Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Recomandati-mi un DSR (digital sound recorder) !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tony2012

tony2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 31.05.2012
Am un DSR model mai vechi de prin 2005 produs de o firma ungureasca. E vorba de modelul din imaginea de mai jos. Problema e ca trebuie sa-l inlocuiesc. Tot am cautat pe net alternative si nu prea gasesc, poate sunt utilizatori care pot sa-mi dea cateva exemple.
Pentru accesul pe DSR e un soft care nu mai indeplineste cerintele de compatibilitate cu sistemele de operare actuale. Deci, as vrea ceva asemanator!
Attached File  DSR SB600.jpg   268.53K   58 downloads

#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
nu ar merge un behringer U-PHORIA UMC1820
sau cu 4 intrari

#3
tony2012

tony2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 31.05.2012
Nu prea merge! Behringer UMC1820 este pentru studiouri de inregistrari piese audio. Plus ca nu are posibilitatea sa inregistrezi linii telefonice analogice !!!

Mie imi trebuie un DSR special pt. un dispecerat - inregistrarile audio sa fie salvate intern pe unul sau mai multe HDD-uri cu posibilitate back-up pe PC, la fel cum este acesta vechi. Iar inregistrarile audio sa le pot asculta special pe PC. Deci, un DSR special pt. zona telecomunicatii mai mult decat pe zona de studiouri de inregistrari piese audio. Si bineinteles, la mine e obligatoriu ca dispecerul sa nu aiba posibilitatea sa intervina asupra inregistrarilor prin butoane externe pe DSR. Alea de studiouri cam au butoane de genul ala.

Poate mai sunt utilizatorii si cu alte idei !!!

Edited by tony2012, 01 April 2023 - 07:12.


#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Posttony2012, on 31 martie 2023 - 20:51, said:

Pentru accesul pe DSR e un soft care nu mai indeplineste cerintele de compatibilitate cu sistemele de operare actuale. Deci, as vrea ceva asemanator!

alternativ ia un calculator vechi, pui pe el Windows XP sau ce merge la tine, îl rupi de internet și folosești softul vechi.

Edited by DaculScoril0, 01 April 2023 - 07:45.


#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 08.02.2011
Ori calculator vechi, ori model nou cu mașina virtuală in care rulează xp sau 98 sau ce vechitură de OS trebuie.

Telefonia fixă e pe moarte, greu de găsit echipamente in acest sens. Nu imposibil, ci greu.

Edited by modoran, 01 April 2023 - 08:03.


#6
vali1712

vali1712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 27.03.2006

View Posttony2012, on 01 aprilie 2023 - 07:08, said:

Nu prea merge! Behringer UMC1820 este pentru studiouri de inregistrari piese audio. Plus ca nu are posibilitatea sa inregistrezi linii telefonice analogice !!!

Mie imi trebuie un DSR special pt. un dispecerat - inregistrarile audio sa fie salvate intern pe unul sau mai multe HDD-uri cu posibilitate back-up pe PC, la fel cum este acesta vechi. Iar inregistrarile audio sa le pot asculta special pe PC. Deci, un DSR special pt. zona telecomunicatii mai mult decat pe zona de studiouri de inregistrari piese audio. Si bineinteles, la mine e obligatoriu ca dispecerul sa nu aiba posibilitatea sa intervina asupra inregistrarilor prin butoane externe pe DSR. Alea de studiouri cam au butoane de genul ala.

Poate mai sunt utilizatorii si cu alte idei !!!

Vezi ca ce vrei tu e interzis de lege. Nu ai voie sa inregistrezi convorbiri telefonice  

Art. 226. - Cod penal
(1) Atingerea adusă vieţii private, fără drept, prin fotografierea, captarea sau înregistrarea de imagini, ascultarea cu mijloace tehnice sau înregistrarea audio a unei persoane aflate într-o locuinţă sau încăpere ori dependinţă ţinând de aceasta sau a unei convorbiri private se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 6 luni sau cu amendă.
(2) Divulgarea, difuzarea, prezentarea sau transmiterea, fără drept, a sunetelor, convorbirilor ori a imaginilor prevăzute în alin. (1), către o altă persoană sau către public, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate