Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Problema tv cu android

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Am un tv cu android vision touch and32 si android 4.4.4 si nu prea mergea internetul bine. Era pe wireles de la un router tp link. Am bagat si cablu ethernet poate merge mai repede. Nu a mers mai repede nici cu cablu. El are niste aplicatii deja puse de la magazin. M-am bagat in app store. Am dat de o aplicatie de youtube. Merge destul de bine dar nu ca pe pc. Tot are lag mare. Nici telecomanda nu prea merge bine la el ca parca merge in reluare. Am zis ii dau upgrade la android din meniu. Zice ca e ultima versiune la zi cu androidul. Am incercat sa descarc alt browser din browserul pe care il are. Nu descarca nimic browserul. Am incercat sa descarc browsere din aptoide managerul lui de aplicatii. Nimic. Nici aptoide nu se upgradeaza. In app store are un browser ii dau search dupa browsere nimic. Browserul lui , nu ala din appstore, nu are pe nicaieri vreun buton de upgrade. Ce are de nu vrea sa descarce nimic si nici sa upgradeze nimic? In urma cu vreo 4 ani cand l-am luat descarca orice

#2
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
Poate ca e o vechitura?

#3
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,007
  • Înscris: 06.01.2007
Tendinta e acum sa ne intoarcem la televizoarele cu lampi, cand trebuia sa stai 2 minute sa se deschida televizorul.
Smart nu inseamna si rapid. Iti ia 5 ore pana configurezi un teveu nou. Conturi, parole, verificare pe smartfon, iti vine sa-l arunci pe fereastra.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,970
  • Înscris: 01.12.2001
Crezi că merge un browser pe tv ca un browser pe PC sau telefon? Niciodata

#5
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 22.02.2014
Mai bine folosesti un media player cu android iar tv-ul pe post de monitor.

#6
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nimeni nimic?

nu stie nimeni sa imi zica nimic?

posibil sa fie de la faptul ca au lucrat unii de la digi azi si sa fi oprit ei cumva downloadul?

#7
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,858
  • Înscris: 13.03.2005
Explicația asta e ca și când ai răcit din cauză că a trecut curentul pe deasupra casei ...

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nu stiu zic poate

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,970
  • Înscris: 01.12.2001

 karax, on 31 martie 2023 - 17:58, said:

posibil sa fie de la faptul ca au lucrat unii de la digi azi si sa fi oprit ei cumva downloadul?
Cum? Lucrează aia vineri? Nu e zi scurta?
Au dat heblul cu download in jos?

#10
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Ai aici solutia sau renunti sa te mai plangi.
[ https://static3.evomag.ro/img?file=products%2F4063%2F4063367%2Fmedia-player-google-chromecast-6396ea28ee8ae.JPG&width=600&height=600&extend=white - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.12.2003
Android KitKat
Initial stable release date - October 31, 2013
Latest security patch date  - October 2017

https://en.wikipedia...version_history

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004
La androidul ala nu doar ca nu se mai updateaza programe in store dar unele se retrag.
Iar multe din programe daca ai apucat sa instalezi  nici nu mai merg.

E abandonat si suportul si dezvoltarea.
SIncer ma mi ca mai merge Youtube.

#13
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
bun ce optiuni am? poate fi updatat de pe stick cu vreun android luat de pe net? n-am stick merge si mobilul ca poate pot sa pun un apk de android pe mobil si cu cablu usb il pun pe tv? cat de greu e sa pun un android cu apk pe televizor? mi-e sa nu stric ceva si sa nu mai incarce nici androidul pe care il are si sa nu buteze deloc

#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
o fi si din cauza ca google nu mai lucreaza cu android 4.4? alte motoare de cautare poate ma lasa sa downloadez?

Edited by karax, 01 April 2023 - 09:25.


#15
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 10.03.2023
Salut. Din pacate la un tv de buget vechi nu prea ai solutii. Este slaba configuratie, de aia nu primeste nici update-uri, decat cativa ani. Solutia este sa iti cumperi un google chromecast cu sistem de operare android tv si sa il conectezi prin hdmi la tv. Ala merge repede si bine, ai toate aplicatiile prin magazin google si primeste update-uri multa vreme.

#16
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,295
  • Înscris: 08.02.2011
Media player extern pe hdmi e solutia, alta nu exista. Exemplu asta

https://altex.ro/med...u/cpd/HDPRMFHD/

Din pacate costa cat tot televizorul tau.

#17
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 15.03.2013
@karax scrie-i iepurasului o scrisoare detaliata continand toate problemele intampinate cu tv-ul.Sunt ferm convins ca vei beneficia de un upgrade de Paste (tv nou cu android versiune noua- daca ai fost cuminte).Insa, problema e posibil sa reapara similar peste vreo 4 ani.Noroc ca iepurasul e permanent anual la dispozitia noastra.Daca iepurasul face fitze, ameninta-l ca vei apela la serviciile lui Mos Craciun. :)

Edited by calincosma, 01 April 2023 - 09:44.


#18
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Daca isi va lua cel mai ieftin tv, ori nu va fi smart ori nu va veni cu android tv. Asa ca un Google Chromecast TV il va duce inca multi ani de acum inainte ca are un suport bun de actualizari. Am unul din asta si merge fluent. Pentru instalari aplicatii e suficient sa folosesc doar telefonul pentru cautare aplicatie si selectez TV pentru instalare. Instalarile pe tv le pot face si din strada.

Edited by Leo2006, 01 April 2023 - 10:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate