anuntat ca vor sa prelungeasca iar valabilitatea politelor Euroins mai mult decat prevede acum legea, spre bucuria companiilor de asigurari ramase pe piata.

Xman_ghio

Xman_ghio

Senior Member

• Grup: Senior Members

asffga, on 09 august 2023 - 15:05, said:

De cand ti-au aprobat dosarul/dauna ai de asteptat cam 9-12 luni :-( Asa ca mai ai de asteptat din pacate!

DannyHuwe

DannyHuwe

Active Member

View Postasffga, on 09 august 2023 - 15:05, said:

Mai fac o actualizare. Mi-a venit confirmarea inregistrarii cererii de plata, daca imi aduc aminte corect calculasem si venise in a 31-a zi lucratoare de cand am depus cererea de plata cu factura de la service am primit confirmarea inregistrarii cererii si un numar de inregistrare.
De atunci au trecut 2 luni si... nimic, deci mai e de asteptat.
Daca verific statusul apare in procesare.

La stiri am vazut ca au anuntat ca vor sa prelungeasca iar valabilitatea politelor Euroins mai mult decat prevede acum legea, spre bucuria companiilor de asigurari ramase pe piata.
sper sa nu iti primesti banii, asta fiindva stii tu nu cunosti legislatia,nu semnalizezi, parchezi in fata portii la oameni blocand accesul

asffga

asffga

Member

Sezi bland si pune mana pe codul rutier, poate asa treci si tu examenul si o sa ai permis.
Apoi fugi la munca si o sa ajungi si tu sa iti permiti macar o rabla ca sa nu mai crape ficatul in tine de ciuda ca altii au masini si tu nu.

Stai tu linistit ca nu stam noi in banii aia, nici n-am simtit ca mi-au disparut din buzunar dupa ce am platit factura cu mormanul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate